Melyik külföldi egyetemen tanulnátok? Ti választhattok
Úgy is részt vehettek külföldi részképzésen, hogy ti magatok választjátok ki a fogadó egyetemet és egyeztetitek a részleteket.
Hány félévig tanulhattok állami ösztöndíjasként?
Hány félévig tanulhattok egyetemen vagy főiskolán állami ösztöndíjasként? Itt a válasz.
Megvan, ki vezeti az ELTE Természettudományi Karát a következő hónapokban
Sziklai Péter egyetemi tanár vezeti az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Karát az új dékán kinevezéséig.
Orbán Viktor a CEU-ról: nagy tételben fogadok, fogjuk még őket látni Budapesten
Blöff, hogy az egyetem elmegy Magyarországról – ezt mondta a CEU-ról Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth Rádióban.
Újabb tüntetést szerveznek: „szüntessenek be minden felsőoktatási és kutatási cenzúrát"
Újabb tüntetés lesz november 24-én, a demonstrálók ki akarnak állni a minőségi és megfelelően finanszírozott oktatás és kutatás, valamint a CEU mellett is.
Több mint hétezer forintot kell fizetni, ha nem tanultok vagy dolgoztok
Kell-e egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetni, ha az érettségi vagy a diploma megszerzése után nem kezdtetek el dolgozni, és nem is tanultatok tovább? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Egyetemi buliban lövöldöztek, tizenhárman meghaltak egy kaliforniai bárban
Tizenhárom halálos áldozata van a kaliforniai Thousand Oaks városában történt lövöldözésnek, amelyben egy fegyveres férfi egy szórakozóhelyen tüzet nyitott egy diákrendezvény résztvevőire - közölte Geoff Dean, Ventura megye seriffje csütörtökön. Dean szerint körülbelül további tíz ember sebesülhetett meg.
"Az egyetemeknek megvannak a maguk bajai, jelentős alulfinanszírozottsággal küzdenek"
„Ez az egyetem az egyik legkiválóbb kutatóhely Magyarországon. Az itt maradásához fontos, hogy megoldást találjon a kormány és az egyetem, ha kell, New York állammal együtt” – mondta a CEU-ról Lovász László, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke.
Előkelő helyen végzett a Corvinus az európai üzleti iskolák listáján
A Corvinus Business School a közép-kelet-európai régió második legjobb üzleti iskolája a francia Eduniversal 2018-as felmérése szerint.
"Információs sztrájkot" tartanak az ELTE társadalomtudományi karán
„Figyelemfelhívó szolidaritási és információs sztrájk napot” szerveznek az ELTE Társadalomtudományi Kar oktatói és hallgatói november 14-én, így tiltakoznak „a felsőoktatás autonómiáját és az akadémiai tanszabadságot érintő sorozatos beavatkozások, gazdasági átalakítások”, valamint a társadalmi nemek szak megszüntetése ellen.
Becsapták a felvételizőket az egyik japán egyetemen, most kárpótolják őket
Csaknem száz, korábban becsapott felvételiző kezdheti meg tanulmányait jövőre a tokiói orvostudományi egyetemen, amelyről idén nyáron kiderült, hogy éveken át manipulálta a felvételi pontszámokat, a nőkét csökkentve, egyes férfiakét pedig megemelve, hogy inkább az utóbbiak jussanak be az intézménybe.
Riasztó lemorzsolódási adatok: van, ahol tízből négy hallgató otthagyja az egyetemet
Tízből négy hallgató mindenféle „papír”, diploma és abszolutórium nélkül távozott az egyetemről – derül ki a 2010-ben kezdett, műszaki alapszakosokról készített kutatásból. Riasztóak a lemorzsolódási adatok, az esti és levelező tagozatosok közül például csak minden harmadik hallgató szerzett végzettséget, de a fizetős formában tanulók körében sem jobb a helyzet. A lemorzsolódási arány ráadásul a kormány által preferált területeken a legmagasabb.
Hetente több száz forintot spórolhattok, ha ezzel a vonattal utaztok Budapestre
Jól járnak a Budapestre ingázó nyíregyházi és debreceni diákok. Vasárnap esténként "televonattal" utazhatnak a fővárosba, erre a járatra olcsóbban válthatnak jegyet, mint ha valamelyik IC-járatot használnák.
Jó hír az egyetemistáknak, meghosszabbították az egyik ösztöndíj leadási határidejét
Módosították a Bursa Hungarica ösztöndíj leadási határidejét. Így még közel egy hetetek van arra, hogy benyújtsátok a pályázatot.
Változtatnak a tanárképzésen? Korábbra hoznák az egyéves tanítási gyakorlatot
Tervezi a kormányzat, hogy a pedagógusképzésben korábbra hozzák a gyakorlati tudás átadását, az egy év összefüggő tanítási gyakorlatot – mondta Horváth Zita felsőoktatási helyettes államtitkár.
Magyarországi egyetemalapításról is tárgyalt Kínában Palkovics László
A minden korábbinál jobb magyar-kínai kapcsolatok kedvező hatásai az oktatási, tudományos, kutatás-fejlesztési kooperációk terén is megmutatkoznak - hangsúlyozta Palkovics László innovációs és technológiai miniszter, aki magyarországi egyetemalapításról is tárgyalt Kínában.
Rosszul járnak azok a hallgatók, akik sorra veszik fel újra a tantárgyakat
Október végén sok hallgató kapott Neptun-üzenetet a Budapesti Gazdasági Egyetemen arról, hogy be kell fizetnie a többszöri tantárgyfelvételi díjat. A tömeges tantárgy-újrafelvétellel ugyanis mindenki rosszul jár: előfordulhat, hogy egy-egy kurzusra olyanok sem férnek be, akik első alkalommal vennék fel azt.
Szomorú adatok: rengeteg diplomás magyar dönt úgy, hogy külföldön folytatja
A diplomás magyaroknak már a 8 százaléka él külföldön – derül ki a Tárki Társadalmi Riport 2018 elvándorlásról szóló elemzéséből. Ez egyedülálló az európai országok közül: a felsőfokú végzettséggel rendelkező elvándorlók aránya itt a legmagasabb.
Pénzhiány az ELTE TTK-n: lemondott a dékán
Lemondott dékáni posztjáról Surján Péter, aki eddig az Eötvös Loránd Tudományegyetem anyagi problémákkal küzdő Természettudományi Karát vezette – írja a 444.
Öt hasznos tipp a könnyebb és hatékonyabb tanulásért: zh és vizsga felkészülés
Néhány egyetemen már javában megkezdődött a zh-időszak, de a diákok nyakán van már a félév vége, vagyis a vizsgaidőszak is. Ha úgy érzitek nem vagytok elég hatékonyak vagy csak szeretnétek fejlődni, esetleg kipróbálni új módszereket, ez az öt tanács hasznos lehet számotokra.