Három-négy iskolát zártak be eddig koronavírus-fertőzöttek miatt

Három vagy négy intézményt teljesen bezártak koronavírus-fertőzés miatt, további tíz-tizenöt iskolában pedig egy-egy osztály tanul otthonról.

  • Eduline

Egyre több intézmény kényszerül digitális oktatásra áttérni a növekvő fertőzésszámok miatt – írja az Infostart.

„Attól félünk, hogy nagyon nagy árat fogunk fizetni azért, hogy nem kellő időben, nem kellő határozottsággal lép fel a kormány, és ez komolyabb folyamatot is indíthat el, nagyobb fertőzési szintet fognak elérni az oktatási intézmények, ha a karanténintézkedéseket nem fogják megtenni"

– magyarázza Totyik Tamás. A Pedagógusok Szakszervezetének alelnöke Ausztráliát és Új-Zélandot említi követendő példaként: bár a két országban jóval alacsonyabb az oltottsági szint, mint itthon, viszont nagyon határozottan cselekednek, amikor a fertőzés megjelenik egy intézményben, azonnal zárnak. Emellett a karantént és a kontaktkutatást is nagyon komolyan veszik.

Az egészségügy után egyébként a pedagógusok körében a legnagyobb az átoltottság, közel 80-85 százalékuk kapta meg a koronavírus elleni vakcinát. A 12-18 éves korosztályban a tanulók harmada van beoltva, az igazán nagy problémát azonban a hátrányos helyzetű régiók diákjai jelentik. Ezeken a területeken nagyon alacsony az oltási hajlandóság, és ott más típusú intézkedésekre lenne szükség. "Nem elég az, hogy hirdetjük, hogy lehet menni oltásra, hanem oltóbuszokkal kellene végigjárni ezeket a területeket" – mondja Totyik Tamás.

 

Hozzászólások

Müller Anna szerint a pedagógusok értékelésének osztálytermi megfigyelésre és többforrású visszajelzésre kell épülnie

A keddi parlamenti vitában az ellenzék legfőbb kritikája a pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztésével kapcsolatban az volt, hogy a jelenlegi rendszert úgy állítanák le, hogy egyelőre nem látható, pontosan mi lép a helyére. Lannert Judit szerint ugyanakkor már a nyáron széles körű szakmai egyeztetés kezdődik az új modell kidolgozásáról, Müller Anna pedig felszólalásában azt részletezte, milyen szempontok mentén lenne érdemes újragondolni a pedagógusok értékelését.

Csak bruttó 3045 forint jár egy emelt érettségi kijavításáért a tanároknak, az újraérettségizők viszont 81 ezer forintot fizetnek

Az emelt szintű érettségik javításának díjazását bírálta keddi parlamenti felszólalásában Müller Anna, a Tisza Párt képviselője. A matematika-kémia tanár szerint miközben az Oktatási Hivatal évről évre nehezen talál elegendő vizsgáztatót az emelt szintű vizsgákhoz, a dolgozatok javításáért járó díjazás továbbra is rendkívül alacsony.