Az iskolatitkárok is fellázadtak, csatlakoznak a pedagógusokhoz
Az iskolatitkárok és a pedagógiai asszisztensek is tiltakoznak, ők is aláírásgyűjtésbe kezdtek. Az átlag 100 ezer forintot sem elérő nettó bérük emelését követelik.
Az iskolatitkárok és a pedagógiai asszisztensek is tiltakoznak, ők is aláírásgyűjtésbe kezdtek. Az átlag 100 ezer forintot sem elérő nettó bérük emelését követelik.
Miskolcon, Budapesten és további kilenc városában vonultak utcára délután a pedagógusok. A megmozdulások előtt az azokat kirobbantó miskolci Herman Ottó Gimnázium tantestületének nyílt levelét már közel 30 ezren írták alá, köztük 600 intézmény. Többek közt leterheltség, a forráshiány és a központosítás a legnagyobb gond a tiltakozók szerint.
Az intézményekben már törölték is a tanfelügyeleti látogatásokat.
A Hívatlanul Hálózat szerint nem szabad leülni a Balog Zoltán által életre hívott köznevelési kerekasztalhoz. A PSZ szerint a kormány csak az időt akarja húzni.
Az ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium tanári kara is csatlakozott a Miskolcról indult, mára már egyértelműen országossá vált tiltakozáshoz.
Nagy-Britanniában alig találnak megfelelő iskolaigazgatókat, de legkevésbé a béreket okolják a pályaelhagyásért. Az itthon tiltakozó tanárok szerint sem az alacsony fizetés a legnagyobb gond.
A Teleki Blanka Gimnázium diákjai után a budapesti Eötvös József Gimnázium tanulói is csatlakoznak az oktatási rendszer megreformálását kívánó kezdeményezéshez, amit még a Miskolci Herman Ottó Gimnázium indított.
Nem csak a Klik fenntartása alá tartó iskolákban jeleznek komoly gondokat a tanárok. Az Origónak egy szakképző igazgatója névvel vállalta, hogy beszélt a gondokról. Szerinte kivéreztetik a szakképzőket.
Miután több mint 23 ezren – magánszemélyek, intézmények és egész tantestületek – álltak a Miskolci Herman Ottó Gimnázium tantestületének kezdeményezése mellé, a tanárok újabb levelet tettek közzé, melyben tömören megfogalmazzák, milyen problémák vannak jelenleg a közoktatásban, melyre sürgősen megoldást kell keresni. Az újabb nyílt levelet már Orbán Viktornak, Balog Zoltánnak és Czunyiné Bertalan Juditnak címezték a hermanosok és a budapesti Teleki Blanka Gimnázium tanárai.
Feleannyi papírral kell beérni, mint amennyi diák van és napi egy krétát kapnak a tanárok. A túlközpontosított oktatásról Balog Zoltán az RTL Klubnak beszélt, és úgy látja, „túltolták kicsit a biciklit”.
Szlovákiában, Detroitban és Magyarországon is lázadnak a tanárok, és meglepő párhuzamosságok találhatók a három ország oktatási helyzetében. Sőt, egyáltalán nem csak a gondok és a tanártársadalom azokra adott reakciója hasonló.
Az EMMI szombati sajtótájékoztatója egyelőre nem ért célt, ugyanis tüntetést szervez a Pedagógusok Szakszervezetének helyi szervezete Miskolcon. Az akcióhoz több érdekképviselet is csatlakozik.
Nem mond le Czunyiné, inkább csökkentik a bürokráciát, úgy tűnik tehát, hogy ezzel egyelőre kezelhetőnek tartják a tanárok dühét. Közben botrányos verset találtak egy tankönyvben, és óriási fordulat történt a Bányai ügyében. Mozgalmas hét van mögöttünk.
A TV2 Mokka vendége volt Rétvári Bence, az Emmi parlamenti államtitkára, aki nem zárta ki egyértelműen, hogy Czunyiné Bertalan Judit köznevelésért felelős államtitkár széke inog. A hermanosok tiltakozásával kapcsolatban pedig egészen sajátos véleményt fogalmazott meg.
Maradhat posztján Czunyiné Bertalan Judit, egyelőre nem tervezi a kormányzat, hogy leváltja az államtitkárt az oktatási területen történt tiltakozások ellenére sem.
Térképen jelölték a Tanítanék oldal üzemeltetői, hogy honnan hány intézmény írta már alá az oldalon található petíciót.
Nemcsak a tanárok és a szülők állnak ki a miskolci Herman Ottó Gimnázium kezdeményezése mellett, hanem már a diákok is. A Budapest XIV. Kerületi Teleki Blanka Gimnázium diákjai közleményt adtak ki, de több diák is jelezte, változást akarnak az oktatásban.
A szegedi Deák gimnázium elé vonulnak a civilek, akik a Tisztelet szalagjával szeretnék kifejezni szolidaritásukat és tiszteletüket a tanárok felé.
Egyre több középiskola jelzi, hogy egyetért a miskolci Herman Ottó Gimnázium tantestületével. Egyes tiltakozó iskolák az ország legjobbjai közt vannak.
A Népszabadság interjút készített a Nemzeti Pedagógus Kar elnökével a hermanos tiltakozás apropójából. Az elnök elárulta, mely követelések megoldására van esély.