Nem először ázott be a siralmas állapotban lévő egri iskola

Nem idén ázott be először az Egri Hunyadi Mátyás Általános Iskola, már 2017 őszén is problémák voltak az épületben.

  • Eduline
pixabay

Kunhalmi Ágnes (MSZP) országgyűlési képviselő írásban tett fel kérdéseket az Emberi Erőforrások Minisztériumának az Egri Hunyadi Mátyás Általános Iskoláról - ez az az egri iskola, ahol vizes falak, omladozó vakolat, földre terített felmosórongyok, vödrök várták a diákokat szeptember első napjaiban. Az egyik szülő a borzalmas állapotokról beszámoló Népszavának akkor azt írta, már az előző tanévben úgy tanultak a gyerekek, hogy ha esett, nem lehetett villanyt kapcsolni a teremben, eláztak a falak, beázott az aula, a szekrények a folyosón, benne a gyerekek ruhái, cipői.

Az Egri Hunyadi Mátyás Általános Iskola első komolyabb beázási problémái - írja válaszában Rétvári Bence államtitkár - 2017 őszén jelentkeztek. Hozzátette: 2017-ben 3 millió forintot fordított a tankerületi központ tetőszigetelésre, de mivel ez nem oldotta meg a problémát véglegesen, megkezdődött az alacsony hajlásszögű tető kialakítási munkálatainak előkészítése, erre a tankerületi központ 2018-as költségvetéséből 31 millió forintot különített el.

A 2018. szeptember elejei beázások miatt jelenleg is folyamatban van egy átfogó felülvizsgálat - teszi hozzá Rétvári Bence. A beázott termekben jelenleg nincs tanítás. A helyreállítási munkálatokat a tankerületi központ saját költségvetéséből fizeti, emellett villamossági szakemberek bevonásával folyamatosan vizsgálják az intézmény villamossági hálózatát is.

Vizes falak, omladozó vakolat: nagyon rossz állapotban van az egyik egri iskola

Vizes falak, omladozó vakolat, földre terített felmosórongyok, vödrök: ez a látvány fogadta az egri Hunyadi Mátyás Általános Iskola tanulóit a tantermekben. A borzalmas állapotokról az egyik szülő számolt be a Népszavának, amely fotókat is közölt az iskoláról. Szavai szerint az egyik tanító azt mondta nekik, hogy biztonsági okokból egész nap nem kapcsolják fel a villanyokat, nehogy az átvizesedett falak miatt gond legyen.

Hozzászólások

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.

Minisztérium a csömöri iskolaigazgató kinevezéséről: Lannert Judit nem gondolta meg magát, a tankerület kommunikált félre

Az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium szerint Lannert Judit nem változtatta meg a csömöri iskola igazgatójának kinevezéséről szóló korábbi döntését. A tárca lapunknak azt írta, egyetlen miniszteri döntés született Bátovszky János megbízásáról, a félreértést pedig a Dunakeszi Tankerületi Központ hibás kommunikációja okozta. A minisztérium azt is elárulta, miért hosszabbították meg egy évvel az igazgató megbízását.