Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Egy hét múlva kezdődik az idei érettségiszezon, ahogy minden évben, idén is készülünk erre a mozgalmas időszakra - mutatjuk, mit találtok a vizsgák napján nálunk.
Ráfordultunk az utolsó hajrára az idei érettségifelkészülésben, jövő héten ilyenkor már a magyarérettségi lesz a hétfői program. Ha a tanulással már megvagytok és csak a gyakorlás, ismétlés van hátra, akkor ezt a hetet érdemes a lehető legjobban kihasználni arra, hogy minden infó rögzüljön. Négy módszert hoztunk, amit érdemes lehet kihasználni.
A középszintű töriérettségin megszerezhető száz pont felét a szöveges kifejtendő feladatokért, azaz a rövid és a hosszú esszéért kapjátok. Mutatjuk, mire kell figyelnetek, ha május 5-én a lehető legtöbb pontot szeretnétek összegyűjteni, akár közép-, akár emelt szinten vizsgáztok. Cikksorozatunk negyedik részében az esszékkel foglalkozunk.
A legális puskák nagyon sokat tudnak segíteni az érettségin. Nincs ez másképp matekból sem, ahova többek között számológépet és függvénytáblát is vihettek magatokkal. De mikor tudnak valóban hasznosak lenni ezek az eszközök? Cikksorozatunk harmadik részében erre keressük a választ.
Kicsivel több mint egy hét és kezdődnek az idei érettségik, ezért már gőzerővel készülünk veletek a vizsgákra. Április 19-én újraindult a jelenléti oktatás az alsós osztályokban, ezzel többen nem értenek egyet. Szintén ezen a napon elindult a tavaszi ügyintézési időszak. Ismét szép eredményeket értek el a THE világrangsorban a magyar egyetemek, és számos versenyben remekeltek a magyar diákok. Összeszedtük a hét legfontosabb történéseit.
Vannak témák vagy témakörök, amik mindig felbukkannak az történelemérettségin? Mit és mikor érdemes átnézni az írásbeli előtt? Újabb tippek és trükkök, amivel hatékonyan készülhettek fel az idei történelemérettségire. Cikksorozatunk harmadik részében a slágertémákkal foglalkozunk.
Százból tíz pontot ér a középszintű magyarérettségin a rövid szövegalkotási feladat – a diákoknak vagy egy érvelő, vagy egy gyakorlati műfajú és témájú szöveget kell írniuk. Mutatjuk, milyen feladatokat kaptak az érettségizők az előző években.
A szakszervezet ezeket Maruzsa Zoltán köznevelésért felelős államtitkárnak tette fel egy levélben. De írtak egy másik levelet is, ezt Áder János köztársasági elnöknek, akitől azt kérik, fontolja meg az teljes oktatás digitális munkavégzésre történő visszaállítását.
Hamarosan eljön a nagy nap, amikor ott fogtok ülni a feladatsorok felett, és el kellene kezdenetek megoldani őket. De mégis hogyan? Melyik feladatot érdemes először megoldani, és mi az, amit jobb, ha a végére hagytok? Cikksorozatunk második részében többek között a jó időbeosztásnak jártunk utána.
Összegyűjtöttük a legjobb ingyenes lehetőségeket az érettségi felkészüléshez: online előadássorozatok, videók, adattárak és szaktanári tippek egy helyen, akár matekból, akár töriből vagy más tárgyból érzitek úgy, hogy szükségetek lenne még egy kis doppingra.
"Szerintem ne izgulj!", "igyál sok folyadékot a vizsga előtt" és társaik. Szerencsére az érettségi előtt mindenkinek van pár jó ötlete. Összeszedtük a legjobbakat.
Gondban vagytok a statisztikával? Esetleg a logaritmus vagy éppen a geometria megy nehezebben? Egy hiánypótló YouTube-csatornának köszönhetően már néhány óra alatt bővülhet a matekérettségihez szükséges tudásotok.
A történelmi atlasz is a legjobb legális puskák közé tartozik, tényleg mindent megtaláltok benne, ami csak kell: évszámokat, ábrákat és uralkodói adatokat. De mikor és hogyan érdemes használni? Cikksorozatunk második részében az atlaszhasználattal foglalkozunk.