Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Úgy döntöttél, az érettségi után nem maradsz itthon, hanem valamelyik angol egyetemre felvételizel? Ha már 2018-tól szeretnéd elkezdeni tanulmányaidat, itt az ideje elkezdeni a felkészülést - új cikksorozatunk ebben segít.
Hamarosan az ország egyik legnevesebb gimnáziumában érettségizik a 18 éves hencidai roma fiú, Ötvös Pisti, az L. Ritók Nóra vezette Igazgyöngy Alapítvány ösztöndíjasa. Ha jól veszi ezt az akadályt, szabad útja lesz a legjobb magyar egyetemekre. A családjától való elszakadás volt az ára, hogy kinyíljon számára a világ - írja az Abcúg.
Az Oxfordi Egyetem vezetői szerint garantálni kell a Nagy-Britanniában élő külföldi EU-állampolgárok tartózkodási jogosultságát a brit EU-tagság megszűnése után is, ellenkező esetben súlyos károk érik a brit felsőoktatást.
Mivel az Egyesült Királyság kilép az Európai Unióból, a munkaerő szabad áramlásáról szóló uniós jogszabályok sem vonatkoznak majd a szigetországra; csak a britek jóindulatán múlik, hogy az országban élő uniós állampolgárok maradhatnak-e. Rengeteg - angol egyetemen dolgozó - magyar kutató egzisztenciája múlik azon, hogy végül milyen döntések születnek - írja a Magyar Nemzet.
A külföldi továbbtanulás továbbra is népszerű a magyar egyetemisták körében, jelenleg több mint 10 ezren tanulnak főként nyugat-európai és amerikai egyetemeken. A legnépszerűbb ország továbbra is Ausztria, Németország és az Egyesült Királyság - derül ki az Engame Akadémia kutatásából.
Csak 2015-ben 678 ezer hallgató vett részt az európai programban, hogy más ország felsőoktatási intézményében tanuljon vagy dolgozzon. A program bővítése nem áll le.
Az ingyenes felsőoktatásáról ismert Dánia egyre népszerűbb a külföldön továbbtanuló magyar fiatalok körében. Több kint tanuló hallgató is a minőségi és gyakorlatias képzésről számolt be, ami nagy szerepet játszik a diploma utáni sikeres álláskeresésben.
A legtöbb külföldön tanuló magyar a közeli Ausztria felsőoktatási intézményeibe jár. Megnéztük, hogy az oda vágyóknak milyen alapvető dolgokat kell ismerniük a felvételről és a kezdeti időszakról.
Magyar hallgatók tízezrei fordulnak meg külföldi egyetemeken, túlnyomó többségük ingyenes programokat, főként az Erasmust választva. A teljes képzésen lévők előtt Anglia kapui lassan bezárulnak, de még akadnak lehetőségek a magyaroknak. Például az ingyenes képzéseiről híres Dánia lehet az egyik következő célpont.
Évek óta az Egyesült Királyság és a skandináv országok a továbbtanulni vágyó magyarok legfontosabb célpontjai, bár a brit uniós kilépés, továbbá a szomszédos országok egyetemeinek növekvő népszerűsége a jövőben némiképp átrajzolhatja a térképet.
Miért dönt úgy egy végzős középiskolás, hogy Magyarország helyett Dániában tanul tovább? Milyen a felvételi, milyen az egyetem, és hogyan lehet munkát találni? Olvasónk, Radányi Lili mesél tapasztalatairól.
Külföldi továbbtanulás szempontjából a szomszédos Ausztria továbbra is a legnépszerűbb a magyar fiatalok körében, többek között az ingyenes képzések miatt. Ez viszont nem jelenti azt, hogy anyagilag is könnyű lenne ott egy magyar hallgató élete.
Az Egyesült Államokban folytatja úszópályafutását a riói nyári játékokon is szerepelt Szilágyi Liliána, a kétszeres ifjúsági olimpiai bajnok - adta hírül Facebook-oldalán a hazai sportági szövetség szombaton.