Tanári szakszervezetekkel tárgyalt az erőforrástárca

A két évvel ezelőtt kötött sztrájkbizottsági megállapodást tekintette át többek között Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere és Czunyiné Bertalan Judit, köznevelésért felelős államtitkár csütörtökön, a fővárosban a Pedagógusok Szakszervezetének, a Magyar Közoktatási és Szakképzési Szakszervezetének és az Oktatási Vezetők Szakszervezetének képviselőivel folytatott tárgyalásán.

  • MTI
Túry Gergely

A szaktárca pénteki, MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a megbeszélésen a résztvevők áttekintették a két évvel korábban megkötött megállapodást, amelynek célja az volt, hogy a köznevelés rendszerének állami fenntartásba vétele jól szolgálja a nevelő és oktató munka folyamatos és zavartalan működését. 

A tárcavezető a tárgyaláson hangsúlyozta, hogy a kormányzat továbbra is számít a megbeszélésen résztvevő érdekvédelmi szervezetek munkájára. A közlemény szerint a tárgyaláson a szervezetek kezdeményezték, hogy a felek további pontokkal bővítsék a korábbi megállapodást. A tárcavezető ígéretet tett arra, hogy az államtitkárság áttekinti a javaslatokat, amelyekről szűk egy hónapon belül újabb plenáris megbeszélésen is tárgyalni fog a szervezetekkel. 

A szakszervezetek javaslatára Balog Zoltán egyeztetést és monitoring bizottság felállítását fogja kezdeményezni az Emmi, az NGM és a szakszervezetek között. A felek megállapodtak abban is, hogy a megkezdett a szakmai egyeztetések és párbeszéd tovább folytatódnak a minisztérium és a szakszervezetek között – olvasható a közleményben.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

Heti 20 órában maximalizálná a kötelező óraszámot a Pedagógusok Szakszervezete a szakképzésben

A szakképzésben dolgozók közalkalmazotti jogállásának visszaállítását, a tanítási évre vetített munkaidőkeret megszüntetését és átláthatóbb bérrendszer kialakítását is sürgeti a Pedagógusok Szakszervezetének szakképzési és felnőttképzési tagozata. A szervezet egy 24 pontból álló javaslatcsomagban foglalta össze azokat a problémákat, amelyek szerintük azonnali intézkedést igényelnek a szakképzésben.