Olvasói kérdés: emelt szintű érettségi nélkül is jelentkezhettek egyetemre?
Ha alap- vagy osztatlan képzésre jelentkeztek, 2020-tól alapvető felvételi követelmény, hogy legyen legalább egy tárgyból emelt szintű érettségi eredményetek. Mi a helyzet akkor, ha nem érettségiztetek emelt szinten? Vannak-e kiskapuk a jelentkezésben? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Orbán Viktor az egyetemeken is kötelezővé tenné a testnevelést
A modellváltó egyetemek csak akkor kapnának támogatást, ha bevezetik a testnevelés órákat – mondta a miniszterelnök.
Külföldön tanulnátok? Első lépések az Erasmus-ösztöndíjhoz
Az Unió legnépszerűbb cserediák-programja nemcsak remek szakmai és emberi fejlődési lehetőség, de egyben életre szóló élmény is lehet. Ha ti sem szeretnétek kimaradni belőle, mutatjuk, mik a kezdeti lépések.
Áll a bál a Budai Campus körül: megy vagy marad az egyetem?
Pár hete röppentek fel a hírek a sokat látott Budai Campus sorsáról, azóta csak nagyobb lett a szópárbaj az egyetemi épületek körül.
Felsőoktatási körkép: siralmasak az állapotok, megalázó a bérezés
Mély a szakadék a Mathias Corvinus Collegium külföldi vendégoktatóinak és a magyar egyetemi oktatók bérezése között. A probléma nem az, hogy a vendégoktatók keresnek túl sokat, inkább a magyar oktatók szeretnék ehhez az összeghez igazítani saját fizetésüket.
Egyetemista kisokos: mindent, amit az állami félévekről tudnotok kell
Hány félévig tanulhattok ingyenesen, mit kell vállalni cserébe és mi történik, ha elfogynak a félévek? Íme a válaszok.
Beiratkozás, diákigazolvány és tantárgyfelvétel: minden, amit egy gólyának már most tudnia kell
A következő hetek valószínűleg minden leendő egyetemistának zsúfoltabbak lesznek, mint eddig: jönnek a gólyatáborok, beiratkozás, tantárgyfelvétel és az albérletkeresés. Segítünk, hogy ne legyen káosz, kapkodás és pánik az augusztus - mutatjuk, mit és hogyan érdemes intézni.
Fontos infók elsőéveseknek: diákigazolvány igénylés lépésről lépésre
Hamarosan itt az egyetemi beiratkozás, gólyatábor és a tantárgyfelvétel - ha még nem tettétek, itt az ideje diákigazolványt rendelni. Ismét összeszedtük nektek a diákigazolvány-igénylés legfontosabb lépéseit.
Nem igazán mennek külföldre a magyar egyetemisták, nagy visszatartó erő a pénzkérdés
Továbbra sem mennek külföldre a magyar egyetemisták, még egy félévre sem. De vajon mennyire jelent vajon akadályt a nyelvtudás hiánya vagy a pénzügyi teher egy Erasmus félévhez?
Mamahotel és az egyetem: hol élnek a "legelégedettebb" egyetemisták?
Hol élnek, kikkel élnek és mennyire elégedettek a magyar egyetemisták? Ez mind kiderül egy friss nemzetközi kutatásból, a válaszok között pedig akad néhány igazán meglepő is.
Ezekbe a könyvtárakba megéri beiratkozni, ha idén kezditek az egyetemet
A félév kezdete előtt még senki nem a vizsgaidőszakra készül, de van, amit már most érdemes megtenni a sikeres félévzárásért: beiratkozni a könyvtárba. Pár hónap múlva nagy segítség lehet, sőt több intézmény szolgáltatásait hallgatóként ingyenesen vehetitek igénybe.
A magyar egyetemisták harmada a szüleivel él, és felük a tanulás mellett megélhetés miatt dolgozik is
Egy friss nemzetközi felmérés szerint a magyar hallgatók többsége alapvetően lelkes, de több mint felük a megélhetés miatt már az egyetem alatt dolgozik, és közel harmaduk él szüleivel.
Akár 18-szor annyit is kereshet egy külföldi vendégoktató, mint az ELTE adjunktusa
Hatalmas különbségek vannak az állami egyetemek oktatóinak osztott fizetések és a kormányközeli Mathias Corvinus Collegiumon kiosztott vendégoktatói ösztöndíjak között.
Alaptámogatás, rendkívüli szociális támogatás – mutatjuk, melyikre kik pályázhatnak
Az egyetemek a tanulmányi ösztöndíj mellett több szociális ösztöndíjjal is támogatják a rászoruló, hátrányos helyzetű hallgatók boldogulását.
Koli és albérlet helyett: ilyen lehetőségeitek vannak, ha magánkollégiumba mennétek
Nincs esélyetek bekerülni kollégiumba, és az albérlet sem jöhet szóba? Ebben az esetben érdemes szétnéznetek a magánkollégiumok kínálata között; most mutatunk nektek néhányat.
Meddig kell aláírni a hallgatói nyilatkozatot: enélkül nem kezdhetitek el az egyetemet
Függetlenül attól, hogy nappali, esti vagy levelező munkarendben, alap-, osztatlan vagy mesterszakon, esetleg felsőoktatási szakképzésen tanultok majd, ha államilag finanszírozott képzésre szeretnétek járni, alá kell írnotok a hallgatói nyilatkozatot.
Tudnivalók a rendszeres szociális ösztöndíjról: hogyan pályázhattok, mennyit kaphattok?
A félév kezdete előtt a tanulmányi ösztöndíj mellett a rendszeres szociális ösztöndíjjal is érdemes megismerkednetek. Mutatjuk, mi mindent kell tudni erről a támogatásról.
Újabb magyar siker: Gáspár Attila nyerte az egyetemisták nemzetközi matematikaversenyét
Az ELTE matematika alapszakán végzett hallgató nyerte a 28. International Mathematics Competition for University Students (IMC), kifejezetten egyetemistáknak megrendezett nemzetközi versenyt.
Öt plusz egy dolog, amit még érdemes az egyetem előtt megcsinálni
Nagy kínlódások árán, de megszereztétek az érettségit, így a ponthatárhúzáson kívül már nincs miért aggódnotok? Használjátok ki a következő két hónapot - íme, tíz ötlet az egyetem előtti nyárra.
Diákolimpiai sikerek, pótfelvételi és tanárhiány: a hét legfontosabb hírei egy helyen
A tanárhiány miatt biztosan komoly problémákkal kell megküzdeniük az iskoláknak ősztől, több országban pedig tervezik a tanévkezdést PCR tesztekkel és maszkokkal. Elhoztuk nektek a hét legfontosabb híreit az oktatásból.