Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Február 15-ig jelentkezhettek a 2019-es felsőoktatási felvételire. Új cikksorozatunkban megnézzük, hányan kerülhetnek be a különböző egyetemekre és főiskolákra ebben az évben. 20. rész: Moholy-Nagy Művészeti Egyetem.
A kormány ismét felmelegíteni készül azt az időről időre előkerülő elgondolást, amely egy vagy két nagyobb konglomerátumba tömörítené az öt művészeti egyetemet – írja a hvg.hu.
A napokban kerülhet a kormány elé az az előterjesztés, amely a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem nemzetközi innovációs és kreatívipari tudásközponti részvételének erősítéséhez szükséges működési modellváltásáról szól – írja a 168 Óra.
Milyen egy kurzushét a MOME-n? Hol érdemes ebédelni az egyetem környékén? Szűcs Imre, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem elsőéves építőművész szakos hallgatója válaszolt az Eduline kérdéseire.
Február 15-ig jelentkezhettek a szeptemberben induló egyetemi, főiskolai képzésekre. Hány elsőéves hallgatót vehet képzéseire a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem?
Jövő/Jelen címmel rendhagyó kiállítás nyílt a 2-es, 3-as és 4-es budapesti metróvonalak szerelvényeiben a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) elmúlt években végzett hallgatóinak a városi élet ihlette diplomamunkáiból.
Méghozzá az, hogy ugyanabban az időpontban tartották a főváros két művészeti egyetemén, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen és a Magyar Képzőművészeti Egyetemen. A jelentkezőknek így választaniuk kellett, melyik vizsgára mennek el - írja a Magyar Nemzet Székely László ombudsman jelentésére hivatkozva.
79 400 forint – ekkora tanulmányi ösztöndíjat kap havonta az ELTE Bölcsészettudományi Karának egyik hallgatója, aki 38 kreditet szerzett kitűnő eredménnyel az előző félévben. A mesébe illő összeg a diákot is meglepte, ugyanis nem minden egyetemen, és nem is minden félévben számíthatnak a hallgatók ilyen jutalomra. Az ösztöndíj kiszámításának módszertana azonban tele van homályos részletekkel.