Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Virágzik a szakdolgozatbiznisz az Egyesült Államokban, egyes becslések szerint minden harmincadik egyetemista vette már igénybe a béríróhálózatok "szolgáltatásait". A The Chronicle-nek egy "hivatásos szakdolgozatíró" számolt be tapasztalatairól.
Minden tizedik brit egyetemista elégedetlen az oktatás színvonalával egy friss felmérés szerint. A diákoknak az oktatók munkája mellett az értékelési rendszerrel és a támogatásokkal is problémáik vannak – a több ezer fontos tandíjért cserébe pedig használhatóbb tudást várnak.
Fiktív hallgatókkal töltötték fel az államilag finanszírozott létszámkeretet, majd az ingyenes helyeket tehetős, de közepes vagy gyenge tanulmányi eredményű diákoknak adták el – ezzel gyanúsítja a rendőrség a Russian National Pirogov Research Medical University rektorát.
"Nagy baj egy országra nézve, ha első számú vezetője pszichésen, lelkében olyan típusú ember, aki képtelen elviselni, hogy bárki más rajta kívül vagy az ő támogatóin kívül érdemlegeset, pozitívat tud csinálni" - reagált Magyar Bálint volt oktatási miniszter a Magyar Nemzet állításaira a Klubrádióban, miszerint a felsőoktatási ppp-szerződések eladósították az országot, ezért a volt tárcavezetőt is felelősség terheli.
A világ legjobb egyetemei - köztük a Harvard, a Stanford vagy a MIT - ma már teljes előadássorozatokat tesznek bárki számára online elérhetővé, teljesen ingyen. De miért éri ez meg nekik? És miért félnek ettől a hazai intézmények?
Több elitintézmény, többek között a Duke és az Amherst College is felkerült a legveszélyesebb egyetemek és főiskolák listájára, amelyet a 2005 és 2009 közötti FBI-adatok alapján állított össze a Business Insider.
Kanada azon országok egyike, ahol akár az érettségi megszerzése nélkül is lehet egyetemre járni, majd diplomát szerezni. Ontario tartományban különösen kedvezőek a lehetőségek, a leendő hallgatóknak csupán néhány feltételnek kell eleget tenniük.
Eddig sem volt olcsó, egy év múlva pedig még többe kerül majd a diploma Nagy-Britanniában: egyes felsőoktatási intézményekben a tandíj az évi 9000 fontot is elérheti. A legtöbb hallgató diákhitelből fedezi majd a tanulás költségeit, így sokan 50 ezer font adóssággal kezdenek neki az álláskeresésnek.
Nagy népszerűsége ellenére évről évre csökken a gazdaságtudományi oktatásra jelentkezők száma; az alapképzés után a hallgatók nem a további tanulást, hanem a munkaerőpiacot választják - írja a HVG legfrissebb számában.
A műszaki és a természettudományos képzésre jelentkezők számának emelkedése érdekében a készülő felső- és közoktatási törvényt úgy alakítják ki, hogy ezek a képzések keresettebbek legyenek - mondta Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár az InfoRádióban.
A Magyar Hírlap szerint tanárképző központokat állítanának fel az egyetemeken és a főiskolákon a pedagógusképzés egységességének és komolyabb szerepének biztosítására.
Körülbelül harmincmillió forintot költ egy átlagos család egy gyerek taníttatására az óvodától az államvizsgáig – ebbe az összegbe nemcsak a tankönyvek, tanszerek és különórák, hanem az étkezés, a ruházkodás és a tartós fogyasztási cikkek árát is beleszámolták.
Több mint húsz romániai képviselő volt kénytelen bevallani, hogy mandátuma megszerzésekor nem rendelkezett felsőfokú végzettséggel – egy részük negyven-ötvenévesen szerzett diplomát. Ráadásul tanulmányaikhoz nem mindenki választott elismert, magas oktatási színvonaláról híres egyetemet.
Az Egyesült Államokban évtizedek óta bevett szokás, hogy az egykori hallgatók minden évben kisebb-nagyobb összegekkel támogatják egykori egyetemüket. Bár az olykor egy-kétmillió dolláros adománynak a magyar intézmények is örülnének, itthon erre – úgy tűnik – még várni kell.
Megalakult csütörtökön a gazdasági szereplők oktatási kerekasztala, az oktatási államtitkárság kezdeményezésére tartott első megbeszélésen Magyarország gazdaságát meghatározó cégek, valamint kis- és középvállalkozások képviseltették magukat, szinte minden ágazatból.
Gyűlések, tiltakozások és aláírásgyűjtések – több amerikai főiskola és egyetem vált híressé az elmúlt években a hallgatók tiltakozásairól. A Huffington Post összeállította a „legkülöncebb” intézmények listáját.
Bologna, Oxford, Salamanca, Modena és Cambridge - a világ legrégebbi egyetemvárosai, ahol több mint nyolc-kilencszáz éve megszakítás nélkül oktatnak hallgatókat. Nézegess képeket az ódon campusokról.
Nincs diplomás túlképzés, a munkaerőpiac igényei nem mennek szembe a magyar felsőoktatással, és a bolognai rendszer bevezetése sem volt hiba – állítják az eduline által megkérdezett oktatási szakértők, akik szerint a kormány jelenlegi oktatáspolitikája olyan tévhitekre épül, amelyek alapjaiban rengethetik meg a még működő rendszert.
A Muse tagjai soha nem jártak egyetemre, 2008-ban mégis doktori címet kaptak a University of Plymouth rektorától. Oprah Winfrey két diplomát is szerzett: az elsőt több évtizede a Tennesse State Universityn, több év tanulás után, a másodikat pedig alig egy hete vehette át a bloemfonteini University of the Free State-en, munkásságáért cserébe. Díszdiplomás hírességek.