Új szabályok jönnek: szigorúbb feltételekhez kötik a közigazgatási ösztöndíjat
Változtattak a Magyar Közigazgatási Ösztöndíj feltételein: a 2012-es programra nem pályázhatnak kormánytisztviselői jogviszonyban állók.
Országos tüntetést szerveznek az egyetemisták a "bújtatott tandíj" miatt
Országos tiltakozó demonstrációt hirdet a fővárosba október végére a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK), a hallgatói szervezet elfogadhatatlannak tartja a készülő felsőoktatási törvényben tervezett "bújtatott tandíjat és a diákok röghöz kötését".
Eltörölné az osztályzatokat az érettségin az új brit magánegyetem rektora
Feleslegesnek tartja az osztályzatokat A. C. Grayling, az új brit magánegyetem vezetője, szerinte az érdemjegyek nem tükrözik a diákok képességeit.
Az Egyesült Államokba menekülnek a horribilis tandíjak elől a diákok
Megrohamozták az egyesült államokbeli egyetemeket a brit diákok - a legtöbben nem tudják vagy nem akarják kifizetni a nagy-britanniai felsőoktatási intézmények 9000 fontos tandíját.
Németországi ösztöndíjak egyetemistáknak: még lehet pályázni
Több ösztöndíj-pályázatot hirdet magyar hallgatóknak, diplomásoknak, kutatóknak, valamint tudományos fokozattal rendelkező főiskolai, egyetemi oktatóknak a 2012/2013-as tanévre a DAAD.
Minisztériumi koki a marosvásárhelyi egyetemnek: mégis lesz magyar tagozat
A román oktatási minisztérium hivatalos átiratban kérte a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem (MOGYE) vezetőségétől, hogy maradéktalanul érvényesítse a multikulturális jelleget az intézmény egyetemi chartájában - olvasható a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) közleményében.
A világ legsikeresebb "bukott diákjai" - Jobs, Zuckerberg és Gates
Steve Jobs soha nem szerzett diplomát, az Apple-t mégis a világ legértékesebb márkájává tette, megelőzve a Microsoftot, az IBM-et és az Intelt. Jobs - Zuckerberg, Bill Gates, Dustin Moskovitz és Michael Dell mellett - a 20. és 21. század legsikeresebb "kiugrott diákjai" közé tartozik.
"Ne vesztegessétek az időt" - Steve Jobs diplomaosztó beszéde a Stanfordon
"Az ti időtök is véges, szóval ne vesztegessétek arra, hogy valaki másnak az életét élitek. Ne essetek a dogmák csapdájába, ne hagyjátok, hogy mások gondolkodásmódja irányítsa az életeteket. Ne hagyjátok, hogy mások véleményének zaja elnyomja a saját belső hangotokat" - ezt tanácsolta a Steve Jobs 2005-ben a Stanford végzős hallgatóinak.
Újabb YouTube-videó terjed: eddig több mint egymillióan nézték meg
Nem mindennapi élményben volt része a Kaliforniai Egyetem egyik hallgatójának: barátja több száz diák előtt, egy látványos akciót követően kérte meg a kezét.
Különleges előadássorozatot indít a Közép-európai Egyetem
A budapesti Közép-európai Egyetem (CEU) fennállásának 20. évfordulója alkalmából az egyetem Bioetikai és Jogi Központja (CELAB) bioetikai előadásokat szervez a terület neves külföldi szakértőinek közreműködésével.
Kétszázezer forintos ösztöndíjra pályázhatnak az egri középiskolások
"Eger Város Ösztöndíjasa" címmel pályázatot hirdet egri székhelyű középfokú oktatási intézmények nappali tagozatos, kiemelkedő tanulmányi eredményt elérő, szociálisan rászoruló, a városban élő tanulók számára a hevesi megyeszékhely önkormányzata.
Összevonhatnak három egyetemet Marosvásárhelyen
Három marosvásárhelyi felsőoktatási intézmény, köztük az orvosi és a művészeti egyetem összevonását javasolta Marius Pascan Maros megyei prefektus, aki az orvosi egyetemen a magyar nyelvű oktatást hibáztatja amiatt, hogy az intézmény csak második kategóriába került a romániai egyetemek rangsorolásakor.
FDSZ: nem egyetemből, hanem párhuzamos képzésekből van sok
Nem ért egyet a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság (MAB) szerepének csökkentésével és az "egyetem" kategória megszüntetésével a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete (FDSZ), az állam szerepének erősödését azonban jó lépésnek tartják.
Két hónap múlva jár le a határidő: százezres ösztöndíjat kaphatnak a rezidensek
Két hónapig lehet még jelentkezni a rezidensek ösztöndíjprogramjára; a hatszáz meghirdetett helyre mostanáig több mint négyszázan pályáztak.
Több ezer egyetemista járhat rosszul: egyetem helyett főiskolán tanulhatnak a brit diákok
Drasztikusan csökkentik az egyetemi férőhelyek számát, miközben a kisebb helyi főiskolák több ezer új hallgatót vehetnek fel - ezt tervezi a brit kormány.
Keményen visszaszóltak Réthelyinek az ELTE bölcsészei
„A magyar felsőoktatásért is felelős minisztérium vezetője súlyos tévedésben él, érvrendszerét sztereotípiákra építi” – így reagált Réthelyi Miklós hvg.hu-nak adott interjújára az ELTE bölcsészkarának hallgatói önkormányzata. A nemzetierőforrás-miniszter szerint "véget kell vetni az akár évtizedig is elnyúló egyetemista életformának, nem lehet valaki örök bölcsész”.
Öt egyetem, ahol mindenki azonnal jól fizető állást talál
A legelismertebb egyetemek neve a legtöbbször garanciát jelent a minőségi képzésre, amit a munkaadók gyakran kiemelt bérrel honorálnak. Íme az öt legmagasabb kezdő fizetést ígérő egyetem listája.
Hol tanultak a világ leggazdagabb asszonyai?
A leggazdagabb nők többsége soha nem járt egyetemre, családi örökségnek köszönhetik milliárdjaikat. Ha összeadnánk a világ öt legtehetősebb asszonyának vagyonát, az összeg több mint százmilliárd dollárra rúgna.
Miért kapnak kevesebb ösztöndíjat a közgázos hallgatók?
A megszokottnál jóval alacsonyabb összegű ösztöndíjat kapnak ebben a félévben a Budapesti Corvinus Egyetem közgazdaságtudományi, társadalomtudományi és gazdálkodástudományi karának hallgatói, a Diákjóléti Bizottság szerint azért, mert az intézmény államilag finanszírozott keretszáma évről évre csökken.
Képek: így tüntettek a görög hallgatók a felsőoktatási törvény ellen
Az athéni oktatási minisztérium épülete előtt követelték az új felsőoktatási törvény érvénytelenítését a hallgatók.