A felvételi pontszámítási szabályai 2014-ben: felsőoktatási szakképzések
Az alap-, osztatlan és mesterszakok mellett a felsőoktatási szakképzésekre is február 15-ig jelentkezhettek - így számíthatjátok ki, hány ponttal indultok neki a felvételinek.
Az alap-, osztatlan és mesterszakok mellett a felsőoktatási szakképzésekre is február 15-ig jelentkezhettek - így számíthatjátok ki, hány ponttal indultok neki a felvételinek.
Alap- és osztatlan szakokon 300, felsőoktatási szakképzéseken 260 – egy elírás miatt legalább ennyi pontot kell összegyűjteniük a diákoknak a 2013-as felvételin, ha bármelyik egyetemre vagy főiskolára be szeretnének kerülni. Módosítani kellett a felvételi eljárásról szóló kormányrendeletet, ezt - az oktatási államtitkárság tájékoztatása szerint - megtették.
2013 szeptemberétől megszűnik a felsőfokú szakképzés, helyét a felsőoktatási szakképzés veszi át: ilyen szakokat az...
Hány pluszpont jár a nyelvvizsgáért, az emelt szintű érettségiért és az OKJ-s végzettségért? Felveszik-e automatikusan egyetemre, főiskolára az OKTV-helyezetteket? Összegyűjtöttük a többletpontok számításának szabályait.
Több mint négyezer felvételiző továbbtanulási terveit húzhatja keresztbe a ponthatárminimum idei emelése - szeptembertől csak azok tanulhatnak egyetemen vagy főiskolán, akiknek legalább 240 pontjuk van. A szigorítással elsősorban a magán- és a vidéki főiskolák járnak rosszul.
Idén is módosítottak a pontszámítás szabályain, az egyik legfontosabb változás, hogy az eddigi nyolcvan helyett száz...
Kétszáznegyven alatti pontszámmal egyetlen felvételiző sem kerülhet be az egyetemek, főiskolák alap-, osztatlan és...
Határozott döntéssel szabta meg a keretszámokat a kormány az egyetemeken és főiskolákon, de könnyen lehet, hogy...
Már csak három hét van a 2012-es jelentkezési határidőig, a játékszabályok pedig idén sem egyszerűek: változott a pontszámítás, szigorítottak a felvételin, és egyre több szakra kell emelt szintű érettségi. Összegyűjtöttük a legfontosabb változásokat.
Háromféleképpen számolhatod ki összpontszámodat, ha felsőfokú szakképzésre jelentkezel: megkétszerezheted a...
A pontszámítás szabályai minden évben változnak - úgy tűnik, 2012-ben sem fogunk unatkozni.
Benyújtotta a felsőoktatási törvényjavaslatot az Országgyűlésnek a nemzetierőforrás-miniszter.
Évről évre bonyolult matematikai algoritmussal számítják ki a felvételi ponthatárokat – bár pontosan senki nem tudja megjósolni, melyik szakra hány ponttal lehet majd bejutni, a jelentkezők számán, az államilag finanszírozott hallgatói létszámkereten és a felvételizők érettségi jegyein sok múlik. Egy már most biztos: a legnépszerűbb alap- és mesterképzésekhez idén is jóval négyszáz fölötti pontszám kell.
Bár a többletpontok rendszere 2011-ben is változik, a középiskolai jegyekért és az érettségin elért eredményért ugyanannyi pont jár, mint tavaly. Hogyan lehet kiszámolni a tanulmányi pontszámot, és mikor lehet megduplázni az érettségiért kapott pontokat?
Idén is változik a pontszámítás rendszere: több múlik az érettségin, az OKTV-helyezésért, a sporteredményekért és a hátrányos helyzetért azonban kevesebb pont jár. A felvételizők komoly versenyre számíthatnak, az egyetemek és főiskolák idén ugyanis kevesebb hallgatót vehetnek fel, mint 2010-ben.
2012-től ismét változik a felvételi pontszámítás rendszere: a magyar nyelv és irodalom, a matematika, a történelem és az idegen nyelv mellett egy természettudományos tantárgy eredményeit is figyelembe kell venni a tanulmányi pontok kiszámításakor.
2016-tól az egyetemi-főiskolai jelentkezés feltétele lesz a "C" típusú nyelvvizsga - mondta Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár az oktatási bizottság keddi ülése után.
Munkaerő-piaci előrejelzések, korábbi elhelyezkedési mutatók, egyetemi-főiskolai kapacitás és jelentkezési adatok alapján határozza meg a kormány 2011-től az államilag finanszírozott hallgatói helyek számát.
A középiskolásoknak és a középiskolai jogviszonnyal nem rendelkezőknek is február 15-ig kell beadniuk jelentkezésüket a 2011. évi május-júniusi érettségi vizsgákra. Az első írásbeli érettségi vizsgák május 2-án kezdődnek.
Jövő héten kerül a kormány elé a felsőoktatási felvételi követelmények átalakításáról szóló rendelet. Ha a jogszabályt a jelenlegi formájában fogadják el, a 2012-ben érettségiző diákok tanulmányi pontszámába már legalább egy természettudományi tantárgy érdemjegyét be kell számítani, 2013-tól az egyetemi-főiskolai felvételihez pedig minimum egy tantárgyból emelt szintű érettségit kell tenni. A rendelet kihirdetése lassan három hónapja csúszik.