Külön évnyitót tartottak a marosvásárhelyi orvosi egyetem magyar oktatói
Az intézmény történetében először külön tanévnyitót tartottak a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem (MOGYE) magyar tanárai és diákjai, akik így akarták jelezni igényüket a magyar tagozat megalapítására.
Újabb nyílt levelet kapott Hoffmann Rózsa - tiltakoznak a pécsi egyetemisták
Levélben kért egyeztetést az oktatási államtitkártól a Pécsi Tudományegyetem hallgatói önkormányzata. Az egyetemisták szerint a felsőoktatási tervezet figyelmen kívül hagyja jogaikat, és veszélybe sodorja az intézmények működését.
Ösztöndíjat kaphatnak a jól tanuló nemzetiségi diákok
Navracsics Tibor közigazgatási és igazságügyi miniszter szerint a tárcája által alapított, a nemzetiségi diákok felsőoktatási tanulmányait támogató ösztöndíj abban segíti a tanulókat, hogy a jövőben saját közösségüket és a magyarságot is gazdagíthassák.
"Lehet, hogy ez az utolsó évadunk" - patthelyzetben a Szegedi Egyetemi Színház
Kilátástalan anyagi helyzetbe került a Szegedi Egyetemi Színház, a 23 fős társulatnak már a plakátok és a szövegkönyvek fénymásolására sincs pénze.
Különleges előadássorozatot indít az ELTE bölcsészkara
Nyilvános előadássorozatot indít szerdától a Magyar Bioetikai Egyesület és az ELTE BTK Filozófiai Intézete, hazai bioetikusok és kutatók foglalkoznak a tudomány és az egészségügy etikai dilemmáival.
Új szabályok jönnek 2012-től: változik a jogi szakvizsga
A jogi szakvizsga továbbra is egységes rendszerű lesz, azonban a jelenlegi egy írásbeli részvizsga és három szóbeli vizsga rendje felcserélődik a kormány tervei szerint: három írásbeli vizsga lesz, illetve egy általános szóbelin kell majd megfelelniük a jelölteknek.
Ehhez egyetlen nő sem ért igazán - állítja a világcég
A Rolls-Royce szívesebben alkalmaz férfiakat, mint nőket, a cég szerint a nőknek ugyanis hiányosak a matematikai és mérnöki ismeretei - adta hírül a The Guardian.
"Ha nem játsszák le a dalt, tüzet nyitok" - furcsa fenyegetés élő adásban
„Tüzet nyitok, ha nem játsszák le a számot, amit kértem” – ezzel fenyegette meg egy amerikai egyetem rádióállomását egy egykori hallgató.
Itt van a világ 10 legnépszerűbb munkahelye: magas fizetés és képzett kollégák
A Google, a KPMG, a PricewaterhouseCoopers és az Ernst&Young a világ legvonzóbb munkahelye a pályakezdő diplomások számára - derül ki egy friss nemzetközi felmérésből.
Diplomaadó és tandíj: mi vár az egyetemistákra itthon?
Akár évi másfél-kétmillió forintot is fizethetnek az állami ösztöndíjas helyekről kiszoruló egyetemisták, ha a kormány után a parlament is rábólint a felsőoktatási törvény tervezetére. Az eduline által megkérdezett közgazdász szerint a hallgatóknak még a világ legjobb egyetemein sem kell kifizetniük a képzés teljes árát, az oktatási államtitkárság terve így igazi "hungarikum" lehet.
Külön magyar tagozattal kezdte meg az új tanévet két erdélyi egyetemen
Külön magyar tagozattal kezdte el hétfőn az új egyetemi tanévet a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem, valamint a kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetem (BBTE).
Nem tetszik az akkreditációs bizottságnak a felsőoktatási koncepció
A Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság (MAB) szerint az új felsőoktatási törvény szeptemberi koncepciója a testület szerepének, súlyának és autonómiájának drasztikus csökkentését, függetlenségének felszámolását tartalmazza.
Fizethetnek az egyetemisták, ha elbuknak egy tantárgyat
A kreditalapú finanszírozás is bekerült a felsőoktatási törvény tervezetébe - mondta a Kossuth Rádiónak Bódis József, a Magyar Rektori Konferencia (MRK) elnöke. Ez azt jelenti, hogy ha egy hallgató nem teljesít egy tantárgyat, ki kell fizetnie a tárgy oktatásának költségeit.
Réthelyi: diplomásadó nem szerepel a kormány adótervei között
„Remélem, hogy a törvény nem lesz végül ilyen rigorózus” – így reagált a Réthelyi Miklós nemzetierőforrás-miniszter a felsőoktatási koncepcióban szereplő szigorú előírásokra, amelyek alapján csak az a felsőoktatási intézmény kapná meg a tudományegyetem címet, amely legalább nyolc kart működtet. A Semmelweis Egyetem – amelynek a tárcavezető korábban rektora volt – ez alapján elveszíti kutatóegyetemi minősítését.
Húsz végzős egyetemista és főiskolás kap állást az Audinál
Nemzetközi programot indít az Audi Hungaria Motor Kft., amelynek keretében évente húsz végzős egyetemi és főiskolai hallgatónak kínál pályakezdési lehetőséget - áll a társaság hétfői közleményében.
Pályakezdők fizetése: meglepetést okoztak a fiatal nők
Több pénzt keresnek manapság a húszas éveikben járó fiatal brit nők, mint a velük egykorú férfiak - mutatott rá egy tanulmány.
Meghosszabbították a pécsi egyetem volt főigazgatójának előzetes letartóztatását
A Pécsi Városi Bíróság január 5-ig meghosszabbította a napokban a Pécsi Tudományegyetem (PTE) vesztegetéssel gyanúsított volt gazdasági főigazgatójának előzetes letartóztatását.
A jövő évet még biztosan túléli a Corvinus Egyetem
Jövőre még biztosan működni fog a Budapesti Corvinus Egyetem, de hosszú távon nincs biztosíték az intézmény megmaradására, legalábbis a jelenlegi formájában - mondta Mészáros Tamás rektor a Klubrádiónak.
Több egyetemi kar önállóságát megszüntette a Szent István Egyetem
A Szent István Egyetem szenátusának döntése értelmében október elsejével több Békés megyei kar önállósága is megszűnt - írta hétfői számában a Békés Megyei Hírlap.
Nemzetközi diákigazolvány: milyen kedvezményeket kaphatsz?
A MÁV és a Volán nem, a BKV viszont elfogadja nemzetközi diákigazolványt – így a diploma megszerzése után akár egy évvel is igénybe lehet venni a hallgatói jogviszonyért járó utazási kedvezményt, ahogy múzeumokba és kiállításokra is olcsóbban juthatsz be.