Megalakult az új akkreditációs bizottság

Megtartotta alakuló ülését az új Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság (MAB) csütörtökön a fővárosban.

  • MTI

Megtartotta alakuló ülését az új Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság (MAB) csütörtökön a fővárosban. Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszter az ülést követő sajtótájékoztatón kiemelte: a testület feladata, hogy a MAB eddigi tapasztalataira építve érvényt szerezzen a felsőoktatás minőségi értékeinek.

Hozzátette: a 18 tagú bizottságban sikerült megfelelő arányt találni az egyetemekről és tudományos kutatóhelyekről hívott tagok között.

 
Hozzászólások
@eduline.hu Érdekel, hogyan szerezhetsz egyszerűen két pontot a matekérettségin? A@studium_generale matekosai elárulják neked! #érettségi #érettségi2026 #fyp #szponzorálttartalom #raiffeisenbank ♬ eredeti hang - eduline.hu

Érettségi 2026: mi történik, ha puskázáson kapnak?

Az érettségin szigorúan tilos puskázni vagy bármilyen tiltott segítséget használni – aki megszegi a szabályokat, komoly következményekre számíthat. Az Oktatási Hivatal részletesen szabályozza, mi történik szabálytalanság esetén, és a lebukás akár az egész vizsga eredményét is veszélyeztetheti.