Iskolát és óvodát is kell nyitni a Paks II-t építő oroszoknak

Iskolát és óvodát is építenek majd az atomerőmű építésére érkező dolgozók gyerekeinek - erről is beszélt Süli János ügyvezető tárca nélküli miniszter magyar újságíróknak a Paks II. beruházás és az új blokkok kapcsán, miután tárgyalt a Roszatom vezetőivel.













"Ma már legfeljebb az lenne izgalmas, ha vérfarkasok kergetnék Baradlay Ödönt"

"Vegyük észre, hogy a Jókai-mű esetében egy 150 évvel ezelőtti nyelvezettel, mondatszerkezettel, témával, történettel rendelkező műről beszélünk, ahol az volt az izgalmas, hogy Baradlay Ödönt farkasok kergették. De ma már legfeljebb az lenne izgalmas, ha vérfarkasok kergetnék. Másik világban élünk" - mondta a 24.hu-nak a Nevelj Jedit! - A képzelet pedagógiája című könyv szerkesztője, Nagy Ádám.





Eltűnnek a hátrányos helyzetű diákok a gimnáziumokból, zsákutcás képzéseket kezdenek el

Bajba került a hátrányos helyzetű roma gyerekeket oktató Dr. Ámbédkar Iskola, amelyet tíz éve alapított egy borsodi kisfaluban, Sajókazán Derdák Tibor szociológus, tanár és Orsós János pedagógus. A 18-ról 16 évre csökkentett tankötelezettségi korhatár, a szakképzési ösztöndíjak és a munkaügyi központok továbbképzései miatt folyamatosan csökken a diákok száma.