A szakdolgozata miatt szállt szembe támadóival az egyetemista lány

A BBC számolt be a dél-afrikai egyetemista, Noxolo Ntusi történetéről. A 26 éves Ntusi Johannesburgban sétált hazafelé, amikor fegyveres támadók törtek rá, és megpróbálták elragadni a táskáját - írja a 444.hu.

  • Eduline

Az oldal azt írja, hogy a lány táskájában volt egy merevlemez, azon pedig rajta a készülő szakdolgozatának egyetlen példánya. Ntusi ezért szembeszállt támadóival és küzdeni kezdett. A fiatal nő utólag maga is úgy látja, hogy cselekedete nem volt túl bölcs, és másoknak azt javasolja, hogy inkább engedelmeskedjenek a rablók utasításainak, hogy ne essen bántódásuk. „Mindig újra lehet írni”, mondta el ezzel kapcsolatban. 

Az orvosi egyetemre járó lány amúgy molekuláris biológiával foglalkozik. Mint mesélte, a támadás közben arra gondolt, hogy már majdnem kész a dolgozata, semmiképp sem fogja engedni, hogy elvigyék. Ránehezedett a táskára, és húzta le az egészet a földre. Az egyik támadó még egy fegyvert is ráfogott, de végül feladták, és a táska nélkül továbbálltak. Az esetet a térfigyelőkamera rögzítette.

Rekordot dönthet az idei BME egyetemi napok látogatószáma

Megdőlhet a látogatói rekord a XI. BME egyetemi napokon. A Sziget Fesztivál után a második legnagyobb budapesti zenei szórakoztató eseményen a 18-20 éves fiatalok ízléséhez igazították a kulturális kínálatot - írja az egyetem a honlapján. „Bízunk benne, hogy megduplázzuk a 2015-ös év látogatói létszámát Budapest legnagyobb, egyetemekhez köthető rendezvényén" - beszélt a várakozásairól a bme.hu-nak Orbán Balázsfőszervező.

Hozzászólások

Pedagógusok, dolgozók a szakképzésről: „Nem diákbarát, nem oktatóbarát, pedagógiailag meg öngól”

Lannert Judit szerint a szakképzés „stabil alapokon áll”, ezt az állítást azonban sorra vitatták a bejegyzése alatt megszólaló pedagógusok és szakemberek, szerintük a rendszer ezer sebből vérzik. A technikumi tanulók túlterheltségét, a duális képzés hiányosságait, a centrumrendszer túlzott központosítását, a bürokratikus terheket és az ösztöndíjrendszer problémáit emelték ki.

Miklós György: „Olyan nagy különbségek vannak egyes iskolák között, hogy még egy 5-ös osztályzat sem mindenhol ugyanazt jelenti”

A Szülői Hang képviselője és Nahalka István oktatáskutató szerint a középiskolai felvételi rendszer, valamint a hat- és nyolcosztályos gimnáziumok körüli vita valójában a magyar közoktatás mélyebb problémáira mutat rá. Úgy vélik, a szelekció addig nem szüntethető meg, amíg jelentős különbségek vannak az iskolák között, és sok család azért próbál jobb hírű intézményt találni gyermekének, mert nem bízik a helyi iskola színvonalában.

Először díjazták azokat az iskolákat, amelyek a legtöbbet tesznek a diákok egészségéért

Tizenegy iskola nyerte el idén először az Egészségtudatos Iskola címet és a vele járó pénzjutalmat. A programot életre hívó szakemberek szerint a fiatalok egészségtudatos szemléletének kialakítása nemcsak a család és az egészségügy, hanem az iskolák felelőssége is, ezért azokat az intézményeket ismerték el, amelyek kiemelt figyelmet fordítanak tanulóik testi, lelki és mentális jóllétére.

„A nyolcosztályos általános iskola olyan, mint az egykulcsos adórendszer: a háttérben a különböző érdekek már rég szétszedték”

Elavult évfolyamrendszer, a középiskolai rendszer kettéhasadása, a gyerek- és felnőttoktatás összemosása – többek között ezek a szakképzési rendszert érintő legnagyobb problémák, állítja Hana György humánökológus, közoktatási vezető. Szerinte fontos lenne, hogy a szakképzési vezetőket is bevonják a minisztériumi konzultációkba, ha a közoktatási rendszer módszeres fejlesztése a cél.

Ideiglenesen katolikus iskola működik a vitnyédi táborban

A vitnyéd-csermajori ingatlan jelenleg oktatási célokat szolgál, ugyanis a Győri Egyházmegye fenntartásában működő kapuvári Páli Szent Vince Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda használja saját épületének felújítása idején – közölte a vagyonkezelő Széchenyi István Egyetem.