Az államtitkár szerint a szakmával rendelkező fiatalok nagyobb eséllyel indulnak az életben
"Egy szakma mindenképpen kell", amelyre később lehet építeni középfokú és felsőfokú végzettséget, illetve nyelvtudást; a szakmával rendelkező fiatalok nagyobb eséllyel indulnak el az életben - mondta a Pénzügyminisztérium (PM) foglalkoztatáspolitikáért és vállalati kapcsolatokért felelős államtitkára kedden Budapesten.
Itt a lista: ennyit keresnek a különböző területeken diplomázott pályakezdők
Bruttó 334 667 forint - ennyi a diplomával rendelkező pályakezdők havi átlagbére a 2018-as diplomás pályakövetési kutatás szerint. Mennyit keresnek a különböző területeken végzettek, és melyik egyetem diplomásai számíthatnak a legmagasabb jövedelemre?
Friss kutatás: a fiatalok úgy érzik, az oktatási rendszer nem készíti fel őket a vezetői döntésekre
2050-ben diploma helyett a vizsgával nem megszerezhető szociális készségeken lesz a hangsúly, és a vezetői képességeket nem feltétlenül az iskolapadban, hanem a munkahelyi ranglétrát végig járva fogják megszerezni – derül ki az Adecco Csoport generációs felméréséből.
Friss adatok: Budapesten átlagosan 160 ezer forint az albérletek ára
A legfrissebb összesítésből kiderül, melyik a legdrágább egyetemi város. Ennyibe kerülnek a budapesti és nagyobb vidéki városok albérletei.
Friss: ennyit keres az átlag magyar a statisztikák szerint
Itt vannak a Központi Statisztikai Hivatal legfrissebb adatai az átlagkeresetekről.
Pályakezdőknek: ezek a munkakörök néhány éve még nem léteztek
Melyek azok a szakmák, amelyek az elmúlt öt évben jelentek meg Magyarországon? Az új – és sokszor nehezen értelmezhető – pozíciók közül mutatott be néhányat a Pénzcentrum.
Hamarosan befejezitek az egyetemet? Itt találtok hasznos infókat a pályakezdéshez
A felvi.hu-n hasznos infókat találtok azzal kapcsolatban, hogy milyen ágazatokban és munkakörökben helyezkedhettek el a végzés után, milyen jövedelemre számíthattok, és a szakmai tájékozódáshoz, kapcsolatépítéshez is kaptok segítséget.
Ennyit visznek haza a pályakezdő diplomások - jövedelmek szakonként
Milyen tudományágakra épül a szak, amelyen tanultok, és milyen jövedelemre számíthattok a végzés után? A felvi.hu-n hasznos információkat találtok a képzésetekről - mutatjuk, hol keressétek.
Így juthattok kedvezményekhez, ha már nem vagytok diákok
Mit tehet az, akinek végleg lejár a diákigazolványa? Így élhettek különböző kedvezményekkel akár Európa-szerte.
A magyar gyerekek közel fele azért aggódik, hogy nem fog munkát találni
A Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány több mint ötezer 10-17 éves gyereket kérdezett meg többek között arról, hogy érzik magukat az iskolában, mennyire veszik figyelembe a véleményüket és mitől rettegnek.
Friss kutatás: a magyar hallgatók harmada indítana saját vállalkozást
Bár továbbra is stabilan emelkedő trendet mutat az egyetemisták vállalkozási hajlandósága, a többség még mindig nagyvállalati alkalmazottként képzeli el a jövőjét - derül ki egy friss, nemzetközi kutatásból, amelynek eredményeit közleményében a Budapesti Gazdasági Egyetem foglalta össze.
TB-járulék: ennyit kell fizetnetek, ha már nem tanultok, de még nem dolgoztok
Ha szeptembertől nem tanultatok tovább és még munkát sem találtatok, december közepétől saját zsebből kell fizetnetek az egészségügyi szolgáltatási járulékot, vagyis a TB-t. Mutatjuk a részleteket.
Z-generáció: a munkaadók a sztereotípiáktól félnek
Lazányi Kornélia, az Óbudai Egyetem Keleti Károly Gazdasági Karának dékánja szerint a munkáltatóknak nem kell félniük a Z-generációs munkavállalók alkalmazásától.
Bővíteni kell az informatikai képzéseket, mert közel 25 ezer informatikus hiányzik a piacról
Növelni kell az informatikai képzéseken diplomát szerző fiatalok számát - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium infokommunikációért felelős helyettes államtitkára.
Ötből négy egyetemista szívesen indítana saját vállalkozást - friss kutatás
Ötből négy egyetemista indítana saját vállalkozást, a legtöbben azért, hogy megvalósítsák önmagukat – derült ki a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) felméréséből. A kutatás szerint a diákok nagy része külföldön is kipróbálná magát, a legtöbben több évre vagy akár örökre is kint maradnának.
Diákmunka: többféle formában lehet dolgozni, erre is érdemes odafigyelni
Számítanak-e a nyugdíjszámításkor azok a hónapok vagy akár évek, amelyeket az egyetem, főiskola vagy éppen a középiskola mellett dolgoztatok végig?
Diplomások elhelyezkedése: nincs nagy különbség a régiók között
A különböző magyarországi régiókban nagyjából egyenlő eséllyel találhatnak munkát a felsőfokú végzettségűek - derül ki az OECD friss, Education at a Glance című kiadványából.
Magyarországon a második legnagyobb a nemek közötti bérszakadék a diplomások körében
Az OECD-országok közül a második legalacsonyabb a felsőfokú végzettséggel rendelkező nők keresete a férfiakéhoz képest. Azon országok közül viszont, amelyek az EU-nak is tagjai, Magyarországon éri meg a legjobban mesterdiplomát vagy doktori fokozatot szerezni - derül ki az OECD friss, Education at a Glance című kiadványából.
Ennyien dolgoztak idén a nyári diákmunka programban
Az állam diákmunka programjában 30 500 diák munkavállaló dolgozott a nyáron - mondta Bodó Sándor, a Pénzügyminisztérium (PM) foglalkoztatáspolitikáért és vállalati kapcsolatokért felelős államtitkára kedden.
Itt az idei lista: ezekkel a szakmákkal rövid idő alatt munkát találhattok
Milyen képzésekkel helyezkedhettek el könnyedén? A Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal oldalán fent van a 2019/2020-as ösztöndíjra jogosító hiány-szakképesítések listája.