Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Akár önköltséges, akár államilag támogatott formában kezditek az őszi félévet, ezt a táblázatot érdemes átfutnotok - szociális ösztöndíjtól kezdve a közéleti ösztöndíjig mindent megtaláltok benne.
Fontos már az első félév előtt tudni, milyen ösztöndíjakra pályázhattok majd az egyetemen. Cikksorozatunk első részében a legfontosabb ösztöndíjat hoztuk el nektek: mutatjuk, milyen szabályok vonatkoznak a tanulmányi ösztöndíjra.
Ösztöndíjak, tandíjfizetés, diákmunka – mindegyikhez kell egy bankszámla. Ha idén kezditek az egyetemet, a ponthatárhúzás után nemcsak albérletet/kolit kell keresnetek, hanem bankot is kell választanotok. Segítünk a legfontosabb szempontokkal, és azt is megmutatjuk, milyen kiadásokkal és bevételekkel számolhattok ősztől, és milyen appokkal tudjátok beosztani a pénzeteket.
A Stipendium Peregrinum ösztöndíjprogramra olyanok jelentkezhetnek, akik külföldi egyetemen szeretnének továbbtanulni. A támogatás a felvételi vizsgát és a kiutazás költségeit fedezi.
Nem mindenki állami ösztöndíjas képzésben kezdi majd el az egyetemet 2021-ben sem, így azokra is gondoltunk, akik tandíjat fizetnek majd az egyetemen. Milyen ösztöndíjakra pályázhattok – mutatjuk.
Lakhatás, étkezés, közlekedés, tankönyvek – több tízezer forintos kiadásokkal kell számolniuk az egyetemistáknak, akik azonban többféle ösztöndíjra, támogatásokra is pályázhatnak.
Akár most kezditek az egyetemet, akár a sokadik féléveteket kezditek, az egyetemi támogatások titeket is érdekelhetnek. Az egyetemek rengeteg ösztöndíjat, illetve anyagi támogatást hirdetnek meg akár havi vagy féléves időszakra.
Akár idén kezditek az egyetemet, akár már benne vagytok a felsőoktatásban egy ideje, érdemes tudni, hogy nem csak az esetleges otthoni elvárások miatt fontos a jó tanulmányi átlag. Ennél praktikusabb okai is vannak. Most két olyan egyetemi helyzetről írunk, ahol döntő szerepe lehet a tanulmányi átlagotoknak.
Nem árt körbenézni az ösztöndíjak körül, mielőtt elkezdődik az őszi félév. Megnéztük, hogy milyen feltételekkel pályázhattok a rendszeres szociális ösztöndíjra.
Február 1-jétől 30 százalékkal, 166 ezer forintra emelkedik a hallgatói normatíva összege; a felsőoktatási ösztöndíjakra fordítható keret ezzel bő két év alatt összesen 40 százalékkal bővül - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) az MTI-vel szombaton.
Ha jól tanultok, állami ösztöndíjasként már a második félévtől kaphattok tanulmányi ösztöndíjat, támogatott helyet szerezhettek vagy - ellenkező esetben - akár el is veszíthetitek azt. Mutatjuk a szabályokat.
Egyetemisták vagytok és szeretnétek tisztában lenni azzal, hogy milyen támogatásokat, ösztöndíjakat igényelhettek? Itt egy ösztöndíjkereső, amiben mindent megtalálhattok.
Milyen ösztöndíjakat kaphattok, ha februárban kezditek el az egyetemet, főiskolát, és milyen összegű támogatásra számíthattok? Mutatjuk, hol találjátok a keresztféléves felvételizőkre vonatkozó, intézmények és karok szerinti hallgatói juttatások táblázatát.
Számos ösztöndíj-lehetőség segíti a felsőoktatási hallgatókat abban, hogy minél inkább a tanulmányaikra tudjanak koncentrálni, és "a lehető legkisebb mértékben" terheljék őket anyagi gondok - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) parlamenti államtitkára csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.
Több, a felsőoktatásban tanuló diákoknak szóló ösztöndíj jelentkezési határideje jár le a következő másfél hónapban. Összeszedtük, milyen támogatásokra pályázhattok.
Rendszeres szociális ösztöndíj, rendkívüli szociális ösztöndíj, alaptámogatás, Bursa Hungarica, Út a diplomához – összegyűjtöttük, hogy milyen ösztöndíjakra pályázhattok szociális alapon, és ezekkel mekkora támogatást szerezhettek.