Szorongó és beteg gyerekeket termel a magyar iskolarendszer?
Deliága Éva gyermekpszichológus szerint ha 10 tanítási órát is végig kell ülniük a gyerekeknek, és egyre nagyobb a követelmény, az könnyen szorongást válthat ki belőlük.
Deliága Éva gyermekpszichológus szerint ha 10 tanítási órát is végig kell ülniük a gyerekeknek, és egyre nagyobb a követelmény, az könnyen szorongást válthat ki belőlük.
Nem is gondolnátok, hogy a logisztika mennyire meghatározza a mindennapjaitokat. A fuvarozók, szállítók és logisztikai ügyintézők nélkül reggelente nem ihatnátok a kedvenc kávétokat, nem viselhetnétek a kedvenc cipőtöket, nem nyomkodhatnátok az okostelefont útközben. Milyen feladatokat látnak el a logisztikával foglalkozók, és mennyit keresnek?
Elkezdődött az iskola, azonban nem csak a diákoknak lehet nehéz a szeptember, hanem a tanároknak is. Összeállítottunk egy rövid listát arról, amit nem tudtál róluk.
Lemondott a professor emeritus címéről Vajda Mihály filozófus, Facebook-oldalán azt közölte, semmilyen kapcsolatot nem szeretne fenntartani egy olyan egyetemmel, melynek Vlagyimir Putyin a díszpolgára - írja a hvg.hu.
Sok fontos határidő jön szeptemberben is, amelyekre oda kell figyelni, ha nem akartok lemaradni a fontos dolgokról. Ilyen például az őszi érettségi jelentkezési határideje, a diákhitel-igénylés utolsó napja, de a szociális támogatásokra is szeptemberben kell pályázni.
Van, ahol még van presztízse a tanári pályának, és van, ahol a diákoknak nem kell vizsgázniuk. Milyen finn iskolában tanulni? Érdemes elgondolkozni néhány ponton.
Van, aki örül a szeptember 1-jének, és van, aki szíve szerint egy-két (három-négy?) hónapot még eltöltött volna otthon. Hemzsegnek a jobbnál jobb iskolakezdési fotók a közösségi oldalakon, ezekből válogattunk.
Ismét szeptember elseje van, elkezdődött egy újabb tanév. Hajlamosak vagyunk azt gondolni, hogy a Pitagorasz-tétel, a muhi csata pontos dátuma, na meg a konyhasó képlete a legfontosabb, amit az iskolában megtanulhatunk. Pedig nem. Mutatunk öt dolgot, amire az iskolának kellene megtanítania. Pontosabban: az iskolának is meg kellene tanítania.
Minden, amit a 2017/2018-as tanévről tudni kell: mikor lesznek a szünetek, mikor kezdődik az érettségi, és hány napot kell a diákoknak iskolába járnia?
A hatvani tankerületi vezető arra utasította az iskolaigazgatókat, hogy a tanévnyitón a helyi fideszes képviselőnek, államtitkárnak adjanak szót, az egykori fideszes polgármestert viszont ne engedjék felszólalni - értesült az Index.
Az ELTE Gazdálkodástudományi Intézete (GTI) átmeneti jelleggel oktatási szolgáltatást végez a BME Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar (GTK) képzésein.
Hány félévig lehet egyetemen, főiskolán tanulni anélkül, hogy kapnátok egy csekket egy több százezer forintos összegről? Vajon hazudik-e a szomszéd/az ismerős/a volt iskolatárs, aki azt állítja, hogy már tíz éve egyetemista, de soha egy fillért sem kértek tőle? Vannak-e még kiskapuk, ha valaki nem akar fizetni a diplomáért? Utánajártunk.
A tavaszi félév végén a Szegedi Tudományegyetem is átállt a Neptun tanulmányi rendszerre. Most az egyik oktató elmondta a véleményét és a tapasztalatait a rendszerről. A digitális kultúrával is foglalkozó szakember problémásnak tartja a felületet, és a megjelenésben is talál kivetnivalókat.
Mi a teendő, ha idén kezditek az egyetemet vagy főiskolát, ezért diákigazolványt kell igényelnetek?
Átadták a Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE) új campusát a VIII. kerületi Berzsenyi Dániel utcában.
A francia bíróság döntött: az iskoláknak alternatív menüt kell biztosítaniuk azoknak a muszlim és zsidó diákoknak, akik nem esznek disznóhúst - írta meg korábban a Guardian.
A tavalyi 64 ezer forint helyett idén átlagosan 54 ezer forintos kiadásra számíthatnak az általános iskolások szülei. Ezzel szemben a középiskolások költségei emelkedni fognak, a tavalyi 61 ezer forint helyett idén átlagosan 67 ezer forintra.
2018-tól mindenki, aki 35 évnél nem idősebb, ingyen szerezheti meg az első nyelvvizsgáját. Azonban a diplomához mindenkinek szüksége van nyelvvizsgára? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Magyarország költi a legtöbb pénzt oktatásra Közép-európában - mondta Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere. A miniszter az iskolafejlesztési programmal kapcsolatban mondta el, hogy a GDP 5,2 százalékát költi a magyar kormány oktatásra, ami azt jelenti, hogy Lengyelországgal együtt Magyarország költi a legtöbbet erre a célra.
Újabb lépésre szánták el magukat az egyetem Facebook-oldalának szerkesztői, és kikapcsolták a hivatalos értékelést az oldalon - írja a hvg.hu. Azonban a kommentelők és az olvasók szerint nem ez a legjobb megoldás, és ennek hangot is adnak a platformon.