Bekeményít az oktatási államtitkárság: büntetés a szakdolgozat-vásárlóknak
Az oktatási államtitkárság arra kéri a felsőoktatási intézmények rektorait és a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciáját (HÖOK), hogy tájékoztassák a hallgatókat arról: bűncselekményt követ el az, aki sajátjaként nyújt be más által elkészített diplomamunkát, és akár egy évig terjedő szabadságvesztéssel is sújtható.
Nem tanít tovább Klaus Maria Brandauer, a Mephisto főszereplője
"Isten Önnel, KMB" - így búcsúztak a bécsi Max Reinhardt Szeminárium tanárai és növendékei az őszi félév kezdetén, október elsejével hivatalosan nyugdíjba vonuló 68 éves színész-tanártól, Klaus Maria Brandauertől.
Eddig 46-an pályáztak a kibővített rezidensösztöndíjra
Bő egy hét alatt már 46-an jelentkeztek az egészségügyi államtitkárság által ismét meghirdetett rezidensi ösztöndíjprogramra, amelyben az előzőekhez képest több feltétel módosult, de a szakorvosképzés idejére ígért havi nettó százezer forintos támogatás változatlan maradt - közölte az Egészségügyi Engedélyezési és Közigazgatási Hivatal (EEKH) elnöke.
Ingyen nézhetik újra a villamosságtan előadásokat az Óbudai Egyetem hallgatói
Valamennyi hallgatója számára ingyenessé tette az egyik legnehezebb tantárgy, a villamosságtan videós tananyagait az Óbudai Egyetem.
Újabb őrület terjed: milliókba kerül, mégis egyre népszerűbb
Egyre kevesebb diák tart egyéves tanulmányi szünetet az egyetem vagy főiskola előtt, a középkorúak közül azonban évről évre többen csapnak fel "grey gappernek" - kivesznek egy év szabadságot, és bejárják a világot.
Miért számolja fel a kormány a jogi és a gazdasági szakokat?
A kormány az államilag támogatott felsőoktatási férőhelyek csökkentésével jó irányba indulna, de - a hatalmas fiskális nyomás alatt érthető, de meg nem bocsátható módon - egyben a jó irányban található falnak is nekirohanni készül - áll az Így írnánk mi blog legfrissebb bejegyzésében.
Tömegével vándorolhatnak külföldre a tehetséges középiskolások
A költségtérítéses képzések átalakítását, az átsorolási rendszer szigorítását és a hallgatói szerződésekről szóló kormányzati tervet is elutasítja a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK).
Tandíj lesz, csak "fordított önköltségnek" hívja majd a kormány?
"Közismert tény, hogy vannak olyan szavak, amelyeket a Fidesz törölt a szótárából. Gondoljunk csak a reformra (mostanság úgy tűnik, rehabilitálják), a megszorításra (fideszes neve kiigazítás), illetve a tandíjra. Ez utóbbit mostantól egyetemi tanulmányokra fordított önköltségnek hívják" - olvasható az Egyenlítő blogon.
Nem lehet tudni, változtathatnak-e a rektorok a kormány felsőoktatási tervein
Az új felsőoktatási törvénytervezethez kapcsolódó javaslatokat vár Hoffmann Rózsa oktatásért felelős államtitkár az egyetemek vezetőitől - közölte a Nemzeti Erőforrás Minisztérium szerdán. Az eduline több forrásból úgy értesült, az államtitkárság a keddi egyeztetésen egyértelművé tette, hogy véglegesnek tekintik a koncepciót.
Hol kell hárommillió forintot fizetni egy félévért? Ahol sokba kerül a diploma
Több németországi tartományban ingyenes a felsőoktatás, míg az amerikai és brit diákoknak mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk, ha egyetemre szeretnének járni. Uránajártunk, külföldön mennyibe kerül a tanulás.
Az ország legjobb orvosi egyetemét is elkaszálhatja a Hoffmann-terv?
Nehéz évekre számíthatnak az állami egyetemek és főiskolák rektorai: a felsőoktatási tervezet egyik eleme kapásból öt intézmény működését sodorná veszélybe, többek között a nemzetközileg is elismert Semmelweis Egyetemét.
Nem tárgyalnak Hoffmann Rózsáék a botrányos keretszámokról
Nem változtat már az új felsőoktatási törvény koncepcióján az oktatási kormányzat – a hvg.hu információi szerint egyebek mellett ez derült ki a Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár és a felsőoktatás képviselői között kedd délután zajló találkozón. A közfelháborodást keltő felvételi keretszámokról szó sem esett.
Ilyen lesz az új állami egyetem: katonás szabályok, szigorú felvételi
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem létrehozásának célja, hogy a közigazgatási-, a rendészeti-, a katonai- és a nemzetbiztonsági felsőoktatás a közszolgálati életpályák valós igényeinek megfelelően, a közszolgálat ágazatirányítóinak szoros szakmai felügyelete mellett működjön - mondta a közigazgatási-, rendészeti- és katonai felsőoktatásról szóló törvényjavaslat általános vitájának expozéjában Rétvári Bence, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium (KIM) parlamenti államtitkára kedden este az Országgyűlésben.
Főiskolai tanári címet kapott a "füvesember"
A gyöngyösi Károly Róbert Főiskola szenátusa tiszteletbeli főiskolai tanár címet adományozott a bükki füvesemberként ismert Szabó Györgynek.
MSZP: több egyetem és főiskola zárhat be a kormány tervei miatt
Az MSZP elnöke szerint a kormány a felsőoktatásban tervezett intézkedéseivel, "a tandíj bevezetésével" újabb választási ígéretét szegi meg, és ismét a jómódúaknak kedvez a kiskeretűek rovására.
Kemény kérdésekre számíthat Hoffmann Rózsa államtitkársága
Komoly vita alakulhat ki az oktatási államtitkárság által szervezett kedd délutáni felsőoktatási egyeztetésen, amelyre – információink szerint – a rektori konferencia és a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának vezetői mellett a doktoranduszok szövetségét és a felsőoktatásban dolgozók szakszervezetét is meghívták.
Jobbik: nem az ész, hanem a pénz dönt majd a diplomáról?
A Jobbik szerint az elmúlt napokban nyilvánosságra került felsőoktatási koncepció alapján egyértelmű, hogy a kormány a hallgatókat szolgáló változtatások helyett "az SZDSZ által kitaposott úton kíván továbbhaladni" - írja keddi közleményében az oktatási bizottság jobbikos tagja. Farkas Gergely szerint ezzel a Fidesz a korábbi oktatási miniszter, "a neoliberális Magyar Bálint által megálmodott fizetős felsőoktatást valósítaná meg, ahol kulcsszerepet kap az egyetemi tanulmányokra fizetett önköltség, egyszóval a tandíj."
Nem járnak jól a magyar állampolgársággal a határon túli egyetemisták?
Több mint 2500 külföldi hallgató tanul a Szegedi Tudományegyetemen – közülük sokan határon túli magyarok, akik állami támogatást kapnak tanulmányaikhoz. Ennek egy részét elveszítik, ha felveszik a magyar állampolgárságot.
Bíróság elé kerülhet a marosvásárhelyi egyetem chartájának ügye
Közigazgatási bírósághoz is kész fordulni Kincses Előd, aki a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem (MOGYE) jelenlegi chartájának diszkriminatív és törvénytelen passzusainak a korrigálását követeli - ezt a marosvásárhelyi ügyvéd maga erősítette meg kedden.
Kivégzi a kommunikáció szakot a kormány felsőoktatási tervezete
Megszüntetné az állami finanszírozást az egyetemi és főiskolai kommunikáció és médiatudomány szakokon az oktatási államtitkárság. Az eMasa információi szerint azok, akik ilyen diplomát szeretnének, 2012-től félévenként legalább félmillió forintot fizethetnek.