Közoktatás MTI

Megvan a 2013-as kompetenciamérés eredménye

Elolvasom

A tanulók matematikai képességei a hatodikról a nyolcadik évfolyamra jelentős mértékben fejlődnek, míg a nyolcadikról a tizedik évfolyamra kevésbé - többek között ezt tartalmazzák a 2013. évi országos kompetenciamérés eredményei, amelyeket pénteken tett közzé honlapján az Oktatási Hivatal. Az eredményeket összefoglaló országos jelentést május 31-ig hozzák nyilvánosságra.

Közoktatás MTI

Hoffmann Rózsa szerint tízből kilenc tanár igényli a tanfelügyeletet

Elolvasom

A megkérdezett pedagógusok túlnyomó többsége, több mint 90 százaléka igényli a tanfelügyeletet - mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának köznevelésért felelős államtitkára csütörtökön Budapesten, A tanfelügyelet kialakuló rendszere, átfogó minőségfejlesztés a közoktatásban című uniós projekt konferenciáján.

Közoktatás MTI

Tudták a csepeli iskolában, hogy nincs végzettsége a pedofil tanárnak

Elolvasom

Évek óta tisztában volt azzal a hátrányos helyzetű gyermekeket nevelő Burattino Általános Iskola és Gyermekotthon vezetősége, hogy nincs pedagógusi végzettsége annak a testnevelő tanárként dolgozó férfinak, aki a gyanú szerint mintegy harminc gyermeket rontott meg, mégsem mentették fel az állásából - írta keddi számában a Magyar Nemzet.

Közoktatás Eduline

Ilyen új tantárgyakat kell tanulniuk a diákoknak - íme, a lista

Elolvasom

Szeptembertől már lovagolni is tanulhatnak az általános iskolások - legalábbis a Vidékfejlesztési Minisztérium azt ígéri, hogy az eddiginél jóval több intézményben kezdődhet meg a lovasoktatás központi támogatásból. Nem ez az egyetlen új tantárgy az iskolákban, sok meglepetés érte a tanulókat 2013 szeptemberében - összeállításunk óvodás gyerekek szüleinek, akik még a magyar-matek-töri hármasnál ragadtak le.