Aki szóban jobb, az most rosszul jár, a felvételizők egy évet veszíthetnek
Az érettségik kezdetéig már fél hónap sincs hátra, nehéz helyzetben vannak, akik most érettségiznek.
Az érettségik kezdetéig már fél hónap sincs hátra, nehéz helyzetben vannak, akik most érettségiznek.
A kormány döntése szerint az érettségik elkezdődnek május 4-én, azonban a miniszterelnök nemrég kijelentette, hogy a járvány tetőzése május 3-ra várható. Most reagáltak a kérdésekre.
A Szülői Hang is közleményt adott ki az érettségik kapcsán, melyben kiemelik, hogy különösen fontos az egészségügyi kockázatok csökkentése, főleg amikor a miniszterelnök szerint az érettségi kezdete egybeesik a járvány tetőzésének várható időpontjával.
Két hét múlva ilyenkor már az írásbeli érettségi vizsgák első napja lesz. Mutatjuk a fő változásokat a tavaszi vizsgaszezonban.
Az FDSZ közleményt adott ki az érettségi, a felsőoktatási záróvizsga és az alkalmassági vizsga lebonyolítása kapcsán.
Izgalmas hét van mögöttünk: a kormány végre döntött az érettségikkel kapcsolatban, az idei jelentkezőszám a felvételin negatív rekordot döntött, tavaly háromezerrel többen kaptak nyelvvizsgabizonyítványt, nem lesz több diákolimpia az idei tanévben. Összeszedtük a hét legfontosabb híreit.
Hány pontot érhettek el a fő tárgyakból az érettségin így, hogy csak az írásbeli eredményetekre támaszkodhattok majd? Itt vannak a pontos infók.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) a megjelent kormányrendelet alapján nem tartja elégségesnek az érettségiben részt vevő személyek (diákok, pedagógusok, technikai személyzethez tartozók) élet- és egészségvédelme érdekében tett biztonsági intézkedéseket.
A kormány az érettségi vizsgák időpontját a járványügyi szempontok alapján határozta meg, ezért döntött a mielőbbi, május 4-i kezdés mellett - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma csütörtökön az MTI-vel.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) sajnálattal tapasztalja, hogy még kevesebb információ hangzott el a Kormányinfón, mint április 9-én, ezért a kérdések is szaporodtak.
Nem szabadott volna az eredeti dátumra kinevezni az érettségi vizsgákat, ráadásul a túl nagy kockázat miatt a munkavállalóknak a törvény szerint a megjelenést meg is kell tagadniuk. Fontos, szakértői álláspontot mutatunk be a témában.
Végre bejelentette a kormány, mi a terve az idei érettségikkel - ez azonban csak kevés kérdésünkre adott választ, és még többet vetett fel.
Az érettségi döntés bejelentése óta sorra érkeznek az olvasói levelek hozzánk, most inkább kérdésekről, mintsem személyes véleményekről.
Most már biztos, csak írásbeli érettségi vizsgák lesznek 2020-ban. Mi történt eddig és hogyan tovább ezután?
Sűrű hetet zárhatunk oktatásügyben: nyelvvizsga nélkül kaphatnak diplomát az idén végző egyetemiszák, javaslatot nyújtottat be az idei érettségivel kapcsolatban - döntés azonban még nem született. Összeszedtük a legfontosabb oktatási híreket.
A héten sok szó esett az érettségiről, azonban döntés nem született még. Bármi is lesz, a végzősöknek most komoly feladata van, a vizsgára való felkészülést ugyanis folytatni kell. Most összeszedtünk pár fontos teendőt, amint mindenképp meg kell tennetek az utolsó hetekben.
A jelenlegi helyzetben csak rossz megoldások közül választhat a kormány az érettségik ügyében – mondja Nahalka István oktatáskutató.
Az esszéírás az egyik fontos része a történelemérettséginek, sok szempontnak kell megfelelni. A Studium Generale (SG) történelem szekcióvezetőjét kérdeztük arról, hogy milyen egy jó esszé, mire kell odafigyelni?
Bár döntés még nem született a 2020-as érettségiről, Maruzsa Zoltán, a köznevelési államtitkár beszámolt a kormánynak adott javaslataikról, miszerint csak írásbeli vizsgákat szerveznének majd. De valóban az lenne a legjobb megoldás, ha elmaradnának a szóbelik? Olvasói levelek közül válogattunk.
Befejeződtek az október-novemberi érettségi időszak írásbeli vizsgái, a szóbelik november 7-től kezdődnek - közölte az Oktatási Hivatal hétfőn az MTI-vel.