Így érheted el, hogy ne a kukában landoljon az álláspályázatod
A frissdiplomás munkanélküliség nemcsak itthon, hanem Európa más országaiban is komoly problémát jelent – a Home College Learning összegyűjtötte azokat a lépéseket, amelyeket érdemes megtenni az állásinterjú előtt.
Hol a legnehezebb megszerezni a diplomát? Az öt legszigorúbb egyetem
Harvey Mudd College, Massachusetts Institute of Technology, Franklin W. Olin College of Engineering, Harvard College és a Princeton - a Princeton Review összesítése alapján ezekben a felsőoktatási intézményekben a legnehezebb megszerezni a diplomát.
Tízévesen már egyetemre járt az ikerpár
Kitiltott két tízéves diákot az egyik kurzusról az ottawai egyetem – a gyerekek édesanyja az ontariói emberi jogi bírósághoz fordult, szerinte az intézmény diszkriminálta a fiait, amikor koruk miatt tiltotta meg nekik az előadások látogatását.
Videó: életveszélyes őrület terjed a diákok és egyetemisták között
Minden harmadik olasz egyetemista „binge drinker”, vagyis egy-egy hallgatói buli előtt rövid idő alatt annyi alkoholt fogyaszt, hogy ájulásig lerészegedik – olvasható egy friss felmérésben.
Komoly változások jönnek: eltörlik a jelenlegi rendszert, hosszabb lesz a tanárképzés
Alapjaiban alakítaná át a pedagógusképzés jelenlegi rendszerét az oktatási államtitkárság a Magyar Nemzet birtokába került szakmai tervezet szerint.
Mennyibe kerülnek az egyetemi kollégiumok?
Az egyetemi kollégiumok hálózata számos problémával küzd a férőhelyek hiányától a közel tíz éve változatlan normatívákig. Ennek ellenére az intézményekben a lehetőségekhez mérten mozgalmas élet zajlik ma is.
Mennyit keres egy frissdiplomás? A 12 legjobban fizetett szakma
Az egyetemi tanulmányok megkezdése előtt nem árt tisztában lenni azzal, hogy melyek a legjobban fizetett szakmák. A Huffington Post összegyűjtötte azokat a szakokat, amelyek elvégzése után senki nem fog anyagi gondokkal küzdeni.
Miért nem lehet leváltani Hoffmann Rózsát?
Lehetne azzal mentegetni “a Rózsát”, hogy erről a vereségről nem ő tehet, hanem kormányzati hierarchia, meg a gazdasági szükségszerűség, mindenféle külső ok. De ez nem igaz. Hoffmann Rózsa terveit azért volt olyan könnyű lesöpörni az asztalról, mert azok el sem készültek rendesen – olvasható a Hírszerzőn.
Pécsi egyetemi vesztegetési ügy: ősszel véget ér a nyomozás
Ősszel zárhatja le a nyomozást a Nemzeti Nyomozó Iroda pécsi egyetemi vesztegetési ügyben, amelynek huszonkilenc gyanúsítottja van.
Politikusok hamis diplomával: magyarázkodniuk kell
Több mint száz politikus volt kénytelen az elmúlt években lemondani kormány- és parlamenti tisztségéről, mert kiderült, hogy hamis diplomát vásároltak. A kínos helyzetbe került politikusok között volt belügyminiszter, ellenzéki és kormánypárti képviselő is. Oktatási miniszter - eddig - még nem bukott le.
Még csak 20 éves, de már tízmilliókat keres a diáklány
Százezer dolláros, vagyis körülbelül húszmillió forintos forgalma volt az egyik legfiatalabb amerikai üzletasszony cégének 2010-ben. A húszéves Corinne Prevot bekerült a Forbes All Stars Student Entrepreneurs tízes csoportjába, akikkel Michael Dell – az egyik leghíresebb és leggazdagabb üzletember, aki az egyetemen kezdte a karrierjét – beszélt a jövőről.
Képek: így néz ki az 5 legszebb egyetemi kollégium
A tipikus magyar hallgatónak alighanem szürke betonépületek és spártai berendezésű szobák jutnak eszébe az egyetemi, főiskolai kollégiumokról. A Princeton Review talált jó néhány felsőoktatási intézményt, ahol kollégistának lenni mást jelent, mint nálunk: a szerencsések borostyánnal benőtt vidéki kúriában, főúri palotának beillő hatalmas épületekben vagy Tudor stílusú házakban lakhatnak.
Két hét alatt orvosi diplomát is lehet szerezni a diplomagyárakban
Több ezer orvos dolgozik Olaszországban „vásárolt” diplomával – sokan közülük valamelyik romániai magánegyetemen szereztek felsőfokú oklevelet, miközben egy szót sem beszélnek románul.
Keresik az év legjobb szakdolgozatát
Az MTA Modern Filológiai Társasága pályázatot hirdet „Az év szakdolgozata” címmel – ha nyelvtudományi, kommunikáció-médiatudományi vagy irodalomtudományi témát választottál, jelentkezz.
Új rektort választottak a Modern Üzleti Tudományok Főiskoláján
Új rektor, Bartók István irányítja augusztustól a tatabányai Modern Üzleti Tudományok Főiskoláját, elődje, Hajtó János innovációs igazgatóként dolgozik tovább.
Már iskolakezdési támogatást sem kapnak az ELTE dolgozói
Nem kapnak iskolakezdési támogatást az Eötvös Loránd Tudományegyetem dolgozói az intézményt érintő zárolások miatt - tudta meg az eduline.
Sziget 2011: ezeket a programokat kár lenne kihagynod
Az elején egy Prince-koncert, a végén két nap alvás. Közben zene rogyásig, plusz sátorcövekekben botorkáló nyughatatlan lelkek és pálinkaházak felé igyekvő külföldiek – valamint egy csomó program, ami kifejezetten az egyetemistáknak és a pályaválasztás előtt állóknak szól. Augusztus 10-én kezdődik a Sziget.
Diákjai előtt lett öngyilkos egy egyetemi tanár
A 71 éves professzor múlt szerdán, előadás közben vetette le magát a philadelphiai Chesnut Hall College egyik épületének második emeletéről.
Szigorú szabályok várnak az egyetemekre Romániában
Tovább élesedik a verseny a romániai egyetemek között: az oktatási tárca elképzelése szerint csak tizenkét egyetem indíthat doktori képzéseket.
Különleges online térképet készítenek az Oxford kutatói
Mi van a mai britek házai alatt: ősi temető, a falu kútja vagy egy római villa maradványai? Az angol települések több ezer éves múltja tárulhat a szakértők és az érdeklődők szeme elé egy új online régészeti térkép segítségével.