Új szavazást kérnek a Szegedi Tudományegyetem modellváltásáról
A pénteki szenátusi ülésen többeknek az sem volt világos, hogy miről szavaznak.
A pénteki szenátusi ülésen többeknek az sem volt világos, hogy miről szavaznak.
Pál József annak a Bölcsészettudományi doktori iskolának az elnöke volt, amely határozatban utasította el az alapítványi átalakítást, ő mégis támogatta azt.
Délben indult a szenátusi ülés az egyetem modellváltásáról.
A csatorna riportja közben a szalagcímben ez futott: "alapítványi fenntartásba kerül az egyetem".
A vakcinafejlesztés egyik legnagyobb alakja mostantól nem csak a város díszpolgára, hanem a szegedi egyetem díszdoktora is lesz.
Az Oktatói Hálózat szegedi tagozata nyílt levelet írt a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) szenátorainak.
Rovó Lászlót, a Szegedi Tudományegyetem rektora azt mondta, "nincs semmilyen nyomás, még az sem biztos, hogy lesz egyetemi átalakulás, ezt szeretném hangsúlyozni".
Az aláírók szerint az "elmúlt évek eseményeit alapul véve nem hisznek abban, hogy az új működési modell a tudományos kutatómunkát, oktatást és az egyetem autonómiáját biztosítaná."
Hétfőre hívott össze szenátusi ülést a Szegedi Tudományegyetem, ahol a modellváltás kérdése is előkerült.
Az innovációs és technológiai miniszter állítása szerint az intézményekre bízza, hogy fenntartót váltanak-e.
A Szegedi Tudományegyetem a következő, 2021-2024. közötti időszakra vonatkozó - most készülő - Intézményfejlesztési Terve keretében vizsgálja az intézmény lehetséges, legoptimálisabb működési modelljeit.
Úgy néz ki, a vidéki tudományegyetemen is előkerült a fenntartóváltás kérdése annak ellenére, hogy egy éve még azt nyilatkozták, szó sem lehet róla.
A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) közel ötszáz hallgatója jelentkezett szűrési, betegellátási, szállítási vagy adminisztrációs feladatokra.
Keddtől a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen (NKE) és szerdától a Szegedi Tudományegyetemen (SZTE) is szünet lesz, hogy felkészüljenek a jövő hétfőn kezdődő online oktatásra.
Újabb magyar sikerekről számolunk be: a Times Higher Education (THE) pszichológiai képzéseket rangsoroló listáján, az informatikai rangsorban, a gazdasági és üzleti rangsorban, illetve a bölcsészettudományi képzések listáján is szépen szerepeltek a magyar egyetemek.
Mutatjuk, hogy melyek a legjobb orvosi-, mérnöki-, és fizikai képzést indító magyar egyetemek a Times Higher Education (THE) rangsorai szerint.
A Semmelweis Egyetem, az ELTE, a Debreceni Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem, a Szegedi Tudományegyetem és a Szent István Egyetem is bekerült a Times Higher Education (THE) élettudományi képzéseket rangsoroló listájába.
A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) rektora, Rovó László menesztette Horváth Szatmár pszichiátriai professzort, miután a docens vizsgálatot indított a rektor ügyében. Rovó László volt az, aki tavasszal egy külföldi utazása után nem vonult karanténba, hanem visszament a műtőbe - mint később kiderült, koronavírus-fertőzötten. Az üggyel kapcsolatban most az SZTE is megszólalt.
Rovó László, a Szegedi Tudományegyetem rektora hétfőn azonnali hatállyal felmentette a munkavégzés alól az egyetem pszichiátriai professzorát, Horváth Szatmárt, aki egyben a Magyar Orvosi Kamara Csongrád Megyei etikai bizottságának az elnöke is. Az ügynek előzménye is volt.
A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) több oktatója is támogatásáról biztosította a Színművészetis hallgatókat szeptember 23-án. Az SZTE oldalán azonban megjelent egy közlemény csütörtökön, amelyben azt írják, tiszteletben tartják munkavállalóik jogát a szabad véleménynyilvánításra, ugyanakkor ez nem tükrözi az intézmény hivatalos állásfoglalását.