Zseniális videó: mit csinál egy csapat BME-s, ha előadás közben elmegy az áram?
Mit csinál egy előadóteremnyi BME-s hallgató, ha óra közben elmegy az áram? Előveszi a telefonját, és azzal világít. És mit csinál a BME-s oktató? Folytatja az órát, mintha mi sem történt volna.
Hányan tanultak állami ösztöndíjasként egyetemen-főiskolán az elmúlt három évben?
Csaknem 492 ezren tanultak állami ösztöndíjas formában az elmúlt három évben a magyar felsőoktatásban - írja az Oktatási Hivataltól származó adatokra hivatkozva a Magyar Hírlap csütörtökön.
Tapasztalat, rugalmasság, pénz: eláruljuk, miért jó egyetemistaként dolgozni
Gyorséttermekben, nagyáruházakban, üzemekben, üzletekben, szórakozóhelyeken, hotelekben, kisebb-nagyobb cégeknél - ezekben a napokban is több tízezer diák dolgozik ilyen munkahelyeken, a nyári hónapokban pedig még több középiskolás, egyetemista és főiskolás vállal munkát. De milyen feladatkörök és gyakornoki programok közül válogathatnak, és hogyan illeszthetik be munkahelyi feladataikat a mindennapjaikba? Már most eláruljuk: távolról sem lehetetlen tanulás mellett dolgozni.
Csütörtökön lejár a diákhitel-igénylés határideje
Csütörtökig kell a hallgatóknak benyújtaniuk a hiteligénylési kérelmet ahhoz, hogy március közepéig megkapják a kért diákhitelt - közölte a Diákhitel Központ Zrt.
"Az első vizsgaidőszakot több-kevesebb sikerrel, de túléltem"
Milyen az élet bölcsészként Miskolcon? Leskovics Tamás, a Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Karának magyar-történelem tanári szakos harmadéves hallgatója mesélt az Eduline-nak.
"Ausztrália nem ország, hanem kontinens" - ezért buktatta meg diákját az egyetemi tanár
Majdnem megbukott az az amerikai diák, akinek visszadobta tanára a dolgozatát, mert szerinte Ausztrália nem egy ország, hanem egy kontinens.
Ez a film tarol a mozikban: rengetegen nézik meg a trilógia harmadik részét
Heti filmajánlónkból megtudhatjátok, melyik filmre váltottak a legtöbben jegyet az észak-amerikai mozikban - ezeket már itthon is megnézhetitek.
Szexista szabályt hoztak az egyetemen, így tiltakoztak a diákok
Miniszoknyában, forrónadrágban tiltakoztak a szexista öltözködési szabályok ellen a kolumbiai egyetemisták.
Palkovics: megérkeztek az idei első megemelt fizetések a felsőoktatási dolgozókhoz
Megérkeztek az idei első, újabb öt százalékkal megemelt fizetések a felsőoktatásban dolgozóknak - mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) oktatásért felelős államtitkára szombaton az MTI-nek.
Összesen ennyien kerülhetnek be szeptembertől az Apor Vilmos Katolikus Főiskolára
Február 15-ig jelentkezhettek a 2018-as felsőoktatási felvételire. Új cikksorozatunkban megnézzük, hányan kerülhetnek be a különböző egyetemekre és főiskolákra ebben az évben. 22. rész: Apor Vilmos Katolikus Főiskola.
Ennyien tanulhatnak ősztől a Soproni Egyetemen
Február 15-ig jelentkezhettek a 2018-as felsőoktatási felvételire. Új cikksorozatunkban megnézzük, hányan kerülhetnek be a különböző egyetemekre és főiskolákra ebben az évben. 21. rész: Soproni Egyetem.
Megvalósítanátok a saját projekteteket? Így kaphattok akár 500 ezer forint támogatást
Az ELTE Innovációs Központja idén is meghirdeti Innovatív Hallgatói Ötletpályázatot.
Különleges képzés indul az ELTE-n és a BME-n
Az ipar igényeinek kielégítésére, a dinamikusan fejlődő technológiai trendekhez igazodva két angol nyelvű mesterképzés indul szeptemberben az önvezető járművekhez kapcsolódóan - jelentette be Palkovics László oktatásért felelős államtitkár csütörtökön sajtótájékoztatón Budapesten.
Nyelvtanulás és kutatás? Újabb remek ösztöndíj, amire ti is pályázhattok
Jól beszéltek angolul, és szívesen kutatnátok a kedvenc témátokban külföldön? Ezt az ösztöndíjat nektek találták ki.
Összesen ennyien kerülhetnek be szeptembertől a Testnevelési Egyetemre
Február 15-ig jelentkezhettek a 2018-as felsőoktatási felvételire. Új cikksorozatunkban megnézzük, hányan kerülhetnek be a különböző egyetemekre és főiskolákra ebben az évben. 20. rész: Testnevelési Egyetem.
Külföldön tanulnátok? Itt egy különleges ösztöndíj, amelyre pályázhattok
Különleges ösztöndíjra jelentkezhettek, ha ti is valamilyen magyar felsőoktatási intézményben tanultok, és szeretnétek alap- mester- és doktori szintű részképzésben külföldre menni.
Itt a lista: ennyien kerülhetnek be ősztől a Kodolányi János Főiskolára
Február 15-ig jelentkezhettek a 2018-as felsőoktatási felvételire. Új cikksorozatunkban megnézzük, hányan kerülhetnek be a különböző egyetemekre és főiskolákra ebben az évben. 19. rész: Kodolányi János Főiskola.
Szó sincs már romkocsmában merengő egyetemistákról, egyre többen dolgoznak
Végérvényesen eltűntek a "romkocsmák félhomályában merengő" hallgatók az egyetemekről - egyre többen dolgoznak az előadások és szemináriumok mellett, megélhetési problémáik miatt sokan napi hat-nyolc órás műszakot vállalnak. Nem véletlenül: a ösztöndíjak összegén tizenegy éve egy forintot sem emeltek, havi 10-20 ezer forintból pedig még a kollégisták sem tudnak megélni. De miért jelent komoly problémát, ha egy hallgató a szeminárium helyett inkább valamelyik nagyáruház polcait tölti fel?
Összesen ennyien kezdhetik meg a tanulmányaikat ősztől a Közszolgálati Egyetemen
Február 15-ig jelentkezhettek a 2018-as felsőoktatási felvételire. Új cikksorozatunkban megnézzük, hányan kerülhetnek be a különböző egyetemekre és főiskolákra ebben az évben. 18. rész: Nemzeti Közszolgálati Egyetem.
Hányan kerülhetnek be szeptembertől a METU-ra? Itt a válasz
Február 15-ig jelentkezhettek a 2018-as felsőoktatási felvételire. Új cikksorozatunkban megnézzük, hányan kerülhetnek be a különböző egyetemekre és főiskolákra ebben az évben. 17. rész: Budapesti Metropolitan Egyetem.