Hat magyar alapítványi egyetem pert indított az uniós források befagyasztása miatt
Szerintük az egyetemi döntéshozatal ugyanis független az átszervezések után felállt alapítványi kuratóriumoktól. Ítéletre azonban több, mint egy évet kell várni.
Szerintük az egyetemi döntéshozatal ugyanis független az átszervezések után felállt alapítványi kuratóriumoktól. Ítéletre azonban több, mint egy évet kell várni.
Oktatóként és társosztályvezetőként folytatja a munkáját az egyetemen.
Éder Tamás és Potori Norbert váltották a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem kuratóriumából távozó minisztereket.
Újabb kuratórium, ahol a brüsszeli nyomásra távozó kormánytag helyére sem került a hatalomtól túlságosan messze álló ember.
Varga Judit és Lantos Csaba is szerepel még az intézmények weboldalán, Szili Katalin pedig csak tisztséget váltott.
A segítséget azok az egyetemek kapják, amelyeket "Brüsszel diszkriminatív döntése kizárna a Horizont kutatási együttműködésekből" - fogalmazott a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM).
Azt már egy ideje tudni, hogy a kormányzat egyelőre lefújta a Fudan Hungary Egyetem beruházását, de a nem létező egyetem alapítványa továbbra is velünk marad.
A jelenlegi helyzet nemzetközi szinten is nagyon rossz fényt vet a magyar egyetemekre és önmagában a felsőoktatásra is.
Levelet írtak Ursula von Leydennek írt levelet a modellváltó egyetemek rektorai. Azt kérik az Európai Bizottságtól, hogy rendezzék az intézmények helyzetét, amelyet kizártak az Erasmus- és a Horizont-programból.
A polgármesterek kivételével az összes köztisztviselőnek távoznia kell az egyetemek kuratóriumaiból.
Szakértők szerint "csak a jéghegy csúcsa", hogy aktív politikusok ültek az egyetemi kuratóriumok élén, a probléma ennél sokkal mélyebb.
Wáberer György után még hárman döntöttek a kuratóriumi tagságuk megtartása mellett.
Hat plusz hat évben maximalizálták a kuratóriumi mandátum hosszát, és új összeférhetetlenségi szabályokat hoztak.
A Matthias Corvinus Collegium Alapítvány, a Maecenas Universitatis Corvini és a MOL-Új Európa Alapítványok egyenként körülbelül 10 százaléknyi részvénnyel rendelkeznek.
Az állami és az alapítványi egyetemek is fix áron kaphatják az áramot – ezt közölte az Energiaügyi Minisztérium hétfőn késő este.
"Az alapítványi modell mindaddig nem biztosítja az egyetemek szabadságát, amíg a kuratóriumokat a kormány/miniszterelnök választja ki és bízza meg határozatlan időre" írta közleményében a Freeszfe.
A gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkár csütörtök délután jelentette be Facebookon, hogy befejezi a munkáját a kuratóriumban.
Feltéve, ha egyáltalán vannak saját hatáskörben kiosztott ösztöndíjaik, 21 állami egyetemből ugyanis eddig még csak három rendelkezik ilyenekkel.
A tárca nélküli miniszter az oktatásért és a költségvetési ügyekért felelős uniós biztosokkal tárgyal a befagyasztott támogatásokról.
Csák János optimista, úgy gondolja, lesz megegyezés az Európai Bizottsággal az Erasmus-program és a Horizont Európa kutatási és innovációs keretprogram ügyében.