Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Elstartolt a 2015-ös felvételi: megnéztük, mennyien kerülhetnek be a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen szeptemberben induló alap-, osztatlan és mesterképzésekre, illetve felsőoktatási szakképzésekre.
Rétvári Bence parlamenti államtitkár szerint sérheti a hallgatók értékrendjét, ha az aktuálpolitika megjelenik az egyetemeken és a főiskolákon. Korábban a kitiltási botrány és az áfacsalások több BME-s ZH-ban is felbukkantak.
Újabb izgalmas ZH-feladatot kaptak a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem egyik tanszékének hallgatói - derül ki a bmeme.hu portál egyik posztjából.
Úgy tűnik, nem tetszik a Nemzeti Adó- és Vámhivatal vezetőinek a BME egyik vizsgafeladata - a hallgatóknak a kitiltási botrányról kellett számításokat végezniük.
Felkerült a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem a Quacquarelli Symonds (QS) 2014/2015-ös, a mérnöki és műszaki területről készített rangsorára.
Az idén is több ezren szeretnének bekerülni az ELTE, a BME, a Corvinus és a Semmelweis legnépszerűbb képzéseire, amelyekre tavaly átlagosan 370-390 pontot kellett vinni. Megnéztük, milyen eséllyel indultok, ha a legnagyobb budapesti egyetemekre jelentkeztetek.
Legutóbb két éve volt terítéken, most ismét előkerült a Budapesti Corvinus Egyetem feldarabolásának ötlete. Emellett Orbán Viktor egy budapesti szuperegyetemet is létrehozna az ELTE, a BME és a Semmelweis összegyúrásával.
Nyilvánosságra hozták a diplomás-pályakövetési rendszer 2013-as adatait, új sorozatunkban annak járunk utána, milyen nettó átlagfizetésre számíthatnak az egyetemek, főiskolák végzett hallgatói. Második rész: Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.
Miért van villanykörte a vizsgázók zsebében? Mi volt a BME campusának helyén? Hol bukkantak rá a több évtizede elveszettnek hitt József Nádor-szoborra?
A mérnökhallgatók többsége már a felsőoktatási tanulmányai mellett dolgozik, a diplomaszerzés után átlagosan 350 ezer forintos fizetésre számíthatnak - derült ki a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) pályakövetési adataiból.
Műszaki szakon folytatnátok tanulmányaitokat, de nem tudjátok, mennyit ér majd a diplomátok a munkaerőpiacon? Itt vannak a pályakezdő diplomások bérezési adatai.
Már lehet jelentkezni a 2014. szeptemberében induló alap-, osztatlan és mesterképzésekre, illetve felsőoktatási szakképzésekre. Hányan kerülhetnek be a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem szakjaira? Íme, a számok.