A tíz legjobb üzleti mesterképzés az Egyesült Államokban
Nyilvánosságra hozta az Egyesült Államok legjobb üzleti mesterképzéseinek rangsorát a US News. Columbia, Dartmouth, Harvard az élen.
Nyilvánosságra hozta az Egyesült Államok legjobb üzleti mesterképzéseinek rangsorát a US News. Columbia, Dartmouth, Harvard az élen.
Öt magyar egyetem került fel a brit Quacquarelli Symonds legfrissebb, 2013/2014-es tematikus világrangsorára. A legjobb eredményt az idén is a Közép-európai Egyetem (CEU) politikatudományi és filozófiai képzése érte el, amely a világ száz legjobbja közé jutott.
A Harvard indítja a világ legjobb MBA-képzését - derül ki a Financial Times 2014-es rangsorából.
Mától online is elérhető az egyetemek és főiskolák 2014-es HVG-rangsora, amely néhány nappal a felvételi jelentkezési határideje előtt még segíthet a döntésben. Az összesített rangsort az idén az ELTE, a Corvinus, a szegedi és a pécsi egyetem vezeti.
Néhány évtized múlva már nem az Egyesült Államok és Nagy-Britannia, hanem Ázsia lesz a felsőoktatás központja, a délkelet-ázsiai országok mellett a gazdag arab államok is dollármilliárdokat költenek új egyetemekre.
Ismét az Eötvös Loránd Tudományegyetem végzett a HVG felsőoktatási rangsorának élén, a karok versenyében a bölcsészettudományi, orvostudományi és gazdasági karok vezetnek. Megjelent a HVG rangsor - Diploma 2014, benne tíz képzésterület és több mint negyven szak rangsorával.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem érte el a legjobb eredményt (633.
Bár az Oxford és a Cambridge - vagyis az Oxbridge - világklasszis oktatást nyújt a hallgatóknak, ugyanezt más...
Ismét az első helyre került a California Institute of Technology a Times Higher Education (THE) 2013/2014-es felsőoktatási rangsorában - a CalTech három éve vezeti a listát. Megnéztük, milyen épületekben tanulnak a hallgatók a világ legjobb egyetemén. Galéria.
Az idén sem került fel magyar egyetem a Times Higher Education (THE) 2013/2014-es felsőoktatási rangsorára, amelyet harmadik éve a California Institute of Technology vezet. A Harvard, az Oxford és a Stanford nagy csatát vívott a dobogós helyezésekért – úgy tűnik, ebben az évben a listát 2011-ig vezető Harvard, valamint az Oxford volt az erősebb.
A Budapesti Corvinus Egyetem mesterszakja is felkerült a Financial Times 2013-as felsőoktatási rangsorára.
Várhatóan nemzeti tudományegyetemmé minősíti a kormány a Debreceni Egyetemet, amelynek a felsőoktatási stratégia...
A Stanford Egyetem vezeti az Egyesült Államok felsőoktatási intézményeinek rangsorát a Forbes magazin szerdán...
2020-ra a világ 200 legjobb felsőoktatási intézménye közé kell kerülnie a "nemzeti tudományegyetemeknek", többek...
Az 1986-ban alapított, dél-koreai Pohang University of Science and Technology vezeti az ötven évnél fiatalabb...
Hét magyar egyetem került fel a Quacquarelli Symonds tematikus felsőoktatási rangsoraira, a legjobb eredményt a Közép-európai Egyetem (CEU) érte el, két képzése is a világ száz legjobbja közé jutott.
Megjelent a leideni egyetem 2013-as rangsora, amelyet a felsőoktatási intézményekben dolgozó oktatók és kutatók...
Még soha nem volt ennyi jelentkező a két nagy brit egyetemen, az Oxfordon és a Cambridge-en, derül ki egy friss...
Egy magyar egyetem sem került fel a Times Higher Education (THE) 2012/2013-as felsőoktatási rangsorára. A négyszázas lista élén idén is a California Intistute of Technology áll, a Harvard, amely évekig vezette a rangsort – nagy meglepetésre – a negyedik helyre csúszott vissza.
Idén is felkerült a Financial Times felsőoktatási rangsorára a Budapesti Corvinus Egyetem egyik mesterképzése – a...