Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Nagy-Britanniában alig találnak megfelelő iskolaigazgatókat, de legkevésbé a béreket okolják a pályaelhagyásért. Az itthon tiltakozó tanárok szerint sem az alacsony fizetés a legnagyobb gond.
A Teleki Blanka Gimnázium diákjai után a budapesti Eötvös József Gimnázium tanulói is csatlakoznak az oktatási rendszer megreformálását kívánó kezdeményezéshez, amit még a Miskolci Herman Ottó Gimnázium indított.
Nem csak a Klik fenntartása alá tartó iskolákban jeleznek komoly gondokat a tanárok. Az Origónak egy szakképző igazgatója névvel vállalta, hogy beszélt a gondokról. Szerinte kivéreztetik a szakképzőket.
Miután több mint 23 ezren – magánszemélyek, intézmények és egész tantestületek – álltak a Miskolci Herman Ottó Gimnázium tantestületének kezdeményezése mellé, a tanárok újabb levelet tettek közzé, melyben tömören megfogalmazzák, milyen problémák vannak jelenleg a közoktatásban, melyre sürgősen megoldást kell keresni. Az újabb nyílt levelet már Orbán Viktornak, Balog Zoltánnak és Czunyiné Bertalan Juditnak címezték a hermanosok és a budapesti Teleki Blanka Gimnázium tanárai.
Feleannyi papírral kell beérni, mint amennyi diák van és napi egy krétát kapnak a tanárok. A túlközpontosított oktatásról Balog Zoltán az RTL Klubnak beszélt, és úgy látja, „túltolták kicsit a biciklit”.
Szlovákiában, Detroitban és Magyarországon is lázadnak a tanárok, és meglepő párhuzamosságok találhatók a három ország oktatási helyzetében. Sőt, egyáltalán nem csak a gondok és a tanártársadalom azokra adott reakciója hasonló.
Az EMMI szombati sajtótájékoztatója egyelőre nem ért célt, ugyanis tüntetést szervez a Pedagógusok Szakszervezetének helyi szervezete Miskolcon. Az akcióhoz több érdekképviselet is csatlakozik.
Nem mond le Czunyiné, inkább csökkentik a bürokráciát, úgy tűnik tehát, hogy ezzel egyelőre kezelhetőnek tartják a tanárok dühét. Közben botrányos verset találtak egy tankönyvben, és óriási fordulat történt a Bányai ügyében. Mozgalmas hét van mögöttünk.
A TV2 Mokka vendége volt Rétvári Bence, az Emmi parlamenti államtitkára, aki nem zárta ki egyértelműen, hogy Czunyiné Bertalan Judit köznevelésért felelős államtitkár széke inog. A hermanosok tiltakozásával kapcsolatban pedig egészen sajátos véleményt fogalmazott meg.
Maradhat posztján Czunyiné Bertalan Judit, egyelőre nem tervezi a kormányzat, hogy leváltja az államtitkárt az oktatási területen történt tiltakozások ellenére sem.
Nemcsak a tanárok és a szülők állnak ki a miskolci Herman Ottó Gimnázium kezdeményezése mellett, hanem már a diákok is. A Budapest XIV. Kerületi Teleki Blanka Gimnázium diákjai közleményt adtak ki, de több diák is jelezte, változást akarnak az oktatásban.
Egyre több középiskola jelzi, hogy egyetért a miskolci Herman Ottó Gimnázium tantestületével. Egyes tiltakozó iskolák az ország legjobbjai közt vannak.
A Népszabadság interjút készített a Nemzeti Pedagógus Kar elnökével a hermanos tiltakozás apropójából. Az elnök elárulta, mely követelések megoldására van esély.
Szerda délelőttig közel háromezren csatlakoztak egy oldalon a miskolci Herman Ottó Gimnázium tantestületének múlthéten nyilvánosságot látott nyílt leveléhez. Több iskola testületileg áll a miskolciak mellé.
Már Szegeden is szerveződik a tiltakozás az egyetemi oktatók körében, mivel keveslik a kormány bérrendezésre tett ígéretét. Az oktatók felháborodtak az államtitkárság nyilatkozatán is.
A Magyar Tudományos Akadémia egyik osztályának új üléshelyet kell keresni, mert a joggal foglalkozó akadémikusok nem hajlandóak a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen összegyűlni –írta a vs.hu.