Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Eldöntöttétek, hogy hova és melyik szakra szeretnétek jelentkezni a keresztféléves felvételin? Akkor első lépésként ideje regisztrálni az E-felvételi rendszerbe, majd leadni a jelentkezést. Mutatjuk a teendőket lépésről lépésre.
Várhatóan július 23-án derül ki, milyen ponthatárokat húztak az egyetemek egyes szakjai ebben az évben, és ezáltal az is, hogy ki hol tanul tovább szeptembertől. De pontosan milyen feltételeknek kell megfelelnetek, ha meg szeretnétek kapni a „felvételt nyert” üzenetet? Most összeszedtünk minden kitételt, aminek teljesülnie kell a sikeres felvételihez.
Eddig felsőoktatási szakképzésre jártatok, de szeretnétek egyetemen vagy főiskolán továbbtanulni? Egy ilyen oklevéllel akár még pluszpontokat is bezsebelhettek a felvételin. Mutatjuk, hogy mennyit.
Július 9-ig tölthetitek fel az E-felvételi felületére a pontszámításhoz szükséges, de még hiányzó dokumentumokat. Ugyanitt a már benyújtott dokumentummásolatok feldolgozottsági státusza is nyomon követhető.
Április 19-től elindult a 2020-as felvételi ügyintézési időszaka. Módosítanátok a megjelölt felsőoktatási intézmények sorrendjén? Mutatjuk, mire kell ügyelnetek.
A 2020 szeptemberében induló felsőoktatási képzésekre összesen 91 460-an jelentkeztek, többségük állami ösztöndíjas formában kíván továbbtanulni. 24 118 jelentkezővel idén is az ELTE a legnépszerűbb hazai egyetem.
A 2020-as felvételivel kapcsolatban bár vannak kézzelfogható, végleges infók, sok minden mégis képlékeny még, főként az érettségi miatt. Módosulhatnak ugyanis bizonyos részei, legyen szó ponthatárokról vagy pontszámításról. Mutatjuk az aktuális tudnivalókat.
Megjelentek a felvételi statisztikák. Mutatjuk, hogy hányan jelentkeztek a 2020-as felvételin valamilyen alapképzésre, és hogy ezek közül mely szakok a legnépszerűbbek.
A 2020 szeptemberében induló felsőoktatási képzésekre 91 460-an nyújtottak be érvényes jelentkezést - tájékoztatta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) pénteken az MTI-t. A jelentkezők többsége állami ösztöndíjas formában szeretne továbbtanulni, a legnépszerűbb egyetem továbbra is az ELTE.
Az előző évek pontszámait figyelembe véve idén is magas ponthatárokra számíthatnak bizonyos szakok államilag támogatott helyeire pályázó tanulók. Ilyenkor fennáll a lehetőség: milyen lehetőségeitek vannak, ha esetleg nem vesznek fel, csak önköltséges képzésre?