Teljes zárlat Angliában, az iskolák is online oktatásra állnak át
Egész Angliára zárlatot rendelt el hétfőn a brit kormány a vírus új mutációja miatt.
Iskolai szünetek, munkaszüneti napok és szombati munkanapok: itt a 2021-es lista
Meddig kell az első iskolai szünetre várni, és mikor lesznek munkaszüneti napok és hosszú hétvégék az idén, melyik szombatokon kell iskolába menni? Itt az összes dátum.
A PSZ követeli, hogy az oktatásban dolgozók is szerepeljenek az oltási tervben
Továbbá szeretnék azt is, hogy nekik kifejezetten az iskolákban szervezzék meg az oltást.
Az operatív törzs összegezte a hétvégi tesztelések eredményeit
A hétvégén lezajlott az újabb kör az iskolai és óvodai dolgozók teszteléséből. A mai sajtótájékoztatón az eredményekről is volt szó.
Szeptemberi iskolakezdés: itt vannak a 2021-es kérelmek, amivel még egy év óvoda nyerhető
A jelenlegi szabályok szerint 2021-ben is minden hatéves iskolaéretté válik, azonban ha valaki nem szeretné, hogy gyereke szeptemberben az iskolában kezdjen, kérelmet kell beadnia. A 2021/2022-es tanévre vonatkozóan már elérhetőek a kitöltendő űrlapok. Mutatjuk, hogy ezeket pontosan hol találjátok, és azt is, meddig adhatjátok le.
Újabb megkérdőjelezhető feladat került elő egy 11. osztályos nyelvtankönyvben
Több szempontból is érdekes, hogy a tankönyv szerint mindenkinek megvan a feladata és szerepe: a férfiak politizálnak, a nők érzelmi életet élnek - újabb gyöngyszem az állami tankönyvekben, ezúttal online.
A PDSZ további szigorításokat és a tanárok oltását követeli
Szerintük az oktatásban nem lazítani kellene a járványügyi intézkedéseket, hanem ellenkezőleg, szigorítani kellene ezeket.
Elstartolt a felvételi, az év legjobbai, 2020-as összefoglalók – ezek voltak a hét legfontosabb hírei
A 2020-as év sok szempontból különleges volt, számos újdonságot hozott az oktatásban is. Összeszedtük a hét legfontosabb híreit sok éves összefoglalóval és felvételivel kapcsolatos cikkel.
Londonban két hétre bezárják az általános iskolákat
A koronavírus mutációja miatt döntöttek úgy, hogy az összes általános iskolát be kell zárni.
Új év, újabb fontos dátumok: ez vár rátok 2021 első hónapjában
Milyen dátumokra és határidőkre kell figyelniük a középiskolába, illetve a felsőoktatásba jelentkezőknek, a szülőknek és a diákoknak az idei év első hónapjában? Mutatjuk a januári listát.
A magániskoláktól, a technikumokig - ezt kell tudnotok a különböző iskolatípusokról
Egyházi, magán- és állami iskolák, gimnáziumok és technikumok, tagozatos és általános tantervű intézmények, négy-, hat- és nyolcosztályos gimnáziumok, két tannyelvű és nemzetközi iskolák közül is válogathatnak a továbbtanulás előtt álló diákok. Melyik iskolatípus milyen képzést kínál, és milyenek a felvételi szabályai? Itt a cikksorozatunk második része.
Ilyen lesz a 2020/2021-es tanév második féléve: minden dátum egy helyen
Pár nap múlva kezdetét veszi a 2021-es év, indul a második félév. Mikor lesz a tavaszi szünet? Mikor kezdődik az érettségi? Összeszedtük az össze fontos oktatási dátumot a közelgő középiskolai felvételivel kapcsolatban, az érettségivel és az egyetemi felvételivel kapcsolatban, illetve megnéztük, milyen fontos események várnak még a diákokra a 2020/2021-es tanévben.
Távoktatás összegző 2020-ból: ezzel is meg kellett küzdeni idén
Nehéz, fárasztó, szokatlan és megosztó – többek között ezekkel a szavakkal lehet leírni legjobban a 2020 márciusa és decembere között két felvonásban vetített távoktatást. Bár a tervek szerint január 11-én mindenki visszatérhet az iskolákba, és indulhat a személyes oktatás, az biztos, hogy az elmúlt lassan egy év maradandó nyomot hagy mindenkiben. Összeszedtük a legemlékezetesebb eseményeket, véleményeket és tanulságokat.
Külföldi továbbtanulás 2021-ben: mi lesz a Brexit után?
Drasztikusan visszaeshet a brit egyetemekre felvételiző magyar diákok száma a következő években a Brexit miatt. Szakemberek arra számítanak, hogy a külföldi továbbtanulást tervezők közül sokan inkább Hollandia vagy Dánia felé veszik majd az irányt.
Középiskolai felvételi: mi a különbség a különböző iskolatípusok között?
Egyházi, magán- és állami iskolák, gimnáziumok és technikumok, tagozatos és általános tantervű intézmények, négy-, hat- és nyolcosztályos gimnáziumok, két tannyelvű és nemzetközi iskolák közül is válogathatnak a továbbtanulás előtt álló diákok. Melyik iskolatípus milyen képzést kínál, és milyenek a felvételi szabályai? Itt a cikksorozatunk első része.
Elhunyt a budapesti Vörösmarty Mihály Gimnázium igazgatója
Az iskola igazgatója tegnap váratlanul hunyt el.
Csütörtök estig lehet jelentkezni az óvodai és iskolai dolgozók következő tesztelésére
Folytatódnak a tesztelések, még lehet jelentkezni. Az iskolákban pedig takarítanak a szünetben.
A híres digitális oktatás és minden, ami vele jött - tapasztalatok és következmények
Tizenkét hétig tartó kísérletben vett részt több mint 1,2 millió általános és középiskolás tavasszal, a digitális munkarend bevezetése az iskolák zömét felkészületlenül érte. A pedagógusok ennek ellenére pár nap alatt átálltak az online oktatásra.
Hogy muzsikált az első félévében az új Nat? Idén az alaptanterv is változott
Új tantárgyakkal és tankönyvekkel, módosított óraszámokkal debütált szeptember 1-jén az átdolgozott Nemzeti alaptanterv. A dokumentum – amelytől a diákok és a pedagógusok többek között a tananyag csökkentését várták – nem aratott osztatlan sikert.
Az átalakított szakképzés: mi vár a diákokra 2021-ben?
Szakgimnáziumok helyett technikumokba, szakközépiskolák helyett szakképző iskolákba jelentkezhetnek a szakmatanulást fontolgató diákok, szeptemberben ugyanis elstartolt az új szakképzési rendszer.