Fontos kérdés: passzív félévben is érvényes a diákigazolvány?
Ha passziváltattátok a féléveteket, akkor is érvényes a diákigazolványotok? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Hat dolog, amit minden kollégista megismer az évek alatt
Lassan egy hónapja volt a nagy beköltözés a kollégiumokba. A szobatársak pedig kezdenek összeszokni és megismerni a kolis élet minden szépségét és nehézségét. Összeszedtünk pár dolgot, amit minden kollégista megismer az évek alatt.
Komoly változások lesznek a felsőoktatási rendszerben? Itt vannak a tervek
Nagy változások várnak a felsőoktatásra, miután a terület az Emberi Erőforrások Minisztériumától (Emmi) az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) irányítása alá került az idei tanévtől - írja a Magyar Nemzet.
Mi történik, ha állami ösztöndíjasként halasztotok az egyetemen?
Lehet-e passzív félévetek, ha állami ösztöndíjas képzésen tanultok, és ha igen, milyen következményekkel jár a halasztás? Mutatjuk.
Friss felmérés: nőtt a diplomások és a korai iskolaelhagyók száma is Magyarországon
Uniós szinten 2009 és 2018 között 32,3 százalékról 40,7 százalékra emelkedett a felsőfokú végzettséggel rendelkező fiatalok aránya, Magyarországon pedig 24 százalékról 33,7 százalékra - egyebek mellett ez derült ki az Európai Bizottság csütörtökön közzétett, az oktatás és a képzés fejlődését elemző, 2019-es adatokat rögzítő Oktatási és Képzési Figyelőjéből.
Galéria: világszerte megmozgatja a diákokat a klímaválság - Budapesten pénteken tüntetnek
Szeptember 27-én újra klímasztrájkot tartanak Budapesten a klímaváltozás elleni politikai és gazdasági cselekvést sürgetve. Egy héttel korábban világszerte több millióan tüntettek, köztük rengeteg középiskolás és egyetemista, akik egyben a mozgalom fő szervezői is. Képek.
Idén is több ezren bukták az állami ösztöndíjas helyüket a kormány szigorítása miatt
Korábban elegendő volt, ha az egyetemi kurzusokért járó kreditekből elértek egy meghatározott számot vagy jó tanulmányi átlaggal zárták a szemesztert, ma már mindkét feltételt egyszerre kell teljesíteni.
Fontos: januártól változnak az állami ösztöndíjjal kapcsolatos szabályok
2020. január 1-jétől már nem kell visszafizetnie az állami ösztöndíj egy részét annak, aki a diploma megszerzése nélkül hagyja ott az egyetemet - helyette hazai munkaviszonyt kell majd fenntartani. Itt vannak a részletek.
Átalakítva indul újra a megszüntetett kulturális antropológia alapszak a Miskolci Egyetemen
A 2020/2021-es tanévtől újraindul a 2016-ban megszüntetett kulturális antropológia alapképzés a Miskolci Egyetemen. A szakért felelős intézet igazgatója az Eduline-nak elmondta: a szakot a piaci igényekhez igazodva alakították át, a gyakorlati alkalmazást helyezve a középpontba.
Ezt minden ösztöndíjas egyetemistának tudnia kell: ezeket kell teljesíteni az ingyenes diplomáért
Ilyen szabályokat kell betartanotok, ha szeptembertől állami ösztöndíjas képzésen tanultok. Mit kell vallania azoknak, akik hallgatói szerződést írtak alá? Itt vannak a szabályok.
Külföldön tanulnátok tovább? Enélkül nem felvételizhettek
Ha egy külföldi egyetemen, angolul szeretnétek tanulni, általában egy nemzetközi nyelvvizsgával kell igazolnotok a nyelvtudásotokat. Bár a jelentkezési határidő a legtöbb országban még arrébb van, ennek a követelménynek már most érdemes utánanézni.
Remek ösztöndíj-lehetőség pedagógus hallgatók számára
Nemzetiségi óvodapedagógus, tanító- és tanárszakos hallgatók számára hirdettek tanulmányi ösztöndíjat.
Egyetemisták, figyelem! Ezekre az ösztöndíjakra pályázhattok a következő hetekben
Több, a felsőoktatásban tanuló diákoknak szóló ösztöndíj jelentkezési határideje jár le a következő másfél hónapban. Összeszedtük, milyen támogatásokra pályázhattok.
Mikor érkezik a diákhitel? Fontos kérdésre válaszolunk
Habár a szeptemberi igénylés határideje már lejárt, a java még hátravan. Mikor érkezik a számlátokra a félév első diákhitelének összege? Itt a pontos dátum.
Friss adatok: ennyit keresnek az egyetemi vezetők, itt vannak a legjobban fizetett rektorok
Bruttó 1,3 millió és 2,7 millió forint között keresnek havonta az állami felsőoktatási intézmények rektorai, a kancellárok havi keresete pedig 1,1 és 2,6 millió között mozog - ismerteti a Magyar Nemzet a hétfői lapszámában az Innovációs és Technológiai Minisztériumtól (ITM) kapott béradatok alapján.
Bajban vannak az egyetemek? A jelentkezők harmada megbukott az érettségin Horvátországban
A 2019/2020-as tanév őszi beiratkozásai után több ezer hely maradt üresen a horvát egyetemeken, amihez az állami érettségin elért "katasztrofális eredmény" is hozzájárult - írta a Slobodna Dalmacija című horvát regionális napilap vasárnap. A jelentkezők harmada bukott meg az érettségin Horvátországban.
Fontos: meddig vehettek diákbérletet a régi igazolvánnyal?
Akkor is vásárolhattok kedvezményes BKV-bérletet októberre, ha még nincs új, felsőoktatási diákigazolványotok, vagy nem tanultok tovább? Olvasói kérdésre válaszolunk.
Palkoviccsal egyeztettek a felsőoktatási dolgozók: javaslatot dolgoznak ki a bérek rendezésére
Szerdán többek között a felsőoktatás fenntartóváltásáról és finanszírozásáról, illetve az egyetemi bérekről egyeztetett az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) minisztere és a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete (FDSZ). A szakszervezet elnöke az Eduline-nak elmondta: jelentősen megemelt, differenciált bérekre van szükség, és a nem oktató alkalmazottak fizetését is rendezni kell. Az FDSZ javaslatot dolgoz ki.
Hamarosan indul a nyelvi diákhitel: itt vannak a részletek
Hamarosan jön a nyelvi diákhitel. Összeszedtünk mindent, amit eddig tudni lehet az igénylés szabályairól, összegéről és a feltételekről.
Párhuzamosan végeztek két ösztöndíjas képzést? Erre a szabályra érdemes ügyelni
Ha egyszerre két egyetemi képzésen is államilag finanszírozott formában tanultok, ezt a szabályt ismernetek kell. Mutatjuk, hogyan számítják ilyenkor az állami féléveket, mennyi ideig tanulhattok párhuzamosan.