szerző:
Eduline
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Megjelent a Quacquarelli Symonds (QS) tudományterületi listája, több magyar egyetem is felkerült a nemzetközi rangsorra - összeszedtük az eredményeket. Hamarosan ráfordulunk az érettségi felkészülésre, elhoztuk a legfontosabb szabályokat és mutatjuk, milyen dátumokra kell figyelnetek a tanév végéig.

Friss nemzetközi eredmények: tíz magyar egyetem és a CEU is felkerült a QS legújabb rangsorába

A budapesti intézmények mellett számos vidéki egyetem és a korábban magyar kötődésű külföldi egyetem, a CEU is helyet kapott a Quacquarelli Symonds tudományterületi listáján. Összegyűjtöttük a részletes eredményeket.

Átalakul az érettségi: 2024-től új követelmények, feladatok és pontszámítások várnak a diákokra

Egy év múlva nemcsak a felvételiszabályok alakulnak át komolyabban, hanem az érettségi is változni fog. Bár még a 2023-as vizsgák is hátra vannak, elhoztuk milyen feladatokat kapnak majd azok, akik jövőre fejezik be a középiskolát

Felvételi kiskos: mi a különbség a gyakorlati és az alkalmassági vizsga között?

A legtöbb egyetemen – a központi szabályok alapján – nem szerveznek felvételi vizsgákat idén sem, de most is lesznek olyan felvételizők, akiknek fel kell készülniük egy külön megmérettetésre. Sőt, az is lehet, hogy a felvételi pontszámuk múlik majd rajta.

 

Mennyit ér egy informatikus vagy közgazdász diploma? Ilyen kezdőfizetésekre számíthattok a legnépszerűbb egyetemeken

Bár az egyetemi felvételi jelentkezés már véget ért, a sorrenden még egyszer módosíthattok majd. Összegyűjtöttük, hogy melyik egyetemen milyen bruttó átlagjövedelemre számíthattok a különböző képzési területeken.

Ilyen lesz az idei érettségi a legfontosabb tárgyakból: pontszámok és feladatok

Pedagógusok Szakszervezete: a minisztérium semmibe veszi a szakképzésben dolgozók igényeit

Szerintük érdemi párbeszédnek nyoma sincs, az írásos visszajelzésekre pedig általános, semmitmondó válaszokat adnak.

Rossz hír az egyetemistáknak: egy hónap alatt több tízezer forinttal emelkedtek a lakbérek

Minimumbért vezet be az ELTE, egy összegű kompenzációt kapnak a leginkább alulfizetett akadémiai dolgozók

Úgy tűnik, kormányzati támogatással elindítja a régóta szorgalmazott bérrendezését az ELTE. A tanárok és tanársegédek bruttó 380 ezernél, az adjunktusok pedig bruttó 420 ezernél nem kereshetnek kevesebbet, az oktatástámogatók béremeléséről még egyeztetnek.

Így pontozzák idén az érettségiket: mutatjuk, hány százalék kell emelt- és középszinten az ötöshöz

Mutatjuk, hány százalék kell idén az ötös matekértettségihez vagy egy négyeshez az emelt szintű töriérettségin? Elhoztuk az idei osztályozási szabályokat.

Egyelőre nem minden egyetemen találtak új kuratóriumi tagokat a kilépő miniszterek helyére - itt olvashatjátok el a részleteket.