Az ösztöndíjat azok kaphatják meg először, akik 2025. február 15-ig beadták a jelentkezésüket egy képzés állami ösztöndíjas és önköltséges formájára is.
A Szegedi Tudományegyetem alapítványi ösztöndíjat ajánl fel a legmagasabb felvételi pontszámmal rendelkező, állami ösztöndíjas helyről lemaradó felvételizők számára – olvasható az egyetem közleményében.
Ahogy arról az Eduline-on elsőként beszámoltunk; 32 egyetemen csökkent a meghirdetett állami férőhelyek száma. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem tavalyhoz képest idén 2062-vel kevesebb állami ösztöndíjas férőhelyet kapott, de a Debreceni Egyetemen is több mint 800 férőhellyel kevesebb az állami ösztöndíjas férőhely. Csak az Állatorvostudományi Egyetem (+7), a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem (+35), a Semmelweis Egyetem (+76), illetve a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (+265) hirdetett meg új férőhelyeket.
A Szegedi Tudományegyetemre idén összesen 5685 jelentkező kerülhet be állami ösztöndíjas képzésre. Ez a szám 473-mal kevesebb, mint az előző évi felvételin .Ennek okán a 2025/26-os tanévtől az intézmény 250 önköltséges képzésre felvételt nyert, nappali tagozatos hallgatónak ad alapítványi ösztöndíjat, melynek összege pontosan megegyezik az adott képzés önköltségével.
Az alapítványi ösztöndíjra nem szükséges külön pályázni, az egyetem automatikusan ajánlja fel azt a legjobb, a felvételi jelentkezés során az állami és önköltséges formát egyaránt megjelölő, azonban csak az önköltséges képzésre bejutó jelentkezőknek.
Az intézmény felhívja arra a figyelmet, hogy az alapítványi ösztöndíjas hallgatók az állami juttatások szempontjából önköltségesnek minősülnek, így például tanulmányi vagy lakhatási ösztöndíjra nem lesznek jogosultak. A legjobban teljesítő alapítványi ösztöndíjas hallgatók viszont a tanév végén állami ösztöndíjat kaphatnak.