2025-től 20 pontot ér majd az MCC középiskolás programja a Szegedi Tudományegyetemen
Újabb egyetem osztotta meg, hogy hány intézményi pontot ér majd náluk a Matthias Corvinus Collegium Középiskolás Programjának elvégzése.
Újabb egyetem osztotta meg, hogy hány intézményi pontot ér majd náluk a Matthias Corvinus Collegium Középiskolás Programjának elvégzése.
Világszinten 703 intézmény közül az 501-600. helyre sorolták.
A Szegedi Tudományegyetem kutatói a csillagrobbanások kozmikus porképződésben betöltött szerepét vizsgálták.
Karikó Katalin 1973-ban kezdte el szegedi tanulmányait biológus szakon, most egykori egyetemén tartott szemináriumot.
A program célja, hogy 10 ezer általános és középiskolás diáknak megtanítsák az alapszintű újraélesztés technikáját.
Jövő héten csütörtökön érkezik egykori egyetemére a Nobel-díjas kutató.
A kutatók olyan komplex terápiás rendszert szeretnének felállítani, amely lehetővé teszi a jövőben a központi idegrendszert támadó betegségek eszközös terápiás kezelését akár már otthonról is.
Kipróbálnád, milyen egyetemistának lenni, de még csak középiskolás vagy? A Szegedi Tudományegyetem 12 alapozó képzést hirdet azoknak, akiknek nem sikerült a felvételijük, de szeretnék folytatni tanulmányaikat, vagy akik később az SZTE-n tanulnának, és szeretnének már most haladni a tananyaggal
A Texasi Egyetem egészségtudományi központjában Babócs Dóra mentora a világ egyik legjobb és leghíresebb érsebésze lesz.
Februárban jelentette be Gulyás Gergely, hogy az összes miniszter lemondott a kuratóriumokban betöltött pozíciókról. Erre azért volt szükség, mert a politikai befolyásra hivatkozva megtagadta a friss Erasmus+ támogatásokat az Unió. A lemondások ellenére azonban még mindig kormányközeli személyek vannak a vagyonkezelő alapítványokban.
Sorra jelentik be a július 26-án esedékes közös ponthatárváró események programjait.
Modellváltás, Erasmus-ügy, az akadémiai szabadság romlása. Ez csak néhány azok közül a tényezők közül, melyek ahhoz vezethettek, hogy az elmúlt három évben egyre hátrébb csúsztak a QS felsőoktatási rangsorában a modellváltáson átesett magyar egyetemek.
Közzétette az idei felsőoktatási rangsorát a Quacquarelli Symonds (QS). A listába több magyar egyetem is felkerült, a világ legjobbja pedig ismét (már több mint tíz éve folyamatosan) a Massachussets Institute of Technology lett.
A Fidesz márciusban leszavazta a Momentum emeléssel kapcsolatos határozatát, ekkor az egyetem vezetőségéhez fordultak, akikkel végül sikerült megállapodniuk.
Bár még mindig nincsenek sokan, az utóbbi években több hazai egyetem is szerzett valamilyen nemzetközi minősítést – vagy egy-egy programjára vagy az egész intézményre. Vizsgamentesség, külföldön is értelmezhető diplomák – ilyesmit ígérnek, miközben az egyik érintett intézménynél azt mondják: a szervezetek abba nem szólnak bele, milyen tárgyakat tanítanak, inkább azt kérik számon, hogy céltudatosan tervezzék meg azokat.
Ráadásul ő sem első helyen, és más szakokon sincs tömeges jelentkezés.
Súlypont vezérelt gördeszkát készített Kónya Szabolcs Levente, a frissen végzett mechatronikai mérnök. Extrém sportszerével a Tudományos Diákköri Konferencián is sikert aratott.
Már más egyetemen is alkalmazták ezt a modellt: egy kormánytag helyére egy kormányközeli, de papíron az államtól független ember kerül a kuratóriumba a brüsszeli kifogások után.
A szegedi bölcsészkaron a plágiumszabályzatba már bekerültek a mesterséges intelligenciával íratott beadandók, a Műegyetem pedig részt is vesz az MI-szűrés fejlesztésében. Közben bár van olyan felismerőprogram, amely magyarul is érzékelni tudja, ha egy szöveget a ChatGPT készített, a szakmában már elkezdtek azon is gondolkodni, a technológiai versenybe lépéshátránnyal való beszállás helyett hogyan lehetne újragondolni a módszereket.
A budapesti intézmények mellett számos vidéki egyetem és a korábban magyar kötődésű külföldi egyetem, a CEU is helyet kapott a Quacquarelli Symonds tudományterületi listáján. Összegyűjtöttük a részletes eredményeket.