Egyetemi tanévkezdés: meg kell húzni a nadrágszíjat
Önköltség, tankönyvek, gólyatábor, albérlet vagy kollégium - mekkora kiadásal jár az egyetemi-főiskolai tanévkezdés? Utánajártunk.
Pótfelvételi 2018: van, ahol 325 ezer forintot kell fizetni egy félévért
A 2018-as pótfelvételin a korábbiakhoz hasonlóan - egy-két kivételtől eltekintve - csak önköltséges szakokat indítanak. Megnéztük, mennyibe kerül egy félév a tíz legnépszerűbb, nappali tagozatos alapképzésen.
Pótfelvételi: akkor is jelentkezhettek, ha önköltséges képzésre vettek fel titeket?
Önköltséges képzésre vettek fel és szeretnétek a pótfelvételivel újra jelentkezni a felsőoktatásba? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Itt a lista: ezeken a szakokon lesz kötelező az emelt szintű érettségi 2019-ben
Minden bölcsészettudományi és társadalomtudományi szakhoz kötelező egy emelt szintű érettségi a 2019-es felvételin is. Lássuk, hogy milyen képzési területen, pontosan melyik szakokhoz kell emelt szintű érettségi 2019-ben - itt a lista.
Ezen múlhat az egyetemi felvételi, ha nem figyeltek eléggé
Megkezdődtek az egyetemi kollégiumi jelentkezések, hamarosan készülhettek a gólyatáborra is. De mi a helyzet a beiratkozással? Olvasói kérdésre válaszolunk.
Ezek a következő hetek legfontosabb teendői, ha szeptemberben kezditek az egyetemet
Ha bekerültetek az egyetemre, akkor hamarosan ideje lesz elkezdeni készülni az első félévetekre. Most összegyűjtöttünk pár fontos teendőt, amit mindenképpen meg kell tennetek, ha szeptemberben kezditek az egyetemet.
Több ezer külföldi hallgató tanul szeptembertől a Debreceni Egyetemen
A most érkező külföldi hallgatókkal tovább emelkedik a Debreceni Egyetem elsőéveseinek száma: a tavalyi 1690 után ebben az évben már 1825-en választották az intézmény angol nyelvű képzéseit.
Enélkül nem kezdhetitek el az egyetemet: meddig kell aláírni a hallgatói nyilatkozatot?
Fontos, hogy tudjátok, mit és meddig kell vállalnotok, ha állami ösztöndíjas képzésre jelentkeztetek a 2018-as felvételin.
Fontos határidő jár le hétfőn: éjfélig lehet pótfelvételire jelentkezni
Hétfő éjfélig jelentkezhetnek a pótfelvételi eljárásra azok, akik az általános eljárásban egyetlen általuk megjelölt főiskolára, egyetemre sem kerültek be, vagy idén nem jelentkeztek felsőoktatási képzésre - közölte az Oktatási Hivatal.
Pótfelvételi 2018: kizárólag így nyújthatjátok be a jelentkezéseteket
Hogyan lehet benyújtani a felvételi jelentkezést? Milyen szabályok vonatkoznak a pótfelvételire és milyenek lesznek a ponthatárok? Fontos kérdésekre válaszolunk.
Mikor kezdődik a 2018-as őszi érettségi? Itt az összes vizsga
Pontosan mikor kezdődik a 2018-as őszi érettségi szezon? Itt a teljes lista és a vizsgák időpontjai:
Itt a teljes lista: ezeken a szakokon lesz kötelező az emelt szintű érettségi 2019-ben
Milyen szakokon lesz kötelező az emelt szintű érettségi a 2019-es felvételin? Itt megnézhetitek a képzések teljes listáját.
Ilyenek lesznek a 2018-as pótfelvételi ponthatárai: a legfontosabb szabályok
Milyenek lesznek a ponthatárok a 2018-as pótfelvételin? Milyen szabályokra kell odafigyelnetek, ha jelentkeztek a pótfelvételire?
Felvételizők, figyelem! Itt a 2018-as pótfelvételin meghirdetett szakok listája
Pénteken elindult a 2018-as pótfelvételi, itt nézhetitek a meghirdetett szakok listáját. A pótfelvételire augusztus 6-ig lehet jelentkezni.
Felvételi 2018: itt az összes képzési terület legnépszerűbb szakjainak ponthatára
Íme az idei felvételi legnépszerűbb orvosi, jogi, informatikai, bölcsész, műszaki, gazdasági és természettudományi képzésének ponthatára. Összegyűjtöttük az összeset.
Pótfelvételizhetnek azok is, akiknek nincs meg a 280 pontjuk?
Azok is beadhatják a pótfelvételis jelentkezést, akiknek nincs meg a 280 pontja?
Mit tanulhattok a három legnépszerűbb alapszakon?
A legnépszerűbb szakok sorrendben a gazdálkodási és menedzsment, a mérnökinformatikus és az ápolás és betegellátás. Megnéztük, mi vár azokra, akik a népszerű szakok egyikét választják, és felvételt is nyernek.
Így reklamálhattok, ha nem kerültetek be az egyetemre, pedig volt elég pontotok
Fellebbezés helyett közigazgatási pert kell indítania annak a felsőoktatásba jelentkezőnek, aki szerint az Oktatási Hivatal (OH) besorolási döntése jogsértő.
Rossz hír a diákoknak: nem jelentkezhetnek a pótfelvételire, ha "csak" meggondolták magukat
Mit tehettek, ha meggondoltátok magatokat, és mégsem iratkoznátok be arra a képzésre, ahová bekerültetek a 2018-as felvételin?
Ezekre a mesterképzésekre jelentkeztek a legtöbben az idei felvételiben
Pszichológia, vezetés és szervezés, kommunikáció- és médiatudomány: ezekre a mesterképzési szakokra szerzett nappali tagozatos, állami ösztöndíjas férőhelyet a legtöbb jelentkező.