Pedagógusok Szakszervezete: a minisztérium semmibe veszi a szakképzésben dolgozók igényeit
Szerintük érdemi párbeszédnek nyoma sincs, az írásos visszajelzésekre pedig általános, semmitmondó válaszokat adnak.
Szerintük érdemi párbeszédnek nyoma sincs, az írásos visszajelzésekre pedig általános, semmitmondó válaszokat adnak.
"Sikerpropagandával" reagált a Kulturális-és Innovációs Minisztérium a szakképzésben oktatók sztrájkjára. Szerintük megbecsülik a dolgozókat és a kötelező óraszám visszaállítása sem szükséges.
A bíróság a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) még elégséges szolgáltatásról szóló javaslatát fogadta el a kormányéval szemben.
A közoktatásban még nem tesztelik a teljesítményértékelési rendszert, a szakképzésben oktatóknak viszont már most is részt kell venniük benne.
A szakképzési centrumok hiába fenyegetik a sztrájkban résztvevő kollégáikat, a törvénymódosítás szerint nekik már nincs beleszólásuk az akciókba - véli Nagy Erzsébet, a PDSZ ügyvivője.
Egyre több helyen bukkan fel a "Veletek vagyunk!" felirat - a diákok országos ülősztrájkot és élőláncot, a tanárok és szülők szolidaritási akciókat, a szakképzésben dolgozók figyelmeztető sztrájkot tartanak. Ma van a szolidaritás napja - egy éve sztrájkoltak először a pedagógusok, itt követhetitek az eseményeket.
Kétórás figyelmeztető sztrájkkal csatlakoznak a szakképző iskolák tanárai az eddigi tiltakozásokhoz.
2023-ban legalább 15 százalékkal emelkedik a szakképzésben oktatók fizetése – ezt még decemberben jelentette be a Kulturális és Innovációs Minisztérium. De nem mindenki kap majd ugyanakkora emelést.
Többszöri nekifutás után két évvel ezelőtt újra átalakította a szakképzési rendszert a kormány. A legnépszerűbb iskolatípus a technikum, ahol öt év alatt érettségit és szakmai végzettséget is szerezhetnek a diákok.
Januártól 10 százalékkal, majd májustól – visszamenőleg – további 5 százalékkal emelkedik a szakképzésben oktatók bére.
A leendő oktatási szakasszisztensek óvodában, bölcsődében, iskolában, gyermekotthonokban is dolgozhatnak majd.
Több szakképzési centrumban is 35 perces, rövidített órákat rendeltek el, ami miatt a diákoknak gyakorlatilag minden negyedik órája elmarad.
Az innovációért és felsőoktatásért felelős államtitkár a Magyar Szakmai Kamarák Szövetségének III. konferenciáján jelentette be a kormány tervét.
A támogatásra azok pályázhatnak, akik szakképzésben tanulnak és hátrányos helyzetűek, emellett jó tanulmányi eredményeik vannak.
A szakképzésben is komoly oktatóhiány van, főleg a műszaki és a természettudományos tárgyakat tanítókat nehéz megtalálni, és az iskolai rendszerben tartani.
Nem vettek fel egyetemre vagy főiskolára? Érdemes utánajárni, milyen lehetőségeitek vannak a szakmaszerzésre, ez is jó B terv lehet.
Erről Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter beszélt a pénteki kormányinfón.
„Komplex reáltárgyakról” is beszélt Csák János, a kulturális és innovációs miniszteri poszt jelöltje erről az Országgyűlés vállalkozásfejlesztési bizottságában, szerdán. A leendő tárcavezető kitért a modellváltásra is, képviselői kérdésre azt mondta, nem szerepel a tervek között újabb egyetemek modellváltása.
Idén több mint 98 ezer tanuló: 85 286 nyolcadikos, 7829 hatodikos és 5299 negyedikes felvételizett középiskolába - tájékoztatta az Oktatási Hivatal kedden az MTI-t.
Jocó bácsi sem hagyta szó nélkül Orbán Viktor tegnapi kijelentését, amiben a diákoknak és a tanároknak is üzente: "nem fogtok ennél jobb ajánlatot kapni egyetlen más országból sem".