Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Rétvári Bence parlamenti államtitkár szerint sérheti a hallgatók értékrendjét, ha az aktuálpolitika megjelenik az egyetemeken és a főiskolákon. Korábban a kitiltási botrány és az áfacsalások több BME-s ZH-ban is felbukkantak.
Rétvári szerint a humor és a való életből merített gyakorlati példák hasznosak, viszont a tudomány valódi feladatával ellentétes "a közvélemény aktuális, politikai vagy bizonyítást nem nyert kérdéseinek beemelése a felsőoktatás világába, mivel ez sértheti a hallgatók világnézeti, politikai és erkölcsi értékrendjét, meggyőződését, valamint méltóságát", és méltatlanok az intézmények jó hírnevéhez. Az államtitkár hozzátette: az emberi méltóság tisztelete a kormánytisztviselőknek is jár.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen a NAV-botrány először a gépészmérnöki tanszék áramlástan ZH-ján került elő: a hallgatóknak a GPS-koordináták és a légnyomás segítségével azt kellett kiszámolniuk, melyik hegység közelében dobta ki a NAV két vezetője, "V.I. elnökasszony és Cs.D.-né főosztályvezető" a repülőből a botrány iratait. Ezután a Számítástudományi és Információelméleti Tanszék ZH-ján kellett áfacsalásokat felgöngyölíteni egy fecnin kapott értesülés alapján.
Az egyetem rektora december elején ügyvédi felszólítást kapott a NAV-tól, és Palkovics László felsőoktatási államtitkár is megkereste. A rektor ezután körlevélben kérte a dékánokat és tanszékvezetőket, hogy ne sértsék meg a személyiségi jogokat és a közintézmények jó hírnevét, amelyre a hivatal szerint a ZH-kérdések alkalmasak. Válaszként újabb izgalmas feladatok láttak napvilágot: itt, illetve itt találjátok őket.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!