Fegyelmi vizsgálatot követelnek a szegedi egyetem hallgatói a homofób idézetet posztoló oktató ellen
A hallgatók szerint, ha az egyetem nem teszi meg a szükséges intézkedéseket, akkor nekik kell lépniük.
A hallgatók szerint, ha az egyetem nem teszi meg a szükséges intézkedéseket, akkor nekik kell lépniük.
F. Várkonyi Egon kémiatanár, vegyész és doktorandusz egy leendő kémiatanár zárótanításán figyelt fel olyan problémákra, amelyek szerinte a rendszer strukturális problémáinak következményei. Ezt követően levelet írt Maruzsa Zoltán köznevelésért felelős államtitkárnak és Orbán Viktor miniszterelnöknek a magyar kémiaoktatásról, melyet szerkesztőségünkhöz is eljuttatott. Ebből közlünk részleteket.
A hallgatók szerint a megjelölt időkeret nem elég arra, hogy egy ilyen döntést rendesen átgondoljanak. Illetve a választható lehetőségek közül nem mind világos, hogy mivel is jár pontosan.
Ellenkonzultáció, kegyelmi botrány, furcsaságok tömkelege. Mutatjuk, mik voltak 2024 februárjának legfontosabb vagy épp legfurcsább eseményei.
„Nincs semmilyen törvényi garancia arra, hogy az akadémiai vagyon további felhasználása a magyar tudomány érdekeit fogja szolgálni” - emeli ki az Akadémiai Dolgozók Fóruma.
A HÖOK választmánya pontokba szedte, mire kell figyelni a gólyatáborok szervezése során.
Letöltendő börtönbüntetést kért egy háromgyerekes anyára, hangoztatta, hogy az iskolában farkastörvények uralkodnak, a szülők panaszai ellenére mégis újabb 5 évre megválasztották a nagycenki iskola igazgatóját. Az ügy nyilvánosságra kerülése után azonban a polgármester és a tankerület is kemény lépésre szánta el magát; az igazgató asszony még egy évig marad az iskola élén, ezt követően nyugdíjazzák.
Az intézményben a béremelés mellett az is problémát jelent, hogy nagy számban hagyják el a helyet a szakemberek.
A Leőwey Klára Gimnázium tanárainak nyilatkozatát eddig hatvanan írták alá.
Nyílt levélben követelnek többek között azonnali 50 százalékos béremelést, mert az egyetemi oktatók alapbére meg sem közelíti a diplomás mérnöki átlagkeresetet.
Az Egységes Diákfront, az ADOM Diákmozgalom és a Fridays For Future Magyarország nyílt levelet írt Karácsony Gergelynek, amelyben bejelentették közös programjavaslatukat.
A diákszervezet nyílt levélben válaszolt Rétvári Bencének, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkárának, aki állításuk szerint hazugsággal és külföldi befolyásoltsággal vádolta meg őket.
Nyílt levelet írt az Országos Széchényi könyvtár Mark Zuckerbergnek, miután a Facebook tiltotta a könyvtárra való mindennemű hivatkozást.
A miniszterelnököt arra kérték, jelenjen meg a szeptember 15-i diáktüntetésen és hallgassa meg a kéréseiket.
Palya Tamás, Törley Katalin és további kilenc, korábban polgári engedetlenség miatt kirúgott pedagógus az erkölccsel kapcsolatban tett fel kérdéseket a botrányba keveredett köznevelésért felelős államtitkárnak.
"Ön elvárja a pedagógusoktól, hogy hazaszeretetre tanítsák a diákokat, én arra kérem Önt, hogy engedje ezt nekik" - egy tizenkettedikes diák a belügyminiszternek.
Rendkívüli kongresszusa után adta ki a levelet a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ).
A Színház- és Filmművészeti Egyetem kuratóriumi elnöke a hallgatók nyílt levelére reagált. Szerinte jó úton járnak.
Gyógypedagógusok és SNI-s, BTMN-es gyermekeket oktató-nevelő szakemberek kértek állásfoglalást Marosi Beatrixtól.
"Nem tudom, mikor járt utoljára iskolába, de néhány tanácsot fogadjon el" – kezdi a belügyminiszternek címzett levelét egy több mint 40 éve tanító tanárnő.