Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Vajon hány pontot kap az, aki két emelt szintű érettségivel és egy felsőfokú nyelvvizsgával vág neki a felvételinek? Mutatjuk a felvételi szigorú szabályait.
Decemberben elindult a 2022-es felsőoktatási felvételi, egészen február közepéig van időtök végiggondolni, melyik egyetemre és milyen szakra szeretnétek jelentkezni. Ha már most szívesen kalkulálnátok a pontjaitokkal, próbáljátok ki az Eduline pontszámító kalkulátorát - mutatjuk, hogyan működik.
Összeszedtük, hány többletpontot kaphattok közép- vagy felsőfokú nyelvvizsgáitokért az egyetemi-főiskolai felvételin. A szabályok 2022-ben sem változnak, továbbra is 40 pontot szerezhettek a nyelvtudásotokkal.
Milyen tárgyak év végi osztályzatai számítanak az egyetemi felvételin? Mutatjuk milyen tantárgyak jegyein kell szépíteni (ha szükséges), hogy minél több pontotok legyen. Minden kérdésre válaszolunk.
Még van egy-két évetek az érettségiig, de már most tudjátok, hogy egyetemen vagy főiskolán szeretnétek majd továbbtanulni? Akkor jobb, ha már most sem veszitek lazán a tanulást. Mutatjuk, hogy miért.
Már tudjuk, milyen tárgyakból kell emelt szintű érettségit tenniük azoknak, akik jövőre felvételizek, és azt is, milyen egyetemeket nem találtok majd meg a listán. Hamarosan ráfordulunk a következő felvételi felkészülési időszakára - összeszedtük mindent, amit már most tudunk a 2022-es egyetemi felvételiről.
Alig van pár nap a ponthatárokig, így egyre többen kérdezitek tőlünk, hogy fordulhat elő, hogy különböző pontszámokat kaptok a megjelölt szakokra? Ti kérdeztétek, mi válaszolunk.
Nagyjából másfél hét van még hátra a ponthatárok kihirdetéséig, így nem meglepő, hogy gőzerővel zajlanak a számolgatások. Éppen ezért most összeszedtük a legfontosabb szabályokat, amelyeket nem szabad elfelejtenetek a pontok kalkulálásakor. Lesz szó a minimumponthatárokról, az előzetes ponthatárokról, illetve arról is, hányféleképpen adódhatnak össze a pontjaitok.
Véget ér az ügyintézés, a korábbi évek tapasztalói szerint ma még az is átszámolja még egyszer a pontjait, aki korábban eldöntötte, a ponthatárokig rá sem néz a felvételire. Ehhez hoztunk egy kis segítséget.
A legtöbb felvételiző már sokszor átszámolta a pontjait, felvételi viszont nem csak a pontokon múlhat. Összegyűjtöttünk négy olyan buktatót, amin sajnos idén is az egész felvételi elbukhat.
Még pár napotok van a felvételi ügyintézésben feltölteni, módosítani vagy törölni. Mutatjuk, hogyan állnak össze a ponthatáraitok és hol nézhetitek meg őket.
Egyre közelebb vagyunk a ponthatárhúzáshoz, így érthető, ha már elkezdtetek kalkulálni a pontjaitokkal. Az azonban nem mindegy, hogy miből számoltatok érettségi pontot magatoknak.
A napokban mindenki megtudja az érettségi eredményét - indulhat a számolgatás. Összeszedtük a legfontosabb szabályokat, amit tudni kell a felvételiről, lesz szó a minimumponthatárokról, az előzetes ponthatárokról és az érettségi pontszámításról is.
Arról már számtalanszor írtunk, hogy 2021-ben is kötelező legalább egy emelt szintű érettségi ahhoz, hogy alap- vagy osztatlan képzésre bekerülhessetek. De mi történik akkor, ha ez nem úgy sikerült, ahogy terveztétek?