Állami ösztöndíjas formában nem is indul a felvételi legdrágább képzése
Súlyos összegeket kell a hallgatóknak kifizetni.
Súlyos összegeket kell a hallgatóknak kifizetni.
Félévente több mint négymillió forintba kerül és csak önköltséges formában elérhető, ezért közel sem mindegy, milyen lehetőségei lesznek az egyetem után azoknak, akik repülőmérnöki képzésre járnak, vagy arra készülnek. Az alapszak Magyarországon három intézményben elérhető, az egyikről a napokban derült ki, hogy több probléma is lehet vele.
Egyre több magyar egyetem indít „pilótaképzést”, vagyis repülőmérnök vagy légijármű-üzemeltetési szakmérnök szakot. Köztük a győri Széchenyi István Egyetem is, amely először 2025 februárjában fogadja a felvett hallgatókat. A képzésről Némethné Farkas Katával, az intézmény Felnőttképzési és Kompetenciafejlesztési Központjának vezetőjével beszélgettünk. A cikk a HVG Diploma 2025-ös kiadványában jelent meg.
A keresztféléves felvételin már lehet is rá jelentkezni.
A borsos árú műszaki képzést nem is indítják államilag támogatott formában.
Az ösztöndíjat félévente maximum 10 hallgató kaphatja meg.
A Wizz Air kadétprogramot indított - kifejezetten nőknek.
Új szak kerül a budapesti Milton Friedman Egyetem képzési kínálatába.
Jordán, kazah, kenyai, magyar, mongol, török és ukrán hallgató is diplomázott a Debreceni Egyetemen.
A 70 éves pilótaoktató diákjai pedagógusnapra rendhagyó meglepetéssel készültek. Ez a nap videója.
Pilótaképző központ létrehozásáról írt alá szándéknyilatkozatot az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) és a norvégiai központú Pilot Flight Academy pilótaképző akadémia.
A szükséges négyszemélyes kisgépeket már megrendelték Ausztriában, ősztől pedig megkezdődik a norvég beruházással megvalósuló pilótaképzés Sármelléken, a Hévíz-Balaton Airporton - közölte a hévízi önkormányzat.
Novemberben elindul a Közép-Európai Légiközlekedési Klaszter (CEAC) pilótaképzése a sármelléki Hévíz-Balaton Airport területén, az új akadémiának két éven belül 300 diákja és 80 alkalmazottja lesz - közölte csütörtöki sajtótájékoztatóján a repülőteret működtető Hévíz polgármestere.
A norvég tulajdonú Central European Aviaton Cluster partnerével, az ugyancsak norvég Pilot Flight Academyvel pilótaképző-központot hoz létre Hévízen 15 millió euró beruházással.
Átadták Budapesten a magyar hátterű Wizz Air diszkont légitársaság új képzőközpontját, ahol naponta háromszáz pilótát és légiutas-kísérőt oktathatnak.
Hét féléves, angol nyelvű pilótaképzés indult Debrecenben, a tandíj félévente 4,5 millió forint.
A munkaerőhiány nem csak magyar jelenség, a nemzetközi polgári légiközlekedési társaságoknál már több tízezernyi pilóta hiányzik - írta a Népszava hétfőn.
Bár a légitársaságok jelentős pilótahiánnyal küzdenek, még mindig komoly összeget kell fizetnie annak, aki kapitány szeretne lenni.
Húsz év után újraindul Magyarországon a katonaipilóta-, illetve légiirányító-képzés - de milyenek lesznek a felvételi feltételek?
Két évtized után újraindul a hazai pilótaképzés a 2018/2019-es tanévtől a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) Hadtudományi és Honvédtisztképző Karán - jelentette be az NKE Katonai Repülőintézet vezetője kedden Szolnokon, az MH 86. Szolnok Helikopter Bázison.