Maszkgyártásba kezdenek a szakképző iskolák diákjai
A tömeges megbetegedések elkerülése és a járvány lassítása érdekében az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) maszkok előállításában kérte a Szakképzési Centrumok együttműködését.
Kérdések a távoktatásból: mi lesz az érettségi közösségi szolgálattal?
Az érettségi vizsgák megkezdésének már évek óta feltétele ötven óra közösségi szolgálat. De vajon a digitális oktatás keretein belül mi lesz a közösségi szolgálat teljesítésével? Itt van az Emberi Erőforrások Minisztériumának válasza.
Módszertani ajánlás az Oktatási Hivataltól: mit találhattok benne?
Még március 16-a előtt - mielőtt megkezdődött volna a távoktatás az iskolákban - felkerült az OH honlapjára egy módszertani ajánlás. Azóta eltelt több, mint egy hét, a javaslat pedig frissült, most megnéztük, hogy miket találhattok benne.
"Haladni kell a tananyaggal" - ez a lényeg az új rendszerben is?
Egy oktatáskutató szerint most is ugyanaz zajlik az oktatásban, mint a digitális munkarendre átállás előtt.
Fontos változások a távoktatásban, az érettségi még várat magára - heti hírösszefoglaló
Újabb hét telt el a digitális távoktatásban, számos intézkedésről, elkövetkező iskolai eseményről született már döntés. Sok lesz a változás - ezekről a cikkben tájékozódhattok, de számos diák, tanár beszámolót is olvashattok.
Gyerekrajzok kerülnek ki a kapukra egy budai utcában
A rajzokon pedig köszönetet mondanak mindenkinek, aki az utcán (is) dolgozik. Ha ti is találtatok hasonlót, küldjétek el nekünk és kitesszük!
„Úgy gondolom, hogy a tanárok a vártnál könnyebben vették ezt az akadályt” – újabb vélemény
Egy III. kerületi iskola tanárnőjével beszélgettünk.
Pörög a távoktatás: mi lesz az évvégi jegyekkel?
Előfordulhat, hogy a mostani helyzetben az évvégi jegyeket is a távoktatásban megszerzett tudásra kapják majd a diákok. De hogyan lehet lehet így osztályozni? Ez a minisztérium tanácsa.
Itt vannak a 2020-as beiratkozási dátumok, a felnőttképzés is átáll a digitális oktatásra - ezek volt a nap hírei
Kiderültek az általános iskolai és óvodai beiratkozási dátumok, bár ma lejárt a felsőoktatási látogatási tilalom, természetesen a jövő héttől is zárva tartanak az egyetemek, főiskolák. Kiderült, mi lesz az országos mérésekkel, közben a felnőttképzés is átáll a digitális oktatásra. A PDSZ ugyanakkor sürgős változtatásokat követel. Ezek voltak a mai nap legfontosabb oktatási hírei.
Országos felmérést indított a távoktatásról a Független Diákparlament
A távoktatás eddigi tapasztalatainak megismerése érdekében indított országot felmérést a Független Diákparlament.
Alsós diákoknak is lesz oktató műsor a TV-ben
Hétfőtől alsósoknak szóló oktatási műsorokat is közvetít az M5 csatorna - közölte az MTVA sajtóosztálya pénteken az MTI-vel.
Megvannak a beiratkozási dátumok, még ma értesítik az óvodákat, iskolákat
Minimális személyi kontaktus mellett valósulnak meg a beiratkozások az óvodákba és általános iskolákba - közölte a köznevelési államtitkár pénteken az M1 aktuális csatornán.
Távoktatás: valójában nincsenek órák, csak leadott tananyag?
Több középiskolás olvasónk is arról számolt be, nincsenek online óráik az új rendszerben, cserébe viszont annál több leadott tananyaggal állnak szemben, amivel egyedül - idő szűkében - kell megbirkózniuk.
Fizetés nélkül maradt tanárok és feleslegesen ügyelő igazgatók: a PDSZ sürgős változtatást követel
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) nyílt levelében hívja fel a figyelmet a veszélyhelyzetben felesleges kockázatot jelentő problémákra.
Válaszolt a minisztérium arra, mi lesz az országos mérésekkel, értékelésekkel
Sok kérdésben kell az Ember Erőforrások Minisztériumának (EMMI) döntenie a koronavírus járvány miatt bezárt iskolákkal kapcsolatban. Mi lesz a kompetenciaméréssel, megtartják a témaheteket, mi történik a nyelvi mérésekkel, és a sportméréseket hogyan fejezik be a tanulók? Itt vannak a válaszok.
„Nem gondolnám, hogy az extra terhelés és feladat hasznos lenne ebben a helyzetben” – tanárok a digitális oktatásról
Milyennek tartják eddig a digitális oktatást? Mennyire volt nehéz az új rendszerhez alkalmazkodni, és mennyi feladatot kapnak a gyerekek? A rengeteg diák és szülő véleménye után a tanárok is beszámoltak nekünk eddigi tapasztalataikról.
Kötelező otthoni videó a tesióráról? Nem hozhatnák ilyen helyzetbe a diákokat
Kérhet-e a tesitanár videót a diákoktól a jobb jegyért? Baltay Leventével, a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) ügyvédjével beszélgettünk a kérdésről.
Szuper kezdeményezés: így motiválják a diákokat, hogy végigcsinálják a tanévet
Különleges ajándékkal motiválják a diákokat a távoktatásban egy Pest megyei településen.
Mi lesz a gyakorlati órákkal? Ezt válaszolta a minisztérium
A távoktatás nem csak az érettségizőket érinti szélsőségesen, hanem azokat is, akiknek végzősként gyakorlati órákat is teljesíteniük kell. Mi lesz ezekkel az órákkal? Az Emberi Erőforrások Minisztériuma válaszolt.
„Igenis fel tud készülni az, aki akar” – újabb végzősök és szülő beszámolói a digitális oktatásról
Nagyon sok olvasói levelet kapunk diákoktól és szülőktől is arról, hogyan élik meg a digitális oktatást. Most újabb véleményeket osztunk meg veletek, melyeknek az író pozitívan állnak az új rendszerhez.