Hogyan számolják a felvételi pontokat a szakmai vizsgák alapján?
Fontos, hogy ebben az esetben nem a felsőoktatási felvételi szakmai vizsga százalékos eredménye kerül beszámításra. Itt vannak a jelentkezési feltételek és a pontszámítás:
Fontos, hogy ebben az esetben nem a felsőoktatási felvételi szakmai vizsga százalékos eredménye kerül beszámításra. Itt vannak a jelentkezési feltételek és a pontszámítás:
Február 15-ig jelentkezhettetek a 2017-es felvételire, az eredményekre azonban még pár hónapot várnotok kell. De ebben az időszakban is van tennivalótok, hogy biztosan bekerüljetek a kiválasztott szakra.
A keresztféléves felvételi eljárásban így számolják a pontokat.
Elindult az őszi érettségi, holnaptól jönnek a legfontosabb vizsgák. Megmutatjuk, mire kell figyelni, ha a felvételi esélyeidet latolgatod.
Továbbra is kötelező az emelt érettségi, sőt, valahova több emelt szintű vizsgát is le kell tenni a bejutáshoz. Nézzük meg, hogy milyen pontszámokat szerezhettek.
Hogy számítják a pontokat? Mennyire lesz szükséged? Mindent megtudhatsz az idei pontszámításról.
Már megnézhetitek, milyen követelmények és pontszámítási szabályok várnak rátok a kiszemelt középiskolákban.
Két szakon két pontszámot láttok az e-felvételiben? Akkor sincs gond, mutatjuk, hogy miért.
Mit jelent, ha az e-felvételi azt mutatja, hogy nulla pontot szereztetek?
Ha úgy találjátok, hibásan rögzítettek egy dokumentumot vagy rosszul számolták a pontjaitokat, kérelmet adhattok be. De vigyázzatok, a határidő július 20.
Pánikot okozott a felvételizők között egy levél, a professzorok tiltakoztak Mocsai Lajos díszdoktorrá avatása ellen, valamint több fejtörő is borzolta a kedélyeket – ezek voltak a hét fontosabb hírei.
Várhatóan július 23-án húzzák a felvételi ponthatárokat, ekkor dől el, hogy kit hova vettek fel. A ponthatárt a jelentkezők pontszáma és az intézményi kapacitás alapján határozzák meg. Most mindent megtudhattok a kapacitásról, minimumponthatárról, a jelentkezők rangsorolásáról és a ponthatárhúzásról.
Mit jelent, ha az e-felvételi azt mutatja, hogy nulla pontot szereztetek? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Hány pontot kell szerezni az államilag támogatott helyhez, ha at idei felvételi legnépszerűbb szakát választottátok? Közepes érettségivel is be lehet jutni ingyenes képzésre? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Legfeljebb 500 pontot lehet szerezni a felvételin - eddig egyértelműek a pontszámítási szabályok. De mi a helyzet, ha ugyanabból a nyelvből nyelvvizsgát és emelt szintű érettségit is tesztek, vagy ha külföldi gimnáziumban végeztetek? Fogós kérdésekre válaszolunk.
Hány pontot szerezhettek a közép- és az emelt szintű érettségin? Minden, amit az írásbeli és a szóbeli vizsga pontozásáról tudni kell.
Hová fordulhattok, ha honosíttatnátok külföldi bizonyítványotokat, vagy nyelvvizsga-problémátok van? Kitől kérhettek segítséget, ha rosszul számolták ki felvételi pontszámotokat? Összegyűjtöttük a legfontosabb címeket, telefonszámokat és oldalakat.
Hogyan változtak a pontszámítás szabályai? Hogyan alakulnak a kapacitásszámok? Milyen ponthatárokat határoztak meg a tizenhat népszerű szakon? Összegyűjtöttük a legfontosabb információkat az idei felvételiről.
Az alap-, osztatlan és mesterszakok mellett a felsőoktatási szakképzésekre is február 15-ig jelentkezhettek - így számíthatjátok ki, hány ponttal indultok neki a felvételinek.
Alap- és osztatlan szakokon 300, felsőoktatási szakképzéseken 260 – egy elírás miatt legalább ennyi pontot kell összegyűjteniük a diákoknak a 2013-as felvételin, ha bármelyik egyetemre vagy főiskolára be szeretnének kerülni. Módosítani kellett a felvételi eljárásról szóló kormányrendeletet, ezt - az oktatási államtitkárság tájékoztatása szerint - megtették.