Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A "klasszikus" tanárszakokon kötelező lesz ismét bevezetni az osztatlan képzést, a művészeti tantárgyak oktatóit azonban a jövőben is 3+2 éves rendszerben képeznék.
A magyar, a történelem, a matematika és az angol szakon is kötelező lesz az osztatlan tanárképzés bevezetése - mondta Vancsó Ödön, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium főosztályvezető-helyettese, aki hangsúlyozta, hogy a változás nem vonatkozik a zene- és rajztanárok képzésére, ahogy a speciális szakokon is megmarad a 3+2 éves rendszer. Milyen változások várnak a tanárokra és a tanárszakos hallgatókra? A fizetésekről, vizsgákról és a gyakornoki időről szóló összefoglalónkat itt olvashatod el.
A pedagógusképzés átalakításáról már megszületett a megállapodás, a főosztályvezető-helyettes szerint a február 4-i egyeztetéseken mindenki egyetértett a fő irányokkal, így ez a tervezet lesz a készülő felsőoktatási törvény pedagógusokról szóló részének alapja.
Pálinkás József, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke korábban azt mondta: az egyciklusú képzést néhány jól meghatározott, összeillő tanárszakon kellene visszaállítani. "Aki azonban balett- és fizikaszakos tanár akar lenni, annak kedvéért nem kellene átalakítani az egész felsőoktatást. Hasonló esetekben a balett, majd a fizika szak elvégzésével válhatna tanár a jelentkezőből" - tette hozzá.