Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Elkezdődött a kollégiumi jelentkezések időszaka, nemsokára beköltözhettek a koliszobába vagy az albérletbe. Összegyűjtöttünk néhány hasznos trükköt azért, hogy a szobátokat otthonossá, kényelmessé és helytakarékossá alakíthassátok.
Sokan most fogtok majd elköltözni a családi tűzfészek mellől, lássuk a ti elképzeléseitek is ilyenek az egyedül élésről. Lehet, hogy a valóság nem is olyan lesz mint ahogy elképzelitek? Vannak olyan egyetemisták, akik tudnának erről többet mesélni.
Már bőven elkezdődött a kollégiumi jelentkezés, nemsokára be is költözhettek az új szobátokba, ha felvettek titeket. Ugyanez vonatkozik az albérletre is, de mielőtt beköltöznétek, van pár tanácsunk, hogy mit vigyetek magatokkal mindenképp.
Lehet, hogy már kezdetét is vette a nagy albérletvadászat, miután megtudtátok, hogy felvettek titeket az egyetemre, de mielőtt fejvesztett keresgélésbe és szerződéskötésbe kezdenétek, néhány fontos dolgot tudnotok kell.
A ponthatárok kihirdetése után megindul a hajsza az albérletekért és a kollégiumi helyekért, de vajon jobban megéri lakást venni az egyetemistáknak, mint havonta kifizetni a lakbért?
Júliusban folyamatosan élénkül az albérletpiac, a felvételi ponthatárok, és kollégiumi férőhelyek kihirdetésének egyhónapos időszakában a kínálat is megduplázódott tavaly - mondta Balogh László, az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője az M1-en.
A diákok többet fizetnek az albérletért, mert nagyobb lakásokat bérelnek - állapítja meg az Otthon Centrum albérleti elemzése, amelyet szerdán juttattak el az MTI-hez.
A kormány nem hajlandó emelni a jelenlegi ösztöndíjakon, így a felsőoktatásban tanulók egyre magasabb megélhetési költségekkel és stagnáló jutattásokkal szembesülnek. Ha valakit a szülei nem tudnak támogatni egyetemi évei alatt, kénytelen munkát vállalni a tanulás mellett, vagy hosszú évekre eladósodni. Mire elég ma egy átlagos ösztöndíj a felsőoktatásban?
Lassacskán kiderül, kit melyik egyetemre vettek fel. És most jön a második megmérettetés: albérletet, munkát, életritmust kell teremteni egy egyetemvárosban. És nem lesz olcsó. De nem ám. Persze így is megéri.
Külfölddel ellentétben, Magyarországon az a tendencia, hogy minél hamarabb igyekszik az embert beszerezni egy saját lakást. Azonban a növekvő négyzetméterárak, a szigorított hitelkonstrukciók mellett pályakezdőként ez szinte az abszolút lehetetlen kategóriába kezd beleesni.
Nemcsak kolisnak, "albisnak" - segítünk: albérletben élőnek - lenni is életforma. Pláne, ha két-három vadidegennel vagy kénytelen közös lakást bérelni. Mert az összes albérlő érti és tudja...
Előző cikkünkben megmutattuk, mire számíthatnak a hallgatók lakásfronton az elérhető, mégis frekventált kerületekben. Most azt nézzük meg, mi vár azokra, akik vidéki egyetemi városokban vennének ki albérletet. Jó hír, hogy budapesti társaiknál jóval olcsóbban találhatják meg az ideális lakást. A szegedi, a győri és a debreceni hirdetéseket nyálaztuk végig.
Közhely, hogy Budapesten elszabadultak a lakásárak, ami rosszul érinti azokat, akik nem kapnak kollégiumi férőhelyet. Kiválasztottunk három kerületet a város belső és külső részéről, és megnéztük, mennyibe kerül egy-egy garzon-, illetve három lakónak megfelelő lakás. Bár jól megközelíthető, mégis olcsóbb városrészeket tekintettünk át, a kaució miatt sokaknak így sem lesz egyszerű megtalálni a megfelelő lakást.