Felvételi 2023: hány pontot kaphatnak a hátrányos helyzetű jelentkezők?
És milyen igazolást kell benyújtaniuk, ha a 2023-as felvételin jelentkeznek egyetemre vagy főiskolára?
És milyen igazolást kell benyújtaniuk, ha a 2023-as felvételin jelentkeznek egyetemre vagy főiskolára?
Az alapképzéshez hasonlóan a mesterképzésekre is február 15-ig kell leadni a jelentkezést. Összeszedtük, mire figyeljetek oda, ha idén felvételiznétek.
Hamarosan indul az egyetemi felvételi jelentkezési időszaka. Bár már 2023-tól is több részlet is változik majd, a pontokat ugyanúgy számítják majd, ahogy a korábbi években. Mutatjuk, mi miből áll össze az 500 pontos maximum.
A kulturális és innovációs miniszter a Hír TV-nek adott interjút, előkerült a nyelvvizsga-amnesztia kérdése is.
Egy hónap múlva indul a 2023-as egyetemi felvételi, de még mindig nem lehet tudni, mi lesz a legnépszerűbb szakokon évek óta megállapított előzetes ponthatárokkal. Pedig felvételizőknek nem mindegy, hogy 290, 340 vagy 400 pontot kell összegyűjteniük.
Még pár napja van azoknak, akik a keresztféléves felvételiben szeretnének egyetemre jelentkezni. Ha már véglegesítettétek a jelentkezéseteket, azért, ha még nem, akkor azért érdemes kiszámolni a felvételi pontjaitokat. Próbáljátok ki az Eduline pontszámító kalkulátorát - mutatjuk, hogyan működik.
Bár jövőre (egy kicsit) átalakul az egyetemi felvételi rendszere, idén még a hagyományos pontszámítási szabályok élnek. Mutatjuk, hogyan számolhatjátok ki a pontjaitokat.
Teljesen átalakul a felvételi pontszámítási rendszere 2024-től, maguk az egyetemek és főiskolák dönthetnek például arról, mire adnak pluszpontokat. Már meg is vannak a részletek.
Már lehet jelentkezni a 2023 februárjában induló szakokra, mutatjuk, hogyan számolják az egyetemek a pontokat.
2024-től teljesen átalakítják az egyetemi-főiskolai felvételi pontszámítási szabályait – például az intézmények dönthetnek arról, mire adnak pluszpontokat.
2024-től teljesen átalakul az egyetemi-főiskolai felvételi rendszer, új pontszámítási szabályok jönnek. A pontduplázás lehetősége azonban megmarad.
2024-től nem lesz kötelező emelt szintű érettségi az egyetemi-főiskolai felvételihez – ez áll abban az államtitkári levélben, amelyet a Magyar Narancs szerzett meg.
Csák János a Facebookon közölte: 2024 őszétől átalakítják a felsőoktatási felvételi rendszert, és megszüntetik a nyelvvizsga-kötelezettséget is.
Július 21-én, csütörtökön az idei ponthatárhúzással véget ér a 2022-es általános egyetemi felvételi. De hogyan számolják a pontokat, mi dönt arról, hogy a megjelölt szakok közül hol jártok sikerrel? Mutatjuk, a végleges ponthatárok mögött álló algoritmus titkait.
Akkor sem kell megijedni, ha most 0 pontot láttok a felvételi összpontszámotoknál, a háttérben még megy a számolgatás. Mutatjuk, miből állnak össze a pontjaitok.
Mivel minden szakon más-más érettségi követelmények vannak, elképzelhető, hogy eltérő pontszámok jönnek ki a matekozás során. Mutatjuk, miért.
Idén is 40 többletpontot kaphatnak a felvételi idején gyermeküket gondozó – például gyesen vagy gyeden lévő – jelentkezők. Utánajártunk, mire kell figyelnetek.
Lassan minden felvételizőnek beérkezik a nemrég megszerzett nyelvvizsga-bizonyítványa, és hamarosan meglesznek az érettségi eredmények is. Mutatjuk, meddig és hogyan pótolhatjátok a felvételiben azt, ami a jelentkezéskor nem volt még meg.
Bár a 2022-es ponthatárok kihirdetéséig még hátravan egy kis idő, már most tudtok kalkulálni, például a minimum- és az előzetes ponthatárok alapján.
Lassan kiderülnek az írásbeli érettségik eredményei, és nemsokára a szóbeli vizsgákra is sor kerül. Ha már most számolgatnátok felvételi pontjaitokat, használjátok az Eduline kalkulátorát. Mutatjuk, hogyan működik!