Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A National University of Singapore, a Korea Advanced Institute of Science and Technology és a University of Hong Kong - ezek az egyetemek vezetik az ázsiai felsőoktatási intézmények QS-rangsorát.
Öt magyar egyetem került fel a brit Quacquarelli Symonds legfrissebb, 2013/2014-es tematikus világrangsorára. A legjobb eredményt az idén is a Közép-európai Egyetem (CEU) politikatudományi és filozófiai képzése érte el, amely a világ száz legjobbja közé jutott.
Mától online is elérhető az egyetemek és főiskolák 2014-es HVG-rangsora, amely néhány nappal a felvételi jelentkezési határideje előtt még segíthet a döntésben. Az összesített rangsort az idén az ELTE, a Corvinus, a szegedi és a pécsi egyetem vezeti.
Néhány évtized múlva már nem az Egyesült Államok és Nagy-Britannia, hanem Ázsia lesz a felsőoktatás központja, a délkelet-ázsiai országok mellett a gazdag arab államok is dollármilliárdokat költenek új egyetemekre.
Ismét az Eötvös Loránd Tudományegyetem végzett a HVG felsőoktatási rangsorának élén, a karok versenyében a bölcsészettudományi, orvostudományi és gazdasági karok vezetnek. Megjelent a HVG rangsor - Diploma 2014, benne tíz képzésterület és több mint negyven szak rangsorával.
Ismét az első helyre került a California Institute of Technology a Times Higher Education (THE) 2013/2014-es felsőoktatási rangsorában - a CalTech három éve vezeti a listát. Megnéztük, milyen épületekben tanulnak a hallgatók a világ legjobb egyetemén. Galéria.
Az idén sem került fel magyar egyetem a Times Higher Education (THE) 2013/2014-es felsőoktatási rangsorára, amelyet harmadik éve a California Institute of Technology vezet. A Harvard, az Oxford és a Stanford nagy csatát vívott a dobogós helyezésekért – úgy tűnik, ebben az évben a listát 2011-ig vezető Harvard, valamint az Oxford volt az erősebb.
Hét magyar egyetem került fel a Quacquarelli Symonds tematikus felsőoktatási rangsoraira, a legjobb eredményt a Közép-európai Egyetem (CEU) érte el, két képzése is a világ száz legjobbja közé jutott.