A PDSZ tiltakozik az egyetemek átszervezése ellen
Úgy gondolják, hogy az átszervezések jelentős hátránnyal és a törvény szerint járó juttatások megvonásával járnak.
Úgy gondolják, hogy az átszervezések jelentős hátránnyal és a törvény szerint járó juttatások megvonásával járnak.
Maruzsa Zoltánt, köznevelésért felelős államtitkárt azután kérdezték a Kossuth rádió ma reggeli műsorában, hogy a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) az általános iskolákban is az online oktatást szorgalmazza.
Szerintük az oktatásban nem lazítani kellene a járványügyi intézkedéseket, hanem ellenkezőleg, szigorítani kellene ezeket.
Több helyen a tanítás nélküli munkanapokat helyezték át.
Kiderült az oktatásban dolgozók teszteléseinek eredménye, Maruzsa Zoltán pedig azt nyilatkozta, céljuk továbbra is az, hogy működjön az oktatás. A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) azt kéri nyílt levében, haladéktalanul rendelje el a téli szünetet mostantól. Összeszedtük a hét legfontosabb oktatási híreit.
A szakszervezet szerint nem lesz több tesztelés.
Egyre több oktatási intézményben folyik tovább a munka a rengeteg fertőzött ellenére is. Vannak azonban olyan iskolák is, ahol már képtelenek a helyettesítésre, ezért átálltak digitális oktatásra, vagy tanítás nélküli munkanapokat rendeltek el.
A PDSZ a héten nyílt levélben fordult a kormányhoz, miután a tanárok tesztelésének eredményi kiderültek.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) szerint a jelenlegi helyzetben a kormánynak azonnal el kellene rendelnie a téli szünetet. A kiesett napokat pedig év végén kellene pótolni.
Múlt héten már kérték az azonnali iskolák bezárását, most újra összeszedték, mit szeretnének a kormánytól.
Amennyiben az osztrák példát követjük, akkor a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) a magyar iskolák bezárását is indokoltnak látja.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete arra kéri a szülőket, hogy ne küldjék iskolába, óvodába a gyerekeiket.
Egyre több a megbetegedés és egyre lekövethetetlenebb a rendszer a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete szerint.
Bár a héten a legtöbb helyen őszi szünet volt, az élet nem állt meg, rengeteg minden történt az oktatási területen. Megjelentek a Times Higher Education tematikus rangsorai, megkapták az ösztöndíjukat a szakképzésben tanulók, újabb országokban zártak be az iskolák, itthon is petíciót indítottak az iskolák bezárásáért, és tovább folytatódott az SZFE-ügy. Olvassátok el a hét legfontosabb híreit.
Annak ellenére, hogy az érdekképviseletek már korábban kérték, a kormány továbbra sem hajlandó nyilvánosságra hozni azon intézmények listáját, ahol megjelent a koronavírus.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) is készített egy felmérést, amelyben kikérték az oktatásban dolgozók véleményét a jelenlegi járványkezelésről. Felmérésük szerint tíz oktatásban dolgozó közül több mint hat meglehetősen vagy nagyon fél a megbetegedéstől.
Többek között a ki nem fizetett túlórákkal és a járványügyi helyzettel kapcsolatban kérik a kormányt, hogy tegyen lépéseket.
A PDSZ közleményében azt írja, hogy a közoktatási dolgozóknak ma veszélyes körülmények között kell dolgozni.
Többek között megfelelő számú takarító biztosítását, fertőtlenítőszerek és védőeszközök beszerzését kérik, hogy biztonságosan indulhasson a tanév.
A PDSZ megtalálta a pályázatot, ami az 500 ezer forintos pénzek kiosztásáról rendelkezik.