Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Emelik jövőre a Szegedi Tudományegyetem oktatóinak, kutatóinak és tanárainak alapbérét, az egyetemi docenseké például átlagosan 33, a tanársegédeké 78 százalékkal nő.
A Round University Ranking (RUR) friss bölcsészet- és társadalomtudományi szakterületi rangsorára is felkerült a Szegedi Tudományegyetem, amely egy év alatt nagyot javított eredményén. A moszkvai szervezet két rangsorán a CEU, az ELTE, a Semmelweis Egyetem és a Debreceni Egyetem is szerepel.
Több magyar egyetem felkerült a Times Higher Education szerdán bemutatott tematikus rangsorára: az informatikai képzéseket kínáló felsőoktatási intézmények listáján az Óbudai Egyetem, a mérnöki tudományok területén pedig a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem szerezte a legjobb eredményt.
Mindenki számára kötelező a maszk viselése a Szegedi Tudományegyetem épületeiben - olvasható az felsőoktatási intézmény honlapján pénteken megjelent rektori-kancellári együttes utasításban.
Újabb nemzetközi rangsorra kerültek magyar egyetemek – a Round University Ranking (RUR) 2021-es orvostudományi listáján a Debreceni Egyetem, a Semmelweis Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem is szerepel.
Összesen tíz magyar egyetem került fel a Times Higher Education (THE) 2022-es rangsorára, ebből öt intézmény van a legjobb ezerben. A friss listába több mint 1600 egyetem került be összesen 99 országból.
6051 jelentkezőt vett fel a Szegedi Tudományegyetem idén, de a pótfelvételizőkkel, a szakirányú képzések hallgatóival és a külföldi diákokkal együtt több mint nyolcezren kezdhetek szeptemberben az egyetemen.
Már mindenki tűkön ül a ponthatárhúzás miatt, ezért utánajártunk, hogy fővárosi és vidéki egyetemeken mikor kezdődik majd az őszi szorgalmi időszak. Azt is megnéztük, mikor lesznek a ZH-hetek, illetve az őszi vagy téli szünet - már ahol vannak ilyenek.
Múlt pénteken szavazást indítottunk: arra voltunk kíváncsiak, szerintetek melyik az ország legkülönlegesebb egyetemi épülete. Sokáig fej fej mellett haladt a Soproni Egyetem főépülete és a Miskolci Egyetem sportcsarnoka. Nézzük, változott-e az állás.
A Soproni Egyetem főépülete, a Miskolci Egyetem sportcsarnoka vagy az egri Eszterházy Károly Egyetem épülete a legkülönlegesebb? Az állás szoros, de még szavazhattok.
Egy ikonikussá vált körcsarnok a Dudujka-völgyben, egy érdekes campus-kísérlet Piliscsabán, planetárium az egri egyetem tetején, monumentális díszudvar Debrecenben. Tizenkét különleges egyetemi épületet mutatunk be, cikkünk végén szavazhattok is arra a campusra, amelyik a legjobban tetszik. (A fővárosi egyetemeket hiányoló olvasóinknak mondjuk: cikksorozatunk következő részében Budapesten nézünk körül.)
Idén is Szegedi Tudományegyetem, a Debreceni Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Pécsi Tudományegyetem vezeti a magyar intézmények listáját a Quacquarelli Symonds (QS) 2022-es felsőoktatási világrangsorában. Egy újonc is van a listán.
Hány pont kellett a bejutáshoz a legnépszerűbb egyetemek, legnépszerűbb szakjaira a 2020-as felvételin, és mennyien versenyeznek idén az ösztöndíjas helyekért? Cikksorozatunk negyedik részében a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) számainak jártunk utána.
Úgy tűnik, a papíralapú határidőnaplók, de lassan a naptáralkalmazások ideje is lejárhat, sőt az egyetem tanulmányi rendszerét sem kell majd rendszeresen frissítgetni, ha a RoboRobo nevű fejlesztőcég csevegőbotja beválik, amit a Szegedi Tudományegyetem hallgatói próbálhatnak ki először.