Nem kerültetek be a kollégiumba? Érdemes figyelni az üres helyeket
Megkezdődött a kollégiumi felvételi kérelmek elbírálása – aki nem kapott helyet, mindenképpen próbálkozzon meg a felülvizsgálattal.
Megkezdődött a kollégiumi felvételi kérelmek elbírálása – aki nem kapott helyet, mindenképpen próbálkozzon meg a felülvizsgálattal.
Szeptemberben kollégiumba költöztök? Akkor itt az ideje beszerezni a szükséges dolgokat.
Ha ősztől elköltöztök otthonról, akkor hamarosan fel kell készülnötök a független életre is. Lehet, hogy a valóság nem is olyan lesz, mint ahogy elképzelitek? Vannak olyan egyetemisták, akik tudnának erről többet mesélni.
Ha kollégiumban szeretnétek lakni szeptembertől, választhatjátok valamelyik egyetem, főiskola "hagyományos" kollégiumát, mehettek magánkollégiumba, vagy éppen szakkollégiumba is. De mit kell tudni ez utóbbiakról? Itt vannak a pontos részletek és szabályok.
Aki már volt kollégista, jól tudja, milyen szűkös helyen kell gazdálkodnia a mindennapokban. Most ajánlunk néhány olyan dolgot, amellyel könnyebben elférhettek és még nagyobb rendet is tarthattok magatok körül.
Az elsőéves egyetemisták egy része mától már jelentkezhet kollégiumba, de milyen szempontok alapján lehet megkapni a férőhelyeket?
Szeptembertől kollégiumban vagy albérletben fogtok lakni? Mutatjuk, melyek azok a dolgok, amelyeket semmiképp se hagyjatok otthon.
Hol kell leadnotok a jelentkezéseteket, ha felvételizni szeretnétek az egyetemi vagy főiskolai kollégiumba? Mutatjuk a részleteket.
Egyetemi kollégiumba készültök szeptembertől? Cikksorozatunk utolsó részében összeszedtük az egyetemek kollégiumok árait. Mutatjuk, hogy milyen kiadással kell számolnotok, ha kollégiumba költöznétek.
Az albérlet túl drága, egyetemi kollégiumba pedig valószínűleg nem fognak felvenni? Mutatunk egy lehetséges kiutat, amely megoldhatja a lakhatásotokat: ezek a magánkollégiumok.
Egyetemi kollégiumba készültök szeptembertől? Cikksorozatunk következő részében a vidéki egyetemek kollégiumainak árairól olvashattok. Mutatjuk, hogy milyen kiadással kell számolnotok, ha kollégiumba költöznétek.
Idén felvételiztek egyetemre vagy főiskolára? Van néhány dolog, amit érdemes elintézni még az új tanév kezdete előtt.
Egyetemi kollégiumba készültök szeptembertől? Cikksorozatunk következő részében a vidéki egyetemek kollégiumainak árairól olvashattok. Mutatjuk, hogy milyen kiadással kell számolnotok, ha kollégiumba költöznétek.
Egyetemi kollégiumba készültök szeptembertől? Új cikksorozatunkban utánajárunk, milyen kiadással kell számolnotok, ha kollégiumba költöznétek. A budapesti egyetemek kollégiumainak árairól olvashattok.
Ősztől több tízezer egyetemista, főiskolás költözik be valamelyik kollégiumba - a tapasztaltabbak pedig már tudják, mivel jár a kollégiumi élet.
Mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk azoknak az érettségizőknek, akik a következő tanévben – elsőéves egyetemistaként – nem kapnak kollégiumi helyet, ezért kénytelenek lakást vagy szobát bérelni Budapesten. Egy 50 négyzetméteres fővárosi lakás átlagos albérleti díja 160 ezer forint, ám van néhány olyan kerület, ahol ennél valamivel alacsonyabb a lakbér – ha egy hallgató hajlandó néhány metrómegállóval kintebb költözni, havi tíz-húszezer forintot is spórolhat.
Vannak olyan trükkök, amelyekkel sok pénzt, időt és kellemetlenséget spórolhattok meg egyetemistaként: mit kell feltétlenül beszereznetek, ha kollégiumban laktok? Hogyan érdemes diákbérletet venni?
Petíciót indítottak diákok a 14. kerületi József Attila Középiskolai Kollégiumért, amelyet másik épületbe költöztetne a tankerület. A kollégisták szerint az új épületben kevesebb diákot tudnának fogadni, ráadásul „nem folytatódhatna olyan színvonalon a közösségteremtő munka, mint eddig”.
Idén jelentkeztek egyetemre, de már most megnéznétek, hogy milyen és mekkora költségekkel kell számolnotok egy-egy egyetemvárosban? Mutatjuk a legfontosabb részleteket.
Csaknem ezer embernek kellett elhagynia tűz miatt egy kollégiumot Budapest XI. kerületében, az Irinyi József utcában hétfőn késő este - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság az MTI-vel.