Az egyik szakszervezeti vezető szerint „óriásit hazudott” Rétvári Bence
Nem sok konkrétummal zárult a szakszervezetek és a kormány közti aktuális státusztörvényes egyeztetés.
Nem sok konkrétummal zárult a szakszervezetek és a kormány közti aktuális státusztörvényes egyeztetés.
Az államtitkár szerint soha ilyen széles körű egyeztetés oktatási kérdésekben nem volt még, mint az elmúlt hónapokban. A kormány a státusztörvény több pontján is visszakozott, de ezeket a szakszervezeteknél nem tartják elegendőnek.
Április 21-én ismét egyeztetett a kormány és a szakszervezetek, megegyezés azonban most sem született.
A tárca szerint közeledtek az álláspontok a szakszervezetekkel a szerdai egyeztetésen.
Ezzel együtt az egyik érdekvédő szerint az sem egyértelmű, hogy a pedagógusok béremelése valóban meg fog történni még idén.
Szerdán akár a státusztörvényről és a közalkalmazotti státusz megváltozásáról is szó lehet a kormány szakszervezetekkel folytatott egyeztetésén.
A köznevelés fölé rendelt újabb miniszter sem érti az oktatási rendszer lényegét, működését, sőt egyáltalán a céljait sem - állítja a Civil Közoktatási Platform (CKP).
Ma egyeztetnek a tanárok az oktatásirányítással, de úgy tűnik, "meglepetésvendég" is lesz az eseményen.
Az oktatás mellett egyéb területeket is vezető miniszternek lehet, hogy más dolga lesz.
A Pedagógusok Szakszervezetének Ifjúsági Tagozata március közepe óta szeretett volna találkozni Rácz Zsófiával, a fiatalokért felelős helyettes államtitkár azonban hónapokon keresztül lemondta az egyeztetetett időpontokat. De a tegnapi nap folyamán végre megvalósult a találkozás.
A január közepén szakmai egyeztetésen Bódis József felsőoktatásért felelős államtitkár és Szauter Ferenc, a Széchenyi István Egyetem szakszervezeti elnöke is részt vett.
Tovább folytatja a tiltakozást a Hallgatói Hálózat: ha nem teljesülnek a követeléseik, ultimátumuknak megfelelően...
"Mostanra szólt a tárgyalási meghívó Balog Zoltán Emberi Erőforrás Miniszterhez, a HÖOK-kal együtt érkezett Fatér...
A készülő felsőoktatási törvényről, a jogszabálytervezetnek a hallgatók által vitatott pontjairól tárgyal ma...
Komoly vita alakulhat ki az oktatási államtitkárság által szervezett kedd délutáni felsőoktatási egyeztetésen, amelyre – információink szerint – a rektori konferencia és a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának vezetői mellett a doktoranduszok szövetségét és a felsőoktatásban dolgozók szakszervezetét is meghívták.
A pedagóguséletpálya-modell részleteiről, többek között a pedagógusok minősítési eljárásának lehetséges módjairól, szempontjairól egyeztetett szakmai szervezetekkel kedden a Nemzeti Erőforrás Minisztériuma oktatási államtitkársága.
Öt főiskola rektorával egyeztetett a felsőoktatás szerkezeti átalakításáról hétfőn az oktatási államtitkárság.
Az oktatási államtitkárság szerint nyitott kapukat döngetnek a szakszervezetek; ahogyan eddig, a jövőben is minden, jogszabályban rögzített egyeztetési kötelezettségnek eleget tesznek az új közoktatási törvény előkészítésekor.
Az oktatási államtitkárság közlése szerint a csütörtöki egyeztetésre meghívott négy főiskolai rektor egyetértett azzal, hogy együtt kell keresni a felsőoktatási szerkezet szükségszerű racionalizálásának útjait.
A "klasszikus" tanárszakokon kötelező lesz ismét bevezetni az osztatlan képzést, a művészeti tantárgyak oktatóit azonban a jövőben is 3+2 éves rendszerben képeznék.